چین قطار پرنده می سازد
چین قطار پرنده ای  می سازد که با سرعت ۴ هزار کیلومتر برساعت حرکت می کند و از ۶۰ کشور در آسیا، خاورمیانه، اروپا و آفریقا می گذرد.به گزارش مهر ،این  قطار پرنده که وسیله حمل ونقل مسافر است، در فضای خلأ یک لوله و با کمک  پدیده «شناور شدن مغناطیسی» حرکت می کند.سرعت ابرقطار مذکور چهار برابر پروازهای تجاری و سه برابر سرعت صوت خواهد بود.این سیستم برای سفر با مافوق سرعت صوت در نظر گرفته شده  است.
 
با دوربین ۳۶۰ درجه خودرو را از دور ردیابی کنید
ایسر دو دوربین ۳۶۰ درجه عرضه کرده که یکی به نام هولو۳۶۰ ابعادی به اندازه گوشی های هوشمند دارد و در آن از پردازنده قدرتمند اسنپدراگون ۶۲۵ کوالکوم استفاده شده است. به گزارش مهر ، یکی از مزایای این دوربین ۳۶۰ درجه قابلیت اتصال به شبکه های نسل چهارم ال تی ای است.دوربین ۳۶۰ درجه دیگر با نام ویژن ۳۶۰ قابل نصب در خودروهاست. با ویژن ۳۶۰ می توانید خودروی خود را از راه دور مشاهده و ردگیری کنید و حتی آن را به راحتی در یک پارکینگ شلوغ بیابید.
 
غاز به کار بزرگ ترین لیزر اشعه X اروپا
بزرگ ترین لیزر اشعه X اروپا موسوم به European XFEL در هامبورگ آغاز به کار کرد.به گزارش ایرنا،این دستگاه یکی از قدرتمندترین دوربین‌های ویدئویی جهان است و قابلیت فیلمبرداری از اتم‌ها و مولکول‌های واحد و ثبت حرکات و واکنش‌های آن‌ها را در زمان تعامل با سایر اتم‌ها دارد. این دوربین امکان مطالعه ساختار مولکولی ویروس‌ها و سلول‌ها را به صورت سه‌بعدی و فیلمبرداری بلادرنگ از واکنش های شیمیایی فراهم می‌کند. شدت نور این لیزر یک میلیارد بار بیش از لیزرهای استاندارد است.