۱۲ طرح پژوهشی فناورانه جدید تایید شد
مهر- صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی در تازه ترین بررسی های خود، پس از بررسی ۴۴ طرح پژوهشی در حوزه‌های پزشکی و فنی و مهندسی ۱۲ طرح جدید را تایید کرد.کارگروه فنی و مهندسی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی در آخرین جلسه خود از میان ۲۹ طرح پژوهشی داوری شده در این حوزه ۸ طرح را به تایید رساند که چاپ مقاله جهت ارائه در سمینار، تولید نرم افزار، ثبت اختراع، تولید نمونه محصول و چاپ کتاب از جمله دستاورد این طرح هاست. همچنین این کارگروه از میان ۲۲ طرح جدید ارسال شده به صندوق پس از بررسی، برای همه طرح ها داور تعیین کرد.
ارائه تسهیلات به شرکت های دانش بنیان توسط بانک ها
مهر- رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی از همکاری این صندوق با ۵ بانک کشور خبر داد و گفت:‌ تا کنون هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال طرح دانش‌بنیان به ۵ بانک همکار معرفی کرده‌ایم که تسهیلاتی از این بانک‌ ها به شرکت ‌ها اعطا شده است؛ همچنین برای همکاری با ۴ تا ۵ بانک دیگر در حال مذاکره هستیم.
ساخت دستگاه سنجش سفتی فعال مچ دست در بیماران ارتوپدی
مهر- دستگاه اندازه گیری سفتی فعال در مفصل مچ دست انسان به صورت اختصاصی برای اندازه گیری سفتی فعال و نیروی انقباض ارادی در مفصل مچ دست است که توسط محققان کشور طراحی شده است. این دستگاه برای سنجش کمی عارضه سفتی فعال که در بیماران ارتوپدی و عصبی عضلانی شایع است مورد استفاده قرار می گیرد. اکنون جایگزین این دستگاه انجام معاینه کلینیکی است که احتمال خطای بالایی دارد.
ذخیره‌سازی بیش از1200 نمونه خون بند ناف 
ایسنا- مدیر داخلی نمایندگی بانک خون بند ناف آذربایجان غربی گفت: بیش از یک هزار و 200 نمونه خون بند ناف در آذربایجان غربی ذخیره‌سازی شده است. آهرون اظهارکرد: در صورت مشخص بودن زمان دقیق زایمان، مادر چهار یا پنج روز قبل از زایمان برای خون گیری به بانک خون مراجعه می کند و درصورت مشخص نبودن زمان دقیق زایمان، خون گیری از بند ناف و مادر برای آزمایشات اولیه  هردو در بیمارستان انجام می گیرد.
بومی‌سازی فرایند تولید «مینی‌بیل مکانیکی» در کشور
ایسنا- یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر  در  یزد موفق به بومی‌سازی فرایند تولید مینی بیل مکانیکی شد.  رئیس هیئت مدیره این شرکت، گفت: این محصول به دلیل وزن کم، فشاری روی خاک منتقل نمی‌کند و برای لوله‌کشی گاز شهری و استفاده در کشاورزی و باغ‌داری نیز کاربرد بسیاری دارد.

منبع روزنامه خراسان

شبکه‌های وای فای سراسر جهان قابل هک شدند

وزیر ارتباطات:قطع شبکه‌های اجتماعی موقتی است

ثبت اطلاعات مشترکان تلفن ثابت در شبکه احراز هویت آغاز شد

شبکه های عصبی مصنوعی (ANN)

اخبار کوتاه دانش و فنآوری اخبار کوتاه داخلی فناوری اطلاعات اخبار از بین المللی در دنیای ITاخبار کوتاه داخلی

اخبار کوتاه داخلی

اخبار کوتاه داخلی 1396-06-

13 اخبار کوتاه داخلی 

1396/06/15 اخبار کوتاه داخلی 1396-06-

23 اخبار کوتاه داخلی-1396-07-

01 اخبار کوتاه داخلی 1396-07-

04 اخبار کوتاه داخلی 1396-07-12

اخبار کوتاه داخلی 1396-07-

15 اخبار شرکت های دانش بنیان 1397-02-09