7- سرويس‌دهنده Firon 8.1

 سرويس‌دهنده‌های امنيتی سری Firon، تا به حال، هيچگاه مورد نفوذ واقع نشده‌اند، و سيستم‌هايی که توسط اين سری سرويس‌دهنده‌ها محافظت می‌شوند، هيچگاه دچار حملات ويروسی، کرمها (worms)، و يا ديگر تهديدات امنيتی نگرديده‌اند.

  • در شرايطی که يک ويروس اينترنتی شيوع يابد، سرورهای ما نيازی به توقف کارکرد خود نخواهند داشت.
  • سرويس‌دهنده‌های امنيتی Firon، سابقه روشنی دارند: موفقيت 100% در متوقف نمودن تمام ويروسها و تلاشهای نفوذ (بيش از 20,000 مورد تا به حال و در حال افزايش) در طی 5 سال اخير.
  • سرويس‌دهنده‌های امنيتی Firon 8.1 تمام انواع ويروسهای شناخته‌شده را شناسايی و متوقف می‌کند.
  • هر کدام از سرويس‌دهنده‌های امنيتی Firon 8.1 به طور مرتبط با تمام سرويس‌دهنده‌های امنيتی Firon 8.1 مستقر در سراسر جهان کار می‌کند؛ بنابراين هنگامی که يکی از اين سرويس‌دهنده‌ها، يک مهاجم را شناسايی کند، بقيه آنها نيز به طور خودکار، مهاجم مذکور را از هرگونه دسترسی منع خواهند نمود.
  • سرويس‌دهنده‌های امنيتی Firon 8.1 هرگونه فعاليت غيرمجاز در شبکه را که نشانگر حضور يک مهاجم و يا مراحل ابتدايی يک حمله می‌باشد، شناسايی می‌نمايند، و بلافاصله مانع آن خواهند شد.

8-  انتخاب يک host برای يک سايت ASP.NET

اينترنت به همراه خود مجموعه ای گسترده از مشاغل جديد را ايجاد کرده است.ارائه خدمات هاستينگ برای وب سايت ها، نمونه ای در اين زمينه است . با توجه به اين که امروزه در اکثر وب سايت های معتبر از برنامه های وب متعددی به منظور ارائه خدمات به کاربران استفاده می گردد ، انتخاب يک host مناسب از جمله تصميمات مهم در زمان راه اندازی يک وب سايت است که در موفقيت و يا عدم موفقيت يک سايت ، نقشی کليدی و غيرقابل انکار را برعهده خواهد داشت .
برنامه های وب نوشته شده با استفاده از فنآوری ASP.NET نيز از اين قاعده مستثنی نمی باشند .در صورتی که قصد انتخاب يک host برای برنامه های وب ASP.NETرا داريد ، مطالعه اين مقاله شما را با پارامترهای مهم در اين رابطه بيشتر آشنا می نمايد .

فراموش نکنيم که هر برنامه به ملزومات و امکانات مختص به خود نياز دارد و می بايست فرآيند انتخاب يک مرکز ارائه دهنده خدمات هاستينگ (WHP:Web Hosting Provider ) با بررسی امکانات و سرويس های ارائه شده توسط host با توجه به ملزومات مورد نياز يک برنامه صورت پذيرد.

تهيه ليست ملزومات مورد نياز يک برنامه اولين مرحله برای انتخاب يک host ، شناسائی ملزومات مورد نياز يک برنامه است . برخی از افراد در اين رابطه در ابتدا به دنبال اين موضوع هستند که host مورد نظر چه نوع سرويس هائی را و با چه قيمتی ارائه می نمايد . پرداختن به موضوع فوق بدون شناسائی و آناليز ملزومات مورد نياز يک برنامه ، روشی غيرمنظقی در جهت انتخاب يک host است . بدين منظور پيشنهاد می گردد در ابتدا ليستی از امکانات مورد نياز يک برنامه با توجه به موارد زير تهيه گردد :


مورد نظر از چه نوع بانک اطلاعاتی استفاده می نمايد ؟ در صورتی که در رابطه با انتخاب اکسس و يا SQL ترديد داريد ، قطعا" SQL يک گزينه مناسب تر در اين رابطه خواهد بود . هسته SQL دارای انعطاف لازم متناسب با رشد بانک اطلاعاتی با رعايت اصل مهم عدم کاهش کارآئی• برنامه مورد نظر به چه ميزان فضا نياز دارد ؟ در صورتی که قصد ارائه صوت و تصوير بر روی يک وب سايت وجود داشته باشد ، می بايست يک host را انتخاب نمود که دارای امکاناتی مناسب برای ارائه فضای ذخيره سازی مورد نياز باشد.

• برنامه مورد نظر به چه ميزان پهنای باند نياز دارد ؟ پاسخ به سوال فوق و تخميمن مقدار واقعی مورد نياز تا اندازه ای مشکل بنظر می آيد ، ولی اکثر وب سايت های شخصی و يا وب سايـت های متعلق به سازمان ها و يا شرکت های کوچک به چيزی حدود چهار گيگابايت در ماه نياز خواهند داشت .

