چندی پیش مدیر یکی از سایتهای اینترنتی که رتبه الکسای کمتر از 300 در ایران را داشت با مجموعه سئوگذر تماس گرفت و از ما خواست تا در گرفتن ورودی گوگل برای سایتشان کمک کنیم. پس از بررسی وضعیت سایت، به ایشون اعلام کردیم که مشکلات ساختاری در سایت وجود دارد و باید آنها را برطرف کرد و بعد از این مرحله تولید محتوای مناسب صورت بگیره.
متاسفانه بازدید وروردی این سایت بر اساس ورودی مستقیم و ورودی گوگل نبود، بلکه با استفاده از تکنیکهای متقلبانه و فریب آمیز بدست آمده بود.
برطرف کردن مشکلات ساختاری سایت معمولا سخت ترین کاری است که در سایتهای اینترنتی انجام می شود، در برخی موارد برنامه نویس ها مقاومت میکنند و از تغییر استقبال نمیکنند و در برخی مواقع نیز کار به طور کل به صورت اشتباه انجام می شود. از طرف دیگر تولید محتوا، نیروی مناسب می خواهد و قطعا هزینه خواهد داشت، همین موضوع باعث شد که روند انجام کار روند مناسبی نداشته باشد و نهایتا اتفاق خاصی در ورودی گوگل سایت نیفتاد.
مدیر این سایت پس از مدتی متوجه شد که درآمد قابل توجهی از تبلیغات اینترنتی ندارد و این درآمد حتی کفاف هزینه تبلیغات الکسای او را هم نمی دهد و به همین جهت این تبلیغات متوقف شد. رتبه این سایت در حال حاضر در ایران 7000 است...
متاسفانه اکثر مدیران سایت ها با این تصور که با داشتن رتبه الکسای مناسب می توانند درآمد مناسبی از طریق تبلیغات اینترنتی کسب کنند اقدام به خریداری پاپ آپ و نرم افزارهای فریب دهنده و... می کنند و پس از مدتی متوجه می شوند که حتی با داشتن رتبه الکسای زیر 500 در ایران نیز نمی توانند به درآمد مناسب برسند. ریشه اصلی این موضوع در این تصور غلط نهفته است که ما می توانیم با فریب دادن افراد از اینترنت درآمد کسب کنیم.
موفقیت یک سیستم تبلیغاتی در گرو موفقیت مشتریانش است. یک سیستم تبلیغاتی هرگز موفق نخواهد شد مگر اینکه بتواند منافع تبلیغ دهنده را حفظ کند و برای او مفید باشد. بنابراین اگر یک تبلیغ دهنده متوجه شود که هزینه ای که بابت تبلیغ انجام داده برگشتی برای او ندارد قطعا دیگر تبلیغات را ادامه نخواهد داد و سیستم تبلیغاتی با شکست مواجه خواهد شد.
دلیل موفقیت گوگل و سایر وب سایت های تبلیغاتی موفق، دقیقا در این موضوع نهفته است که تبلیغ دهنده بابت هزینه ای که انجام می دهد نتیجه لازم را بدست خواهد آورد. بنابراین افرادی که با چنین تصوراتی حرکت می کنند هرگز موفق نخواهند بود.