وزیر ارتباطات با بیان این که از فیلترشکن استفاده نمی کنم، گفت: مسئولان در چارچوب مقررات می‌توانند درخواست رفع فیلترینگ برای خود از کارگروه فیلترینگ داشته باشند.
به گزارش مهر، آذری جهرمی در یک برنامه تلویزیونی به برخی ابهامات درباره نحوه دسترسی اش به شبکه های اجتماعی فیلتر شده و برنامه ریزی برای رفع فیلتر برخی شبکه های اجتماعی از جمله توئیتر پاسخ گفت.

وی در پاسخ به این که آیا از فیلترشکن استفاده می‌کند، گفت: از فیلترشکن استفاده نمی‌کنم. اما مسئولان در چارچوب مقررات می‌توانند به کارگروه فیلترینگ درخواست بدهند تا با مجوز از اینترنت بدون فیلتر استفاده کنند.وی با تاکید براین که بستن ابزارهای ارتباطی ممکن است به عنوان یک مسکن عمل کند اما واقعا راه‌حل نیست، افزود: تاکنون جمع‌بندی ما این بوده که منافع پیام رسان های اجتماعی بیش از ضرر آن ها بوده است.وی با اشاره به عضویتش در توئیتر، درباره مواضعش برای رفع فیلتر یوتیوب و توئیتر تصریح کرد: به دلیل نگاه قبلی که وجود داشته، مواضع بر بستن این شبکه‌ها بوده است. اما می‌شود این نگاه را با احترام به فرهنگ و اطمینان دادن به مراجع، تغییر داد. خود توئیتر هم پیشقدم شده و درخواست داده که حاضر است شرایط ما را بررسی کند و به فرهنگ و عقاید ما احترام بگذارد.وی از انعکاس این موضوع در شورای عالی فضای مجازی خبر داد و افزود: اگر در این شورا به جمع‌بندی برسند و چارچوب به تایید شورا برسد، می ‌توانیم این مسئله و چالش‌های فرهنگی آن را حل کنیم که این شبکه‌های اجتماعی رفع فیلتر شود.وی همچنین برای بهبود شرایط دسترسی به اینترنت قول داد و بیان کرد: تعهدی که در مجلس دادیم این بوده که در طول برنامه چهارساله متوسط سرعت دسترسی خانگی را در شرایطی که در حال حاضر ۶ تا ۸ مگابیت بر ثانیه است، به حداقل ۲۰ مگابیت بر ثانیه برسانیم.وی درباره ماهواره مصباح نیز گفت: موضوع اصلی این ماهواره، بازگرداندن آن به ایران نیست بلکه پرتاب آن است. بنا داریم در این دولت از ظرفیت بخش خصوصی در حوزه فناوری فضایی به صورت توان داخلی حداکثر (۵۱ به ۴۹ درصد) استفاده کنیم تا با استفاده از توان بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری خارجی بتوانیم

منبع روزنامه خراسان