موتور جدید هواپیما شبیه تخم مرغ
 

یک شرکت فرانسوی، طرحی از یک موتور جدید برای هواپیما ارائه کرده است که در آن تیغه های چرخنده موتور کاملا آشکار هستند. این موتور، مصرف سوخت را کاهش می دهد.به گزارش مهر ، طرح عجیب موتور جت که شبیه تخم مرغ است  تاثیر قابل توجهی در مصرف سوخت خواهد داشت.این موتور تا سال ۲۰۳۰ در هواپیماها به کار گرفته می شود.این موتور تخم مرغی شکل، دارای دو ردیف تیغه است و مصرف سوخت آن ۱۵ درصد کمتر از موتورهای توربوفن کنونی است.
 

روباتی که غریبه ها را به منزل راه نمی دهد
 

روباتی تولیدشده که دارای فناوری تشخیص چهره برای شناسایی ساکنان منزل است و می تواند جلوی ورود افراد مزاحم را بگیرد.به گزارش مهر ،روبات Stormtrooper قادر به درک فرمان های صوتی مالکان هر منزل است و می تواند از این طریق اجازه ورود و خروج افراد را به منزل صادر کندو چهره حداکثر سه نفر را در بانک حافظه خود به خاطر بسپارد و با فریاد زدن بر سر افرادی که جزو چهره های شناخته شده محسوب نمی شوند، از عبور و مرور آن ها به منزل جلوگیری کند.
 

 اولین گوشی با قابلیت دفع حشرات
 

 ال‌جی ، قابلیت دفع پشه را به گوشی هوشمند K7i اضافه کرده که در خیلی از کشورها کاربردی است.به گزارش zoomit ،این گوشی با امواج فراصوت حشرات موذی را از محیط اطراف خود دور می‌کند.بهترین نکته درباره فناوری دفع پشه این است که از هیچ ماده شیمیایی استفاده نمی‌کند و نیاز به شارژ ندارد. به جای آن، امواج فراصوت ۳۰ کیلوهرتزی را از بلندگوی شبکه‌ای خود در پشت گوشی ساطع می‌کند و پشه‌ها را دور نگه می‌دارد.