• برنامه است . اين در حالی است که چنين وضعيتی در اکسس مشاهده نمی گردد . به هرحال پيشنهاد می گردد همواره از ابتدا با لطف بيشتری به سرويس دهنده SQL نگاه شود ! در صورتی که دارای يک نسخه مجاز از سرويس دهنده SQL نمی باشيد ، می توان با استفاده از نسخه رايگان MSDE اقدام به پياده سازی نرم افزار نمود و پس از آماده شدن برنامه آن را برروی يک سرويس دهنده معتبر SQL بکار گرفت .

 

• بانک اطلاعاتی استفاده شده در برنامه به چه ميزان فضا نياز دارد ؟ معمولا" مراکز ارائه دهنده خدمات هاستينگ تعرفه خدمات خود را بر اساس ميزان فضای ذخيره سازی بانک اطلاعاتی بر حسب مگابايت در مقابل فضای ذخيره سازی فايل ها بر حسب مگابايت ، ارائه می نمايند .

• آيا برنامه مورد نظر به گواهينامه های SSL به منظور پردازش ايمن کارت های اعتباری نياز دارد ؟ در صورت ضرورت استفاده از سرويس فوق ، می بايست يک مرکز ارائه دهنده خدمات هاستينگ را انتخاب نمود که قادر به درخواست و نصب يک گواهينامه برای وب سايت مورد نظر با هزينه قابل قبول باشد ( سعی گردد فرآيند درخواست يک گواهينامه توسط مرکز ارائه دهنده خدمات هاستينگ انجام شود ) .


• آيا به دريافت mail از يک دامنه يکسان نياز است ؟ اکثر مراکز ارائه دهنده خدمات هاستينگ سرويس های Email رايگانی را ارائه می نمايند . در اين رابطه لازم است بررسی لازم در خصوص تعداد صندوق های پستی ارائه شده و امکانات و ويژگی های مديريت mail با هدف ميزان انطباق آنان با خواسته های شما به دقت صرورت پذيرد .


پس از تهيه ليست فوق می توان بررسی لازم در رابطه با انتخاب يک مرکز ارائه دهنده خدمات هاستينگ را آغاز نمود . در صورتی که برخی از مراکز فوق خواسته های اوليه شما در جهت تامين ملزومات مورد نياز يک برنامه وب ASP.NET را به خوبی تامين نمی نمايند و يا دارای پهنای باند مناسب و يا طرح های متفاوت فضای ذخيره سازی نمی باشند از همين ابتدا دور آنان خط بکشيد وبه سراغ آنان نرويد .

بررسی دقيق کانديداها و انتخاب يک host نهائی

پس از اين که تعداد کانديداها به چهار تا پنج مورد محدود گرديد ، می بايست عمليات انتخاب host را با بررسی جزئيات بيشتری دنبال نمود . در اين رابطه می توان سوالات متعددی را از host کانديد شده مطرح تا در نهايت و پس از آگاهی از پاسخ آنان بتوان يک host مناسب را انتخاب نمود . در زمان انتخاب يک host در اولين مرحله تمايل داريد که با نحوه کار کردن با آنان بيشتر آشنا شويد . آيا نحوه برخورد آنان مناسب است ؟ نحوه و سرعت پاسخگوئی آنان به سوالات مطرح شده به چه صورت است ؟ پاسخ های آنان از لحاظ فنی تا چه ميزان صحت دارد ؟

زمانی که يک مرکز ارائه دهنده خدمات هاستينگ نمی تواند در جذب مشتری موفق عمل نمايد ، قطعا" در ارائه خدمات به مشتريان و حفظ آنان نيز موفق عمل نخواهد کرد .


در ادامه با برخی موارد مهم به منظور سنجش ميزان قابليت و توانمندی يک مرکز ارائه دهنده خدمات هاستينگ بيشتر آشنا می شويم :


Backup : در اين رابطه لازم است با جزئيات استراتژی تهيه backup توسط مرکز ارائه دهنده خدمات هاستينگ بيشتر آشنا گرديد. در چه مقاطع زمانی و به چه صورت از فايل های سيستم و بانک های اطلاعاتی backup تهيه می گردد؟ در صورت بروز يک مشکل خاص چه مدت زمانی طول خواهد کشيد تا اطلاعات backup گرفته شده restore گردند ؟

Reliablity : در اين رابطه لازم است با زيرساخت مرکز ارائه دهنده خدمات هاستيتگ بطور مختصر آشنا گرديد. آيا آنان دارای پهنای باند ارتباطی مناسبی به اينترنت می باشند ؟ استفاده از تجارب ساير افراد و موسساتی که قبلا" وب خود را در اينگونه مرکز host نموده اند ، می تواند موثر واقع شده و فاصله بين شعار های جذب مشتری با واقعيت های موجود را واقعی تر نمايد .

• بکارگيری و مديريت :در زمان عملياتی نمودن يک برنامه و استقرار آن بر روی يک مرکز ارائه دهنده خدمات هاستينگ ، اکثر مراکز فوق امکان دستيابی FTP و يا FPE ( اقتباس شده ازFront Page Extensions ) را در اختيار شما قرار می دهند ( و يا هر دو ) . FPE دارای اولويت بيشتری نسبت به FTP است . ويژوال استوديو دات نت 2003 دارای امکانات مناسبی به منظور انتقال يک پروژه بر روی يک سرويس دهنده از راه دور با استفاده از FPE است .( ويژوال استوديو 2005 همچنان از FPE حمايت می نمايد ) . مراکز ارائه دهنده خدمات هاستينگ با استفاده از FPE قادر به ارائه يک کنترل پانل به منظور مديريت مسائل مرتبط با برنامه های وب از طريق يک اينترفيس مبتنی بر وب می باشند . پيشنهاد می گردد در ابتدا و قبل از عقد هرگونه قراردادی از نسخه آزمايشی کنترل پانل به منظور آشنائی با قابليت های برنامه استفاده گردد .
برای سرويس دهنده SQL ، يک مرکز ارائه دهنده خدمات هاستينگ می بايست امکان اتصال مستقيم به سرويس دهنده را با استفاده از ابزارهائی نظير Visual Studio .NET, Enterprise Manager و يا Query Analyze در اختيار شما قرار دهد . در صورتی که مرکز ارائه دهنده خدمات هاستينگ صرفا" يک اينترفيس وبی را ارائه می نمايد ، ممکن است در زمان استفاده از ابزارها و اسکريپت های استاندارد در زمان نصب ، نگهداری و بهتگام سازی بانک اطلاعاتی، مشکلات خاصی ايجاد گردد .

• آمار : آشنائی و اطلاع از آمار ترافيک روزانه يک سايت بسيار حائز اهميت است . اکثر مراکز ارائه دهنده خدمات هاستينگ گزارشات از قبل آماده شده ای را از لاگ های سرويس دهنده وب در اختيار شما قرار می دهند تا با استفاده از آنان بتوان تعداد مراجعه کنندگان به يک سايت را تشخيص داد . پيشنهاد می گردد از host مورد نظر يک نسخه از اين نوع گزارشات را دريافت و بررسی نمائيد که گزارشات فوق تا چه ميزان منطبق با خواسته های شما می باشند . گزارشات شامل referrers ( چگونه بازديدکنندگان به سايت شما آمده اند ) و خطاهای 404 ( زمانی که يک لينک بد وجود داشته باشد ) بسيار مفيد می باشند.برخی از مراکز ارائه دهنده خدمات هاستينگ فايل های log خام را در اختيار شما قرار داده تا با استفاده از آنان بتوان گزارشات دلخواه را توليد نمود .

• امنيت : در اين رابطه لازم است مسائل امنيتی مرتبط با host مورد نظر به دقت بررسی گردد . برای برنامه های وب نوشته شده با استفاده از فنآوری ASP.NET بسيار حائز اهميت است که مرکز ارائه دهنده خدمات هاستينگ از ويندوز 2003 استفاده نمايد که به خوبی patch شده باشد . پيشنهاد می گردد از مرکز ارائه دهنده خدمات هاستينگ سوال شود که چگونه و در چه زمانی نسبت به رفع اشکالات امنيتی ، اقدام می نمايد .

• نيازهای خاص : آيا برنامه مورد نظر از عناصر و يا سرويس هائی خارج از فريمورک دات نت استفاده می نمايد ؟ آيا آنان مرتبط با MSXML 4 و WSE 2 می باشند و يا اين که هر شب می بايست يک فعاليت زمانبدی شده اجراء گردد؟ در صورتی که پاسخ به سوال فوق مثبت است از مرکز ارائه دهنده خدمات هاستينگ سوال شود که آيا عناصر و سرويس های مورد نياز بدرستی بر روی سيستم نصب و پيکربندی شده اند ؟

• ساير سرويس های رايگان : اکثر مراکز ارائه دهنده خدمات هاستينگ عناصر و کنترل های رايگانی را به همراه پکيج هاستينگ ارائه می نمايند . تعداد زيادی از کنترل ها رايگان می باشند. بنابراين لازم است پکيچ پيشنهادی مرکز ارائه دهنده خدمات هاستينگ با دقت و حساسيت خاصی بررسی گردد . برخی از مراکز ارائه دهنده خدمات هاستينگ سرويس های اضافه ای نظير SQL Server Reporting Services را با تعرفه مناسبی ارائه می نمايند .
پس از بررسی مراکز ارائه دهنده خدمات هاستينگ در جهت تامين اهداف مهم و حياتی يک برنامه می توان نسبت به انتخاب نهائی يک host اقدام نمود . قبل از هر چيز لازم است که متن قرارداد تنظيم شده به دقت مطالعه گردد و اطمينان حاصل شود که در صورت ضرورت ارتقاء پلن ، اين امر امکان پذير خواهد بود . سابقه حضور موفقيت آميز يک host در عرصه ارائه خدمات هاستينگ، می تواند به عنوان يکی از شاخص های مهم ميزان موفقيت اينگونه مراکز مورد توجه قرار گيرد ، چراکه مشتريان با حق انتخاب خود امکان حضور چنين مراکزی را در عرصه ارائه خدمات هاستينگ نخواهند داد .