۹۰ درصد خدمات «آمازون» برای کاربران ایرانی مسدود است
مرکز ملی فضای مجازی با بررسی وضعیت سرویس دهنده آمریکایی «آمازون» در ایران، اعلام کرد که این شرکت ۹۰ درصد خدمات خود را از دسترس ایرانیان خارج کرده است.


۱۳ دانشگاه علوم پزشکی کشور در جمع یک درصد برترین‌های دنیا
ایسنا-سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام گفت: دانشگاه‌های علوم پزشکی مشهد، تهران،شهید بهشتی، شیراز،اصفهان، تبریز، ایران، کرمان،علوم پزشکی بقیةا...(عج)، علوم پزشکی مازندران، علوم پزشکی زاهدان، علوم پزشکی کردستان و مؤسسه پاستور ایران در جمع دانشگاه‌های یک درصد برتر دنیا قرار دارند.دانشگاه علوم پزشکی مشهد در رشته موضوعی داروشناسی و سم‌شناسی در بین کشورهای اسلامی بر اساس تعداد مقالات برتر رتبه نخست را کسب کرده است.


اجرای طرح سرباز نخبه پژوهشی در روستاها از سه ماه آینده
ایسنا-معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور پیش بینی کرد ظرف سه ماه آینده، طرح سرباز نخبه پژوهشی اجرایی شود. مقرر شد در هر دهستان کشور، شش دانش آموخته فوق لیسانس و دکترا در رشته‌هایی همچون برنامه ریزی، اقتصاد، جغرافیا و جامعه شناسی به جای رفتن به سربازی برای شناخت ظرفیت های روستایی به دهستان‌ها بروند.


ایران بین10 کشور فضایی جهان
حاجیان-سرپرست معاونت فناوری سازمان فضایی با اعلام این که در دنیا 10 کشور کار ساخت، طراحی و پرتاب ماهواره را انجام می دهند و کشورهای دیگر فقط استفاده کننده از ماهواره هستند،افزود: ایران از لحاظ دست یابی به دانش فضایی در زمره 10 کشور دارای این فناوری  در جهان است