بزرگ‌ترین حمله سایبری جهان در راه است
خبرآنلاین- مرکز ملی امنیت سایبری انگلیس پیش بینی کرد یکی از بدترین حملات سایبری-هکری جهان ظرف چند سال آینده رخ می دهد.مدیر فنی این مرکز از پوشش سالانه 500 حادثه بزرگ سایبری خبر داد که 470 حادثه در سطح سه خطر و 30 حادثه در سطح دو(شامل باج افزار واناکرای) را در بر می گیرد.وی از پیش بینی رخداد سایبری سطح یک در مقیاس جهانی خبر داد که ظرف چند سال آینده جهان را فراخواهد گرفت و از بیزینس ها و دولت ها خواست تا رفتار خود را در برابر امنیت سایبری تغییر دهند و زیرساخت‌های خود را محکم کنند.


زاکربرگ ۱۲.۷ میلیارد دلارسهام به نفع بنیاد خیریه خود می‌فروشد
مارک زاکربرگ مدیرعامل فیس بوک اعلام کرده است که ۷۵ میلیون سهم خود در فیس بوک را به ارزش ۱۲.۷ میلیارد دلار برای سرمایه‌گذاری در بنیاد خیریه‌اش به فروش می‌رساند.وی ۷۵ میلیون سهم خود در این شرکت را برای سرمایه‌گذاری در بنیاد خیریه و به نفع اقدامات خیرخواهانه، طی ۱۸ ماه آینده به فروش خواهد رساند.


کاهش تمایل به خرید موبایل در چین
خبرآنلاین- چینی‌ها در مقایسه با گذشته تمایل کمتری به خرید گوشی تلفن همراه نشان می‌دهند. تنها 16 درصد آیفون داران چینی در سال 2017 می گویند تا پایان سال قصد دارند گوشی جدید بخرند، در حالی که این رقم در سال قبل از آن 27.8 درصد بود.نتایج نظرسنجی از 70 هزار کاربر چینی نشان می دهد نیمی از کاربران تغییر عقیده داده اند و می‌گویند هر دو سال یک بار علاقه مند به تعویض گوشی خود هستند.البته اندرویدبازان تمایل بیشتری به خرید گوشی جدید دارند و بر اساس این نظرسنجی 23.5 درصد اندرویدی‌ها می‌گویند قصد تعویض هر ساله گوشی خود را دارند، اگر چه این رقم نیز در سال 2016 حدود 34.7 درصد بود.طبق این نظرسنجی 32.3 درصددارندگان موبایل شیائومی می‌گویند هر سال گوشی خود را عوض می‌کنند و به دنبال آن 28.2 درصد دارندگان اوپو و 25.9 درصددارندگان موبایل ویوو/Vivo علاقه مند به تعویض گوشی خود هستند. جالب این که دارندگان آیفون با 16 درصد کمترین رقم را به خود اختصاص داده‌اند.این گزارش نشان می‌دهد دارندگان گوشی هوآوی بالاترین وفاداری را نشان داده و 72.8 درصد گفته‌اند حتما دوباره یک گوشی جدید از همین برند را می‌خرند. اپل با 65.7 درصد در رتبه دوم است و 54.9 درصد از دارندگان شیائومی در رتبه سوم وفاداری جای گرفتند.


دقت جی پی اس گوشی ها ۱۶برابر می شود
 

مهر- دقت خدمات جی پی اس فعلا در حد پنج متر است؛اکنون شرکت برودکام از طراحی تراشه ای خبر داده است که با دریافت دقیق تر علایم ماهواره ای می تواند هر موقعیت جغرافیایی را با دقت ۳۰ سانتی متر نمایش دهد. در نتیجه خدمات موقعیت یابی گوشی ها تا ۱۶ برابر بهتر می شود.

 


پوتین:هوش مصنوعی روزی ما را خواهد بلعید!
ایسنا- پوتین رئیس‌جمهور روسیه در جلسه‌ای با رئیس بزرگ ترین شرکت اینترنتی روسیه"یاندکس" اعلام کرد که هوش مصنوعی سرنوشت انسان و جهان را تعیین خواهد کرد.پوتین دراین جلسه از "آرکادی وولوژ" خواست مشخص کند چقدر طول خواهد کشید تا هوش مصنوعی بشریت را ببلعد.این پرسش سبب مکث وولوژ شد و وی پس از مدتی تامل پاسخ دادکه امیدوار است این اتفاق هرگز رخ ندهد. این اولین باری نیست که پوتین نگرانی خود را در زمینه هوش مصنوعی ابراز می‌کند.


خرید از فروشگاه‌های زنجیره‌ای با فرمان صوتی ممکن شد
فارس-با همکاری فروشگاه‌های زنجیره‌ای وال مارت و گوگل این امکان ایجاد شده است که افراد بتوانند با بلندگوی هوشمند گوگل هوم و ابزار گوگل اکسپرس خریدهای خود را صوتی انجام دهند.با ارائه این خدمات مردم برای خرید کالاهای خود، دیگر نیازی به مراجعه به فروشگاه ها نخواهند داشت و می توانند تنها با بیان فهرست خرید خود در برابر گوگل هوم این کار را انجام دهند.


نرخ خرابی گوشی‌های اندرویدی دو برابر آیفون است
ایتنا –تلفن‌های همراه اندرویدی دو برابر بیشتر از رقبای ساخته شده توسط اپل از کار می افتند.در دوره زمانی سه‌ماهه دوم سال جاری میلادی ، همراه‌های هوشمند اپل با نرخ خرابی 12 درصدی روبه رو بوده‌اند.این رقم برای دستگاه‌های اندرویدی 25 درصد بوده است که نشان از شرایط نه‌چندان مطلوب سخت‌افزاری میزبانان این سیستم عامل دارد.


عرضه کروم 61 با رفع باگ‌های متعدد
ایتنا –نسخه 61 مرورگر گوگل کروم به کاربران عرضه و در آن 22 آسیب‌پذیری‌ امنیتی این سیستم رفع و قابلیت‌های جدیدی به این مرورگر اضافه شده است.