24 دانشگاه و مرکز تحقیقاتی کشور در جمع موثرترین های دنیا
ایسنا-سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) با اعلام اسامی مؤثرترین دانشگاه‌های کشور در حوزه علوم پایه در سطح بین‌المللی گفت: 24 دانشگاه و مرکز تحقیقاتی کشور در مجموع دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی یک درصد برتر دنیا قرار گرفته‌اند.بیشترین تعداد دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی یک درصد برتر کشور در علوم پایه در حوزه شیمی قرار دارند. دانشگاه علوم پزشکی تهران با توجه به تولید علم خود در این زمینه در بین دانشگاه‌های یک درصد برتر قرار گرفته است. در بین پژوهشگاه‌ها نام پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران مشاهده می‌شود. دانشگاه تهران، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه شیراز، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه بوعلی سینا، دانشگاه تبریز، دانشگاه اصفهان، دانشگاه رازی، دانشگاه کاشان، دانشگاه مازندران، دانشگاه الزهرا (س) و دانشگاه یاسوج در بین دانشگاه‌های جامع در رشته شیمی در مجموع یک درصد برترها قرار گرفته‌اند.
درمان زخم و بی‌حسی پای دیابتی با    لارو مگس
ایسنا-پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی تهران با مطالعه روی لارو مگس‌ها روش‌های درمانی برای زخم پای دیابتی ارائه کردند.دکتر کامران اکبرزاده، استادیار گروه حشره‌شناسی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران لارو درمانی را استفاده از لارو ضد عفونی شده مگس برای درمان زخم‌های عفونی، لاعلاج و زخم‌های مقاوم به درمان دانست و افزود: این زخم‌ها شامل زخم پای دیابتی، زخم بستر، سوختگی‌ها و سایر زخم‌های عفونی می‌شود.این جانداران سلول مرده را تشخیص می‌دهند و آن را می‌خورند.وی، خوردن ترشحات زخم را از دیگر کارکردهای لارو مگس‌ها نام برد و خاطر نشان کرد: حذف بافت مرده از زخم از طریق قلاب‌های دهانی لاروها صورت می‌گیرد که همین قلاب‌ها نیز عاملی برای تحریک خون‌رسانی به اندام است.خدمات لارو درمانی تاکنون برای بیش از 500 بیمار ارائه شده که اغلب آن ها دارای زخم پای دیابتی بودند.
پیشگیری از قبض‌های نجومی با محاسبه یک ساعته کارکرد تلفن
فارس-معاون مخابرات از تعیین تکلیف شبکه هوشمند کشوری (IN) با تصمیم مشترک زیرساخت و مخابرات خبر داد و گفت: مقرر شد زیرساخت شارژینگ IN کشوری را یک ساعته به مخابرات ارائه کند که از شنبه تا چهارشنبه هفته جاری در تهران تست می‌شود.به گفته وی، مشکل حوزه IN آنلاین نبودن شارژینگ بود که زیرساخت کارکردها را با تأخیر به مخابرات ارائه می‌داد و این امر باعث ایجاد قبض‌های نامتعارف برای برخی مردم شد و شکایت در این باره به مخابرات بسیار ارجاع می‌شد. از این رو از شرکت ارتباطات زیرساخت و سازمان تنظیم مقررات درخواست کردیم شارژینگ IN را آنلاین کند.شرکت زیرساخت در حال آماده‌سازی این امکان برای مخابرات است که دیگر با رویه‌ فعلی مواجه نشویم.

منبع روزنامه خراسان

شبکه‌های وای فای سراسر جهان قابل هک شدند

 

وزیر ارتباطات:قطع شبکه‌های اجتماعی موقتی است

ثبت اطلاعات مشترکان تلفن ثابت در شبکه احراز هویت آغاز شد

شبکه های عصبی مصنوعی (ANN)

اخبار کوتاه دانش و فنآوری اخبار کوتاه داخلی فناوری اطلاعات اخبار از بین المللی در دنیای ITاخبار کوتاه داخلی

اخبار کوتاه داخلی

اخبار کوتاه داخلی 1396-06-

13 اخبار کوتاه داخلی 

1396/06/15 اخبار کوتاه داخلی 1396-06-

23 اخبار کوتاه داخلی-1396-07-

01 اخبار کوتاه داخلی 1396-07-

04 اخبار کوتاه داخلی 1396-07-12

اخبار کوتاه داخلی 1396-07-

15 اخبار شرکت های دانش بنیان 1397-02-09