آسیب‌دیدگی صدها برنامه اندرویدی
ایتنا – بیش از 500 نرم‌افزار اندرویدی به بدافزار تبلیغاتی جدیدی مبتلا شده‌اند که موجب به مخاطره افتادن امنیت کاربران می‌شود و گوگل نیز به‌سرعت در این زمینه دست به اقدام زده است.این نرم‌افزارها بیش از100 میلیون بار توسط کاربران دانلود شده بودند.
ناسازگاری 180 هزار برنامه آیفون با سیستم عامل جدید
فارس-همزمان با عرضه سیستم عامل جدید آیفون موسوم به iOS11 مشخص شده 180 هزار برنامه عرضه شده برای این گوشی دیگر با آن سازگار نخواهند بود.
شبکه اجتماعی مبتنی بر حالات چهره
فارس- شبکه اجتماعی جدیدی به نام Polygram راه اندازی شده که قادر به شناسایی حالات چهره افراد و امکان دادن به کاربران برای پاسخ به پیام ها با شکلک های مبتنی بر شرایط واقعی چهره است.کاربران این شبکه اجتماعی به جای انتخاب گزینه لایک یا مجموعه ای از واکنش ها می توانند گزینه های در دسترس بر مبنای حالات احساسی افراد را مشاهده کنند و یکی را برگزینند.
قرص ورزش ساخته شد
ایرنا- محققان انگلیسی قرصی ساخته اند که واکنش بدن به مصرف آن شبیه تاثیر ورزش کردن است.آن ها برای اولین بار موفق به شناسایی پروتئین کلیدی شدند که در جریان ورزش کردن در بدن آزاد می شود. این پروتئین فواید ناشی از فعالیت فیزیکی را بدون عرق ریختن در موش ها ایجاد می کند.
کروم سایت های پرسروصدا را ساکت می کند
مهر- بسیاری از وب سایت ها حاوی ویدئوهایی هستند که خودکار پخش می شوند.طراحان کروم با درک این مشکل، نسخه جدید این مرورگر را به گونه ای طراحی کرده اند که ساکت کردن کامل هر وب سایتی را ممکن می کند.برای فعال کردن این قابلیت کافی است روی گزینه مربوط به بخش امنیت یا security کلیک کنید که در گوشه سمت چپ آدرس وب سایت قرار دارد و سپس گزینه ساکت کردن وب سایت را از فهرست جزئیات و مجوزها انتخاب کنید.
#تولدت‌مبارک
ایسنا-هشتگ ده ساله شد. هشتگ به عنوان یک علامت پرکاربرد در شبکه‌های مجازی اولین بار در توئیتر استفاده شد.در اینستاگرام هم هشتگ به زودی جای خود را باز کرد. استفاده از هشتگ در این شبکه آن قدر رونق گرفت که اگر در فاصله چند دقیقه یک هشتگ را در آن جست و جو کنید بسیار بعید است همان عکس و فیلم‌هایی را ببینید که لحظاتی پیش در جست و جو دیده بودید.کلمه هشتگ در ۲۰۱۳ در فرهنگ لغت آکسفورد واردو به عنوان کلمه سال انتخاب شد. یک سال بعد راه خودش را به فرهنگ لغت وبستر هم باز کرد!‌ این روزها،علاوه بر توئیتر و اینستاگرام، در فیس بوک و گوگل‌ هم می شود از هشتگ برای جست و جوی مطالب استفاده کرد.هشتگ زدن این روزها یکی از راه‌های مشارکت مدنی هم هست. کسانی که هشتگ می‌زنند نشان می‌دهند به یک مسئله علاقه‌مندند و به آن اهمیت می‌دهند.