آغاز ششمین انقراض بزرگ زمین در سال ۲۱۰۰!
خبرآنلاین- طی 540 میلیون سال گذشته موجودات زنده روی زمین شاهد پنج رخداد انقراض بزرگ بوده اند. اکنون یک پروفسور ژئوفیزیک به نام «دنیل راثمن» از دانشگاه MIT با انجام پژوهش و الگوسازی ریاضی، به این نتیجه رسیده است که با توجه به فعالیت های انسانی احتمالاً تا سال 2100 انقراض بزرگ بعدی در زمین آغاز خواهد شد.به گفته وی، دو عامل افزایش نرخ انتشار کربن در اتمسفر و اقیانوس ها و همچنین احتمال عبور از مقدار بحرانی کربن موجود در طبیعت (300 گیگاتن) مهم ترین عوامل تهدید کننده گونه های زیستی است که با توجه به تحقیق مورد بحث، باعث آغاز یک دوره 10 هزار ساله انقراض در زمین خواهد شدو فعلاً تنها راه پیشگیری یا تعویق آن، کاهش تولید و رهاسازی کربن توسط انسان است.


نبرد گوگل با وزارت دادگستری آمریکا برای دسترسی به اطلاعات کاربران
فارس-وزارت دادگستری آمریکا از یک قاضی فدرال این کشور خواست گوگل را تحریم کند زیرا این شرکت از دستور دادگاه برای افشای اطلاعات ۲۲ آدرس ایمیل تبعیت نکرده است.


اینستاگرام ۸۰۰ میلیون کاربر ماهانه و ۵۰۰ میلیون کاربر روزانه فعال دارد
به‌تازگی ۱۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه به کاربران فعلی اینستاگرام اضافه شده اند.به گزارش zoomit ،اینستاگرام ۸۰۰ میلیون کاربر فعال در ماه دارد و در جریان رویدادی در نیویورک ، مدیران این شبکه اعلام کردند تعداد کاربران فعال روزانه‌ اینستاگرام به ۵۰۰ میلیون نفر رسیده است.


پیش‌بینی تقاضای اولیه برای آیفون 10 تا 50 میلیون دستگاه
با وجود محدودیت‌های احتمالی در زمینه‌ تولید آیفون ۱۰، کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند سفارش اولیه برای این محصول به ۵۰ میلیون دستگاه برسد. به گزارش zoomit ،پیش‌فروش آیفون ۱۰ از 27 اکتبر (پنجم آبان) شروع خواهد شد و اولین گوشی‌ها از 3 نوامبر (12 آبان) به دست خریداران خواهد رسید.


هواوی؛ سومین تولیدکننده‌ بزرگ گوشی‌ هوشمند در جهان
هواوی اکنون با تصاحب 11.3 درصد بازار جهانی، سومین تولیدکننده‌ بزرگ گوشی‌ هوشمند در جهان است و سالانه ۲۰ درصد افزایش فروش محصولات خود را در این حوزه تجربه می‌کند.


مردی در کما گریه کرد!
مهر-مردی که ۱۵ سال زندگی نباتی داشت، پس از تحریک عصب مغزی اش برای نخستین بار گریه کرد.این تغییر پس از آن اتفاق افتاد که یک محرک الکتریکی به مغز او متصل شد. سرانجام وی توانست لبخند بزند و حتی هنگام گوش دادن به موسیقی دلخواهش گریه کند.


آیا گلکسی S9 می‌تواند آیفون X را شکست دهد؟
ایسنا-سامسونگ یک حسگر دوربین جدید ساخته که باعث می‌شود دوربین گلکسی S9 شگفت انگیزتر شود اما آیا این ویژگی جدید برای برتری بر آیفون X کافی خواهد بود؟این حسگر دوربین می‌تواند فیلم‌ها را تا 1000 فریم در ثانیه ضبط کند، در حالی که آیفون X  قابلیت ضبط فیلم با 240 فریم بر ثانیه را دارد.این قابلیت به این معنی است که دوربین گلکسی S9 قادر به گرفتن ویدئوهای دقیق با جزئیات است.


عرضه کت اینترنت‌دار گوگل
خبرآنلاین-کت هوشمند لیوایز مجهز به فناوری اختصاصی گوگل- Jacquard – از هفته آینده به قیمت 350 دلار عرضه می‌شود.روی سرآستین این کت جین، تگ مخصوص مسی با خازن‌های الکترونیکی نصب شده است که عملکردی شبیه ساعت هوشمند دارد و با لمس آن می توان به تلفن پاسخ داد یا موسیقی اجرا کرد، پیامک‌ها را خواند و مسیریابی کرد.