رئیس سامسونگ به ۵ سال حبس محکوم شد 
خبرگزاری دانشجو- دادگاهی در کره جنوبی، لی جائه یونگ، گرداننده اصلی امپراتوری تجاری سامسونگ را به اتهام ارتشا و سایر اتهامات فساد مالی مجرم تشخیص داد و به ۵ سال زندان محکوم کرد. لی، فرزند میلیاردر رئیس بیمار شرکت سامسونگ روز جمعه از سوی دادگاهی در کره جنوبی به ۵ سال زندان محکوم شده، در حالی که مقامات دادستانی این کشور به دنبال صدور حکم حبس ۱۲ ساله برای وی بودند. صدور این حکم، ضربه‌ای به اعتبار شرکت سامسونگ، بزرگ ترین تولید کننده تلفن‌های همراه هوشمند جهان و بزرگ ترین شرکت خانوادگی کره جنوبی است. این پرونده که به «محاکمه قرن» معروف شده، ماه‌ ها رسانه‌ های کره جنوبی را درگیر خود کرده بود همچنین بخشی از رسوایی سیاسی بود که موجب برکناری و محاکمه پارک گئون هی، رئیس جمهور سابق کره جنوبی شده است. بعد از انتشار خبر این محکومیت، ارزش سهام شرکت سامسونگ الکترونیکس، با سقوط 1.1درصدی مواجه شد. 
ذخیره ده ها ترابیت اطلاعات بر روی چند مولکول ممکن می شود
مهر- دانشمندان دانشگاه منچستر موفق به شناسایی نوع خاصی از مولکول ها شده اند که می توان بر روی تعداد محدودی از آن ها ده ها ترابیت اطلاعات ذخیره کرد.  بررسی ها نشان می دهد حجم کل فیلم های ساخته شده توسط هالیوود بالغ بر۲۰۰ ترابیت داده است و با این کشف جدید علمی می توان تمامی این فیلم ها را بر روی یک مکعب یک اینچ مربعی (6.45 سانتی متر مربعی) جای داد. این امر به این معناست که ۲۵ هزار گیگابایت اطلاعات را می توان بر روی یک سکه ۵۰ پنسی ذخیره کرد. در مقام مقایسه آیفون ۷ اپل حداکثر قادر به ذخیره ۲۵۶ گیگابایت داده است.
الون ماسک لباس فضایی ساخت
مهر- «الون ماسک» در اینستاگرام خود طرح جدیدی از یک لباس فضانوردی را منتشر کرد. به گفته وی این لباس تا چند روز دیگر رونمایی خواهد شد. این لباس بسیار ساده است اما به گفته «ماسک» برقراری توازن میان ظاهر لباس و قابلیت های عملکردی آن کار مشکلی بوده است. همچنین به گفته وی این لباس در خلا نیز آزمایش شده است. هنگام شروع برنامه سفرهای تجاری اسپیس ایکس به ایستگاه فضایی بین المللی، فضانوردان ناسا این لباس را به تن خواهند کرد.

منبع : روزنامه خراسان

شبکه‌های وای فای سراسر جهان قابل هک شدند

وزیر ارتباطات:قطع شبکه‌های اجتماعی موقتی است

ثبت اطلاعات مشترکان تلفن ثابت در شبکه احراز هویت آغاز شد

شبکه های عصبی مصنوعی (ANN)

اخبار کوتاه دانش و فنآوری اخبار کوتاه داخلی فناوری اطلاعات اخبار از بین المللی در دنیای ITاخبار کوتاه داخلی

اخبار کوتاه داخلی

اخبار کوتاه داخلی 1396-06-

13 اخبار کوتاه داخلی 

1396/06/15 اخبار کوتاه داخلی 1396-06-

23 اخبار کوتاه داخلی-1396-07-

01 اخبار کوتاه داخلی 1396-07-

04 اخبار کوتاه داخلی 1396-07-12

اخبار کوتاه داخلی 1396-07-

15 اخبار شرکت های دانش بنیان 1397-02-09