گوگل با 1.1 میلیارد دلار، نیمی ازاچ‌تی‌سی را در اختیار گرفت
باشگاه خبرنگاران-گوگل و اچ تی سی به صورت رسمی اعلام کردند که دو هزار نفر از کارمندان اچ‌تی‌سی با مبلغ 1.1 میلیارد دلار به گوگل پیوستند.مدیر بخش مالی اچ تی سی اعلام کرد با وجود پیوستن دو هزار نفر از کارمندان به گوگل، این شرکت هنوز دو هزار کارمند فعال دیگر دارد.


توئیتر با ابزاری جدید خبرهای داغ را نمایش می‌دهد
باشگاه خبرنگاران-توئیتر از قابلیت جدید خود که همان Popular Articles است رونمایی کرد که داغ‌ترین خبرها را برای کاربر جمع آوری و دسته بندی می‌کند.


جداسازی اجزای نمونه‌های خون با امواج صوتی در چند دقیقه
ایسنا-محققان MIT موفق شدند با امواج صوتی نمونه‌های خون را در چند دقیقه جداسازی کنند.این پیشرفت می‌تواند در تشخیص سریع بیماری‌های مرتبط با اعصاب و سرطان بسیار کمک‌کننده باشد.در حالت معمول این جداسازی از نمونه‌های خون نیاز به سانتریفیوژهای پرسرعت دارد که دستگاه‌های بزرگی هستند وحدود 24 ساعت زمان می‌برد.


کیمیاگری برای درمان چاقی!
ایسنا-متخصصان دانشگاه واشنگتن به یک هدف دست یافته‌اند که نوعی "کیمیاگری" محسوب می شودو در آن چربی سفید را به چربی قهوه ای خوب یا همان چربی بژ تبدیل کرده اند.


امروز فضاپیمای ناسا از زمین مشاهده می شود
مهر-امروز ساکنان زمین می توانند در ساعت ۱۷:۵۲ به وقت انگلیس فضاپیمای ناسا را با تلسکوپ مشاهده کنندکه خود را به سمت شهاب سنگی پرتاب می کند.این فضاپیما تا ارتفاع ۱۸ هزار کیلومتری سطح زمین نزدیک می شود تا بتواند با کمک گرانش زمین نیروی لازم  برای پرتاب خود را جمع کند.


انتقال اطلاعات مبتنی بر نور به شکل امواج صوتی
مهر-محققان برای نخستین بار توانستند اطلاعات مبتنی بر نور را به شکل امواج صوتی انتقال دهند.آن ها امیدوارند این فناوری به ساخت رایانه هایی منجر شود که در آن ها اطلاعات به طور ایمن و با سرعت نور منتقل می شود.


تولید دستگاه الکتروشوک قلبی در کشور
ایسنا-یکی از شرکت‌های مستقر در مرکز رشد سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران موفق به اجرای قرارداد ساخت و تولید 95 دستگاه DC شوک قلبی شده است.از این دستگاه برای اعمال شوک الکتریکی قوی به بیمارانی که قلب آن ها به هر دلیل از کارایستاده است استفاده و در برخی موارد باعث بازگشت ریتم قلبی به حالت اولیه می‌شود.


ساخت راکتور شیمیایی گرما خورشیدی
ایسنا-محقق سازمان پژوهش‌های ایران موفق به ساخت راکتور شیمیایی گرما خورشیدی شد.از این دستگاه علاوه بر انجام واکنش‌های شیمیایی گرماگیر در دمای متوسط می‌توان برای تولید روغن و بخار فوق داغ برای نیازهای نیروگاهی و ... استفاده کرد.