وزیر ارتباطات:۳۰ درصد خطوط تلفن کیفیت لازم برای اینترنت پرسرعت را ندارد
مهر-وزیر ارتباطات گفت: ۳۰ درصد خطوط ارتباطی ثابت کشور، کیفیت لازم برای ارائه اینترنت با سرعت بالا را ندارد که این مشکل باید اصلاح شود.آذری جهرمی با تاکید براین که اگر در توسعه خدمات این بخش، اقدام نکنیم کشورهای دیگر اقدام می کنند و تحول حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات منتظر نمی ماند، اظهار کرد: همچنین مشکلات بیمه، مالیات و دستگاه های نظارتی برای کسب و کارهای نوپا از دیگر مسائل این بخش است که امیدواریم با همکاری مجلس بتوانیم در شش ماهه نخست این دولت، مقررات این حوزه را تدوین کنیم.
برگزیدگان جشنواره رویان تقدیر شدند
مهر-هجدهمین جشنواره بین‌المللی تحقیقاتی رویان از هشتم شهریور به مدت سه روز برگزار شد که در آن از ۱۰ محقق داخلی و خارجی تقدیر شد.پروفسور توماس براون از آلمان ، پروفسور ریکاردوفاد از هلند، دکتر دیوید گرینینگ از استرالیا ،دکتر کایی ناسو و دکتر خالق خان از ژاپن از برگزیدگان خارجی جشنواره هستند. برندگان ایرانی جشنواره دکتر مهناز اشرفی، دکتر مهدی شیخ، دکتر حسین قنبریان، دکتر فرشته اسفندیاری و دکتر کامبیز گیلانی هستند.این مراسم با حضورمعاون علمی ریاست جمهوری برگزار شد.
مخابرات:ایران جدیدترین فناوری نسل3 و 4 ارتباطات سیار دنیا را دارد
ایرنا- مدیرعامل مخابرات گفت: ایران جدیدترین فناوری نسل سه و چهار ارتباطات سیار در حوزه تلفن همراه را در دنیا دارد.وی افزود: تا پنج سال آینده تارنوری ( فیبرنوری )جایگزین سیم‌های مسی در حوزه ارتباطی و مخابراتی کشور می شود.
بارگذاری بیش از هزار خلاصه-مقاله به زبان فارسی در "کاکرین"
ایسنا-مدیر مؤسسه کاکرین ایران گفت: تاکنون بیش از هزار خلاصه-مقاله به زبان فارسی ترجمه، ویرایش و در سایت بارگذاری شده است.موسسه "کاکرین" شبکه مستقل جهانی است که 37 هزار نفر از بیش از ۱۳۰ کشور با همکاری هم در حال تولید اطلاعات پزشکی معتبر و قابل دسترس در این مؤسسه هستند.
آپنه خواب و افزایش 5 برابری خطر ابتلا به آلزایمر
ایرنا-  بررسی هادر دانشگاه شهیدبهشتی نشان می دهد احتمال ابتلای بیماران آپنه خواب به آلزایمر پنج برابر بیشتر است.

شبکه‌های وای فای سراسر جهان قابل هک شدند

 

وزیر ارتباطات:قطع شبکه‌های اجتماعی موقتی است

ثبت اطلاعات مشترکان تلفن ثابت در شبکه احراز هویت آغاز شد

شبکه های عصبی مصنوعی (ANN)

اخبار کوتاه دانش و فنآوری اخبار کوتاه داخلی فناوری اطلاعات اخبار از بین المللی در دنیای ITاخبار کوتاه داخلی

اخبار کوتاه داخلی

اخبار کوتاه داخلی 1396-06-

13 اخبار کوتاه داخلی 

1396/06/15 اخبار کوتاه داخلی 1396-06-

23 اخبار کوتاه داخلی-1396-07-

01 اخبار کوتاه داخلی 1396-07-

04 اخبار کوتاه داخلی 1396-07-12

اخبار کوتاه داخلی 1396-07-

15 اخبار شرکت های دانش بنیان 1397-02-09