برج های چرخان زیستی
 

یک شرکت پاریسی طرحی برای مرکز تفریحی در سواحل فیلیپین ارائه کرده است که در آن برج هایی چرخان ساخته می شودودارای فناوری های حافظ محیط زیست است.به گزارش مهر ، این طرح که شامل ساختمان های متحرک است و تولید انرژی را تضمین می کند، شامل ۱۲ برج چرخان توریستی با ارتفاع های متفاوت است که همراه با چرخش خورشید حرکت می کنند.روی نما و سقف ساختمان پنل های خورشیدی نصب می شود.
 

هابل یک پدیده فضایی ناشناخته را کشف کرد
 

منجمان با داده‌های تلسکوپ فضایی موفق شدند نوعی جرم فضایی ناشناخته را کشف کنند.
به گزارش ایسنا ، این جرم فضایی یک جفت سیارک نزدیک به هم هستند که در مدار هم قرار گرفته‌اند و ضمن چرخش دورهم ردی از گاز و غبار مانند یک دنباله‌دار به جا می‌گذارند.این سامانه سیارکی دوقلو از دو سیارک سنگی ساخته شده که اندازه هر کدام یک کیلومتر است و در فاصله 100 کیلومتری از هم قرار گرفته‌اند.
 

با ٤٠٠ دلار ساخت خودروی پرنده را بیاموزید!
 

موسسه آموزش آنلاین Udacity که بخشی از آن به گوگل تعلق دارد ،کلاس هایی برای آموزش ساخت خودروهای پرنده برگزار می کند. شهریه این کلاس ها تنها ٤٠٠ دلار است.
به گزارش مهر،شرکت کنندگان در این کلاس ها اصول اولیه پروازخودکارمانند تخمین و طراحی وضعیت وسیله نقلیه و برنامه ریزی حرکت آن را می آموزند و در مرحله بعد با موضوعات پیچیده تر مانند رمزگذاری پهپادها آشنا می شوند.