موافقت شرکت های بازی ساز خارجی برای انتقال سرور به ایران
حاجیان - وزیر ارتباطات در مورد آخرین وضعیت رفع فیلتر تلگرام صوتی گفت : مذاکره برای رفع فیلتر این سرویس در حال انجام است و به محض حصول نتیجه نهایی آن را اعلام خواهیم کرد .آذری جهرمی در حاشیه بازدید از سومین لیگ بازی‌های رایانه‌ای همچنین در پاسخ به سوال خراسان درباره نتیجه مذاکرات وزارت ارتباطات برای انتقال سروربازی های آنلاین خارجی به داخل کشور خاطرنشان کرد : مذاکرات انجام شده و فهرستی از  بازی های مورد نظر  را با هماهنگی وزارت ارشاد تهیه کردیم  و در حال پیگیری  هستیم تا برای انتقال سرور های برخی از این بازی ها به داخل اقدام کنیم .در نتیجه این مذاکرات چند شرکت موافقت خود را برای انتقال سرور به داخل اعلام کرده اند و در حال فراهم سازی مقدمات  هستند . البته در مورد برخی از این بازی ها نیز وزارت ارشاد ملاحظاتی داردکه قرار است از سازندگان بازی ها بخواهیم برخی پارامترهای بازی را  متناسب با فرهنگ جامعه ما تعبیه کنند .
 وی همچنین از اعطای  10 میلیارد تومان تسهیلات کم بهره  از محل  وام وجوه اداره شده وزارت ارتباطات به شرکت های تولیدکننده  بازی خبر داد و در خصوص  محدودیت‌های  ایجاد شده برای دسترسی به اپلیکیشن‌های ایرانی  اپ‌استورو گوگل‌پِلی نیز افزود :وزارت امور خارجه برای حل مشکل تحریم‌ اپلیکیشن‌های ایرانی در فروشگاه‌های جهانی اپلیکیشن مذاکرات خود را آغاز کرده و همه تلاش  ما این است که موضوع  حل و فصل شود.البته محدودیت هایی نیز برای  تبادلات مالی روی اپ‌استور و گوگل‌پلی برای بازی‌های آنلاین موبایلی وجود دارد که بایدبا مذاکره با بانک مرکزی آن راحل کنیم.وی در ادامه گفت:در زمینه ارتباط با کاربران از طریق شبکه های داخلی نیز از دوروز گذشته این اقدام آغاز شده است، به نحوی که  در راستای  حمایت از شبکه‌های داخلی ؛ صفحاتی را  درچند شبکه از جمله  سروش، بیسفون ، کلوب و تبیان ایجاد کرده ایم و از این پس حضور فعالی در آن ها خواهیم داشت و پاسخگوی سوالات و نظرات مردم خواهیم بود.وی در پاسخ به این که آیا حضور در شبکه‌های اجتماعی داخلی به معنای محدود کردن شبکه‌های اجتماعی خارجی است، گفت: خیر .نگاه ما به شبکه‌ها، حمایتی است. عضویت در این شبکه‌های اجتماعی محدودیت ندارد اما دور زدن فیلترینگ است که ممنوعیت دارد. در حال حاضر ما به عنوان وزیر اجازه انجام کاری خلاف قانون را نداریم. برخی از مسئولان با کسب اجازه از  کارگروه فیلترینگ به شبکه‌ها دسترسی دارند.وی همچنین در باره اختلالات سرویس پخش زنده اینستاگرام و مخالفت‌هایی که با این سرویس وجود دارد، تأکید کرد: این اختلالات به هیچ عنوان مربوط به ما نیست و مخالفتی نیز با فعال بودن این سرویس در کشور وجود ندارد.


درمان سرطان خون با سلول‌های بنیادی خون بندناف
ایسنا- درمان سرطان خون با سلول‌های بنیادی خون بندناف امکان پذیر است.دکتر مریم جوادیان عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل خاطرنشان کرد: در کشورمان فقط بیماری‌هایی که منشاء خونی دارند مانند تالاسمی، سرطان خون و کم خونی ها با سلول‌های بنیادی خون بندناف قابل درمان هستند.


تشخیص دقیق سرطان ها با اندو سونو گرافی
ایرنا- دبیر دومین کنگره بین المللی اندوسونوگرافی گفت: اندوسونوگرافی تشخیص دقیق تر سرطان های گوارش، مجاری صفراوی و لوزالمعده را میسر کرده است. دکتر اسدزاده اظهار کرد: با این دستگاه پیشرفته می توان تشخیص داد که این بیماری در مراحل اولیه یا پیشرفته قرار دارد.
وی، جلوگیری از جراحی های بی مورد را از جمله مزیت های این دستگاه اعلام کرد.تشخیص ضایعات درون بدن که با دستگاه های تشخیصی مانند سی تی اسکن هم قابل مشاهده نبوده، با اندوسونوگرافی به صورت دقیق امکان پذیر است.


تولید ماهی‌ های آزمایشگاهی با دست‌کاری ژنتیکی
ایرنا- محققان پژوهشگاه رویان موفق شدند برای نخستین بار در کشور و به کمک دست‌کاری ژنتیکی، ماهی‌ های آزمایشگاهی تولید کنند که دارای خصوصیات بیماری های موردنظر هستند.ایجاد مدل یک بیماری برای بررسی و شناخت آن بسیار مهم است و امکان آزمایش روش های درمانی جدید و پایش میزان موثر بودن آن ها را فراهم می کند.

شبکه‌های وای فای سراسر جهان قابل هک شدند

وزیر ارتباطات:قطع شبکه‌های اجتماعی موقتی است

ثبت اطلاعات مشترکان تلفن ثابت در شبکه احراز هویت آغاز شد

شبکه های عصبی مصنوعی (ANN)

اخبار کوتاه دانش و فنآوری اخبار کوتاه داخلی فناوری اطلاعات اخبار از بین المللی در دنیای ITاخبار کوتاه داخلی

اخبار کوتاه داخلی

اخبار کوتاه داخلی 1396-06-

13 اخبار کوتاه داخلی 

1396/06/15 اخبار کوتاه داخلی 1396-06-

23 اخبار کوتاه داخلی-1396-07-

01 اخبار کوتاه داخلی 1396-07-

04 اخبار کوتاه داخلی 1396-07-12

اخبار کوتاه داخلی 1396-07-

15 اخبار شرکت های دانش بنیان 1397-02-09