قابلیت جدید توئیتر
ایتنا – قابلیت در حال رخ دادن یا Happening Now برای توئیتر موجب می‌شود کاربران بتوانندهمزمان درباره رخدادهای در حال وقوع، توئیت کنند.امکان جدید این شبکه اجتماعی به‌صورت اختصاصی به رخدادهای بزرگ تخصیص یافته است.این سیستم یک تایم‌لاین ویژه است که می‌توانید برچسب "در حال رخ دادن" را که کنار آن به نمایش درمی‌آید، مشاهده و همراه سایر افراد اقدام به توئیت کردن درباره آن کنید.همچنین توئیتر با تحلیل سلایق شما در زمینه استفاده از این قابلیت ،فهرستی از گزینه‌های در حال رخ دادن -که ممکن است مورد علاقه شما باشد- در گوشه پایین تصویر ارائه می دهد.


روسیه ۳ تن بار به ایستگاه فضایی بین المللی فرستاد
مهر-آژانس فضایی فدرال روسیه پس از دو روز تاخیر، فضاپیمایی با سه تن غذای تازه، اکسیژن، آب، سوخت دیزل و تجهیزات علمی به ایستگاه بین المللی فضایی فرستاد.این کشتی حاوی هزار و ۳۴۹ کیلوگرم محموله خشک مانند قطعات یدکی یا تجهیزات علمی، ۸۷۹ کیلوگرم سوخت دیزل، ۴۲۰ کیلوگرم آب و ۲۳ کیلوگرم اکسیژن است.


وقتی آیفون X در جیب مدیرعامل اپل جا نمی‌شود
 

ایسنا-دانشجویان دانشگاه آکسفورد در نشست تیم کوک مدیرعامل اپل، صحنه‌ای را شکار کرده‌اند که گوشی آیفون ایکس وی از جیب شلوارش بیرون زده است.در تمام مدت زمان برگزاری نشست این آیفون عرضه نشده در حال خارج شدن از جیب مدیرعامل اپل بود تا این که  گوشی در نهایت به طور کامل از جیب وی خارج شدو روی مبل افتاد.


تجهیز تمام مدل‌های آیفون به فیس آی دی تا سال آینده
فارس-انتظار می‌رود تا سال آینده میلادی، قابلیت تاچ آی دی از مدل های مختلف گوشی آیفون حذف و خدمات فیس آی دی جایگزین آن شود.منابع نزدیک به اپل می گویند از سال 2018 تمامی گوشی های اپل با این خدمات در دسترس خواهند بود.


کوالکام به دنبال توقف تولید و فروش آیفون در چین
ایسنا-مقامات کوالکام تحت تاثیر بالا گرفتن منازعات میان این شرکت واپل، درصدد جلوگیری از فروش گوشی‌های آیفون درچین هستند. کوالکام در شکایت خود از اپل ادعا کرده که این غول فناوری در ساخت گوشی‌های هوشمند آیفون باید حق سه اختراع این شرکت را می پرداخته ولی هم اکنون ناقض این حقوق شده است و از پرداخت خسارت به کوالکام نیز سرباز می‌زند.


نحوه چینش مشاهده‌کنندگان استوری اینستاگرام
ایسنا-شاید برای شما نیزاین سوال پیش آمده باشد که نحوه چینش افرادی که استوری‌های اکانت اینستاگرام شما را مشاهده می‌کنند، چگونه است وآیا از الگوی مشخصی پیروی می‌کند یا خیر.نحوه چینش و ظهور استوری‌ها،براساس میزان پیگیری مخاطبان از صفحات مجازی مذکور است. این بدین معناست که اگر یکی از مخاطبان همواره در صدر فهرست دوستانی قرار دارد که استوری‌های شما را مشاهده کرده‌اند، می توان نتیجه گرفت آن فرد درصد بیشتری از پیگیری و مشاهده استوری‌ها و پست‌های اینستاگرامی شما را داراست.البته به نظر می‌رسد عوامل بسیار دیگری نیز در نحوه چینش و اولویت بندی مشاهده کنندگان استوری‌های ما دخیل باشند. از جمله این عوامل می توان به میزان فعالیت فردی که استوری گذاشته، وضعیت عمومی یا خصوصی بودن پروفایل شخص، تعداد دفعات لایک و کامنت گذاشتن، تعداد دفعات پست‌های اینستاگرامی شخص و همچنین مشاهده پروفایل مذکور اشاره کرد.


عذرخواهی مدیران چینی وی چت به دلیل رفتار نژادپرستانه
فارس-شرکت چینی وی چت طراح یک برنامه گپ پرطرفدار به همین نام، مجبور شد به علت ترجمه نژادپرستانه لغت "خارجی سیاه" از کاربران عذرخواهی کند.کاربران برنامه وی چت می گویند ترجمه انگلیسی کلمه خارجی سیاه در محیط برنامه مذکور، کاکاسیاه بوده که کلمه ای نژادپرستانه محسوب می شود.وی چت عامل این مسئله را الگوریتم های استفاده شده در این برنامه برای ترجمه لغات مختلف دانسته است.


کمک یک میلیارد دلاری گوگل برای آموزش کار
تسنیم-گوگل اعلام کرده می خواهد یک میلیارد دلار کمک بشر دوستانه به منظور توسعه مهارت های حرفه ای شغلی بپردازد.مدیر اجرایی گوگل، برنامه جدید این شرکت به نام «رشد با گوگل» را معرفی کرد که هدف از تهیه آن، ارائه خدمات آموزشی به افرادی است که دنبال شغل هستند.در این طرح به عنوان مثال، کارمندان داوطلب این شرکت، در مجموع بیش از یک میلیون ساعت از زمان خود را صرف آموزش به سازمان هایی می کنند که مشکلاتی در استفاده از فناوری دارند.