جاسوس افزاراندرویدی که 100 میلیون کاربر را تحت جاسوسی قرار داد!
ایتنا-بیش از 500 اپلیکیشن مختلف بر پایه اندروید که 100 میلیون بار از فروشگاه آنلاین گوگل پلی دانلود شده‌اند، توسط یک کتابخانه تبلیغاتی مخرب آلوده شده‌اند. این جاسوس‌افزار،مخفیانه اپلیکیشن‌های جاسوسی را بین کاربران توزیع می کند.بدافزار Igexin در بیش از 500 اپلیکیشن یافت شده و توسط یک شرکت چینی به منظور ارائه خدمات تبلیغاتی هدفمند برای توسعه دهندگان نرم‌افزارهایی که بیشتر آن ها به اپلیکیشن های بازی اختصاص داده شده بودند، مورد جاسوسی قرار گرفت.
ویندوز 7 همچنان پراستفاده‌ترین سیستم عامل رایانه های شخصی
با وجود تلاش مایکروسافت برای ارائه‌ به‌روزرسانی جذاب کریترز برای ویندوز ۱۰، ویندوز ۷ همچنان پراستفاده‌ترین سیستم عامل رایانه شخصی است. به گزارش zoomit ،بیش از ۴۸ درصد از تمام رایانه های شخصی، از ویندوز ۷ استفاده می‌کنند؛ درحالی‌که رتبه‌ دوم، به ویندوز ۱۰ با سهم بازار ۲۸ درصد، تعلق دارد. 
گوشی هواوی مجهز به تراشه هوش مصنوعی
مهر-هواوی اعلام کرد درگوشی آینده خود از نخستین تراشه مجهز به هوش مصنوعی برای موبایل استفاده می کند.
رهبران هوش مصنوعی جنگ جهانی سوم را راه می اندازند!
مهر-مدیر عامل شرکت تسلا معتقد است جنگ جهانی سوم توسط رهبران هوش مصنوعی آغاز خواهد شد.الون ماسک گفت: فناوری احتمالا عامل جنگ جهانی سوم خواهد بودوچین و روسیه به زودی در علوم رایانه ای قدرتمند می شوند. رقابت برای برتری در حوزه هوش مصنوعی در سطح ملی احتمالا به جنگ جهانی سوم منجر می شود.پوتین نیز به تازگی در سخنرانی برای دانشجویان روس گفته بود هر فردی که بتواند در زمینه هوش مصنوعی پیشرفت کند، حاکمیت جهان را به دست خواهد گرفت.
سایت جنجالی دانلود از یوتیوب تعطیل می‌شود!
ایتنا- اعتراض سایت‌های منتشر کننده فیلم‌ها نتیجه داد و حکم به بسته شدن سایت youtube-mp3 داده شدکه به کاربرانش اجازه می‌دهد لینک‌های ویدئویی YouTube را به فایل‌های صوتی قابل دانلود MP3 تبدیل کنند.