این لباس کودک کوچک نمی شود!
مهر- یک طراح انگلیسی لباسی برای کودکان طراحی کرده که قابل شست وشو و ضد باد و باران است. این لباس همراه با بزرگ شدن کودک قابل استفاده است و هنگام کش آمدن از ضخامت آن کم نمی شود. لباس مذکور که Petit Pli نام گرفته برنده جایزه جیمز دایسون شده و قرار است به زودی وارد بازار شود. ریان ماریو یاسین مخترع این لباس، یک مهندس طراحی است که آن را برای کودکان ۴تا ۳۶ ماهه ساخته است. برای تولید این  لباس هااز مواد مصنوعی استفاده شده است   که هنگام کشیده شدن ضخیم تر می شود. از این ماده در لباس های زرهی نیز استفاده می شود.

 

 

این دوربین از عمق بدن انسان عکاسی می کند
مهر- محققان انگلستان، دوربینی ساخته اند که قادر به مشاهده درون بدن انسان است. با نصب این دوربین بر روی دستگاه آندوسکوپی می توان آن را به راحتی به داخل بدن انسان فرستاد و حتی از درون بافت های بدن افراد تصویر تهیه کرد. این دوربین قادر به شناسایی منابع نور در داخل بافت بدن و در عمق حداکثر ۲۰ سانتی متری است. دوربین یاد شده از فناوری موسوم به تصویربرداری بالستیک استفاده و با تاباندن نور و پراکنده کردن آن در درون بدن نقطه ضروری برای انجام آندوسکوپی را شناسایی می کند یا با مشخص کردن و کشف منبع نوری دیگری کار تصویربرداری را به پایان می رساند.

 


 

روباتی که از بوی بد پا بیهوش می‌شود.
ایسنا- یک استارتاپ ژاپنی موفق به توسعه یک سگ روبات شده است که پاهای کاربر را بو می کشد و در صورت احساس بو یا وجود بیماری، واکنش نشان می‌دهد. این روبات که به شکل یک سگ کوچک است، "Hana-chan"  نام دارد که نامی دخترانه در فرهنگ ژاپنی و به معنای بینی است. این روبات در صورت استشمام بوی تند و تیز از پای کاربر، بیهوش می‌شود. این روبات 15 سانتی متری(شش اینچ)به حسگر تشخیص بو مجهز است و همچنین می‌تواند در صورت وجود بوی غیرقابل تحمل، رایحه خوشبو کننده برای تهویه هوا اسپری کند. این روبات اوایل سال آینده با قیمت 9,280 دلار (100,000 ین) روانه بازار خواهد شد.