اجرای 200 طرح رسوخ نانودربخش صنعت کشور
پارسا -مدیرگروه ترویج صنعتی ستادتوسعه فناوری نانواعلام کرد:درراستای رسوخ فناوری نانودرصنعت 200طرح درحوزه های سلامت وبهداشت؛آب وانرژی ،صنعت پالایشگاهی،صنعت نیروگاهی ؛صنعت ساخت و سازو...دردست اجراست .طهاری درنشستی بااصحاب رسانه خاطرنشان کرد:در حوزه سلامت و بهداشت 27شرکت درحال فعالیت هستندکه تولیدداروهای مبتنی برفناوری نانو ازجمله کورکومین وسینادوکسوزوم ازجمله دستاوردهای این شرکت هاست.همچنین درپالایشگاه های کشوربرخی شرکت‌های دانش‌بنیان موفق به طراحی سامانه تصفیه پساب صنعتی به روش پلاسما شده اندکه درپالایشگاه تبریزبه کارگرفته شده است .هفت شرکت نانویی نیز درحوزه‌های آب وانرژی فعالیت می کنندوشرکت‌های فعال دراین عرصه موفق شده اندبانانوفناوری سامانه‌ای برای حذف نیترات ازآب طراحی کنند.
بازدید ستاری وظریف از نمایشگاه دستاوردهای پارک فناوری پردیس
ایرنا- وزیر امور خارجه و معاون علمی رئیس جمهور درحاشیه پانزدهمین اجلاس سالانه پارک فناوری پردیس از نمایشگاه دائمی محصولات فناورانه پارک فناوری پردیس بازدید کردند. دکترظریف و دکتر ستاری به همراه عباس عراقچی و مهدی صفاری نیا رئیس پارک فناوری پردیس از شرکت های دانش بنیان این پارک بازدید کردند.ظریف با بیان این که تحولات شکل گرفته در حوزه علم و فناوری و همچنین شرکت های دانش بنیان در سال های اخیر یکی از افتخارات کشور محسوب می شود، تصریح کرد: بحث دیپلماسی اقتصادی و اقتصاد دانش بنیان به طور حتم یکی از حوزه های مهم کاری وزارت امور خارجه در دولت دوازدهم خواهد بود. وی همچنین از برترین های پارک فناوری پردیس در پانزدهمین اجلاس سالیانه پارک فناوری پردیس تقدیر کرد. معاون علمی ریاست جمهوری نیز در این مراسم گفت: روزی سه نفر از ۱۰۰ دانشگاه برتر در سیستم بین الملل ما انتخاب می شوند تا در مراکزی جذب شوند. این افراد نقش مهمی در اقتصاد دانش بنیان کشور خواهند داشت.ستاری با بیان این که هر وقت دلم می گیرد، به شرکت های دانش بنیان پارک فناوری پردیس می روم، خاطرنشان کرد: شرکت های دانش بنیان نقش مهمی در تحقق اقتصاد دانش بنیان دارند.
همراه اول: نحوه مصرف اینترنت را به مشترکان اطلاع می دهیم
ایرنا- مدیرعامل شرکت ارتباطات سیارمیزان شکایت مشترکان از این اپراتور را ناچیز توصیف کرد و گفت:همراه اول در باره اتمام زود هنگام بسته های اینترنتی مشترکان و نحوه مصرف آن اطلاع رسانی می کند.صدوقی افزود: گرچه افزایش سرعت اینترنت یکی از دلایلی است که منجر به مصرف زودهنگام بسته های اینترنتی مشترکان می شود، با این حال همراه اول به مشترکان خود در باره نحوه و چگونه مصرف شدن بسته های اینترنتی آن ها اطلاع رسانی می کند تا بدانند چرا زود هنگام بسته های خریداری شده اینترنت به اتمام رسیده است.
صدور ضمانت نامه برای طرح های فناوری حوزه دفاعی و نیروهای مسلح
مهر-صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه تهران برای طرح های حوزه دفاعی و نیروهای مسلح ضمانت نامه صادر می کند.بر اساس تفاهم نامه همکاری صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه تهران با مرکز راهبری، سامان‌دهی، مدیریت و توانمند سازی شبکه همکاران نیروهای مسلح (مرکز سمتا) صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه تهران برای طرح های حوزه دفاعی و نیروهای مسلح ضمانت نامه صادر می کند.پیرواین تفاهم نامه، تمامی شرکت های دانش بنیان و فناورمورد تایید مرکز سمتا وطرف قرارداد با کارفرمایان حوزه دفاعی و نیروهای مسلح ، می توانند از خدمات ضمانت نامه ای صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه تهران با شرایط ویژه و حمایتی در قراردادهای خود استفاده کنند.
روش جدید ترکیبی درمان سرطان ابداع شد
ایسنا-پژوهشگر واحد علوم و تحقیقات با استفاده از فتوداینامیک تراپی و پلاسمای فشار اتمسفری سرد (CAP)، موفق به ابداع روشی جدید برای درمان سرطان به ویژه سلول های سرطانی ریه شد.

شبکه‌های وای فای سراسر جهان قابل هک شدند

 

وزیر ارتباطات:قطع شبکه‌های اجتماعی موقتی است

ثبت اطلاعات مشترکان تلفن ثابت در شبکه احراز هویت آغاز شد

شبکه های عصبی مصنوعی (ANN)

اخبار کوتاه دانش و فنآوری اخبار کوتاه داخلی فناوری اطلاعات اخبار از بین المللی در دنیای ITاخبار کوتاه داخلی

اخبار کوتاه داخلی

اخبار کوتاه داخلی 1396-06-

13 اخبار کوتاه داخلی 

1396/06/15 اخبار کوتاه داخلی 1396-06-

23 اخبار کوتاه داخلی-1396-07-

01 اخبار کوتاه داخلی 1396-07-

04 اخبار کوتاه داخلی 1396-07-12

اخبار کوتاه داخلی 1396-07-

15 اخبار شرکت های دانش بنیان 1397-02-09