ایران با درآمد 27 میلیون دلاری از بازی های رایانه ای در رتبه25 جهان
باشگاه خبرنگاران-با بررسی درآمد بازی‌های رایانه‌ای در جهان، ایران با 27 میلیون دلار در رده بیست و پنجم قرار گرفته است.در سال 2016 چین با 24 میلیارد دلار درآمد، توانست رتبه اول جهان را در صنعت بازی های رایانه ای به خود اختصاص دهد.در رده‌بندی جهانی کسب درآمد از صنعت بازی های رایانه ای، پس از چین، آمریکا، ژاپن، کره جنوبی و آلمان در رتبه های دوم تا پنجم جهان قرار دارند.آمارها نشان می دهد حدود 60 درصدکاربران بازی‌های رایانه‌ای در ایران مرد و 40 درصد زن هستند، 25 درصد کاربران، کمتر از 12 سال دارند و 33 درصد در رده سنی 12 تا 19 سال هستند. نکته جالب در بازی‌های رایانه ای جمعیت یک درصدی کاربران گیم با سن بالای 60 سال است.


طیبی: 100 سال بازار داخلی را رایگان در اختیار خارجی ها قرار دادیم
ایرنا- رئیس جهاد دانشگاهی با اشاره به این که در صورت نیاز، بازار داخلی را باید فقط در قبال دریافت فناوری به دیگر کشورها بدهیم، گفت: 100 سال بازار داخلی را رایگان در اختیار خارجی ها قرار دادیم.طیبی در آیین امضای تفاهم نامه همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاد دانشگاهی و انعقاد قرارداد طرح توسعه مشاغل خانگی در هشت استان در جهاد دانشگاهی افزود: کسی که صاحب فناوری است، تجهیزات را خود ارائه می دهد اما تا به حال رسم ما در توسعه صنعتی و فناوری، تامین تجهیزات اصلی از خارجی ها بوده است.وی بهترین روش برای ایجاد اشتغال دانش آموختگان و پایدار شدن توسعه اقتصادی را صاحب فناوری شدن اعلام کرد و گفت: باید خودمان صاحب فناوری شویم.


ازدیاد برداشت از میادین نفتی با نانوذرات
خبرگزاری صدا وسیما-پژوهشگران دانشگاه صنعتی امیرکبیر با استفاده از نانو ذرات، راهکاری برای ازدیاد برداشت از میادین نفتی ابداع کردند.مجری طرح گفت:با روش‌های مرسوم برداشت نفت ۵۰ تا ۷۰ درصد نفت در یک مخزن دســت نخورده باقی می‌ماند و اکنون انتظار می‌رود روش‌های ازدیاد برداشت نفت در مخازن برای بازیافت مقدار زیادی نفت استفاده شود. این نانو ذرات قابلیت پایداری در شرایط مخزن از نظر دما، شوری و pH را بدون نیاز به افزودن مواد اضافی دیگر همچون سرفکتانت‌ها یا پلیمر‌ها دارد و می‌توان آن را به مخازن نفتی تزریق کرد.


مروری بر اولین مقاله خارق‌العاده پروفسور میرزاخانی در آمریکا
ایسنا-یک استاد ریاضیات آمریکایی در موسسه "ورکستر ماساچوست" آمریکا به بررسی اولین مقاله بین‌المللی معروف منتشر شده از مرحوم پروفسور میرزاخانی پرداخته است.اولین مقاله خارق‌العاده میرزاخانی ، در زمینه گراف‌ها و روابط حاکم بر رنگ‌آمیزی لیستی آن ها بوده است.


تامین ماهواره مخابراتی ایران با همکاری عرب‌ست تا 2030
ایسنا-رئیس سازمان فضایی ایران با تاکید براین‌که از طریق ماهواره «بدر ۷» و با همکاری عرب‌ست تا ۱۴ سال آینده خدمات ماهواره‌ای ارائه خواهد شد، گفت: طراحی و در مدار قرار دادن ماهواره مخابراتی و ارتباطی کاملا ایرانی را در دستور کار داریم. ماهواره بدر 7 با وزن پنج هزار و 800 کیلوگرم و توان 11.5 کیلووات و طول عمر 15 سال به سفارش عرب‌ست در یکی از شرکت‌های خارجی ساخته شد.


تولید کرم ضد درد آنتی باکتریال
مهر-محققان یک شرکت دانش بنیان کرم ضد درد آنتی باکتریال برای بیماران روماتیسمی تولید کردند.

شبکه‌های وای فای سراسر جهان قابل هک شدند

وزیر ارتباطات:قطع شبکه‌های اجتماعی موقتی است

ثبت اطلاعات مشترکان تلفن ثابت در شبکه احراز هویت آغاز شد

شبکه های عصبی مصنوعی (ANN)

اخبار کوتاه دانش و فنآوری اخبار کوتاه داخلی فناوری اطلاعات اخبار از بین المللی در دنیای ITاخبار کوتاه داخلی

اخبار کوتاه داخلی

اخبار کوتاه داخلی 1396-06-

13 اخبار کوتاه داخلی 

1396/06/15 اخبار کوتاه داخلی 1396-06-

23 اخبار کوتاه داخلی-1396-07-

01 اخبار کوتاه داخلی 1396-07-

04 اخبار کوتاه داخلی 1396-07-12

اخبار کوتاه داخلی 1396-07-

15 اخبار شرکت های دانش بنیان 1397-02-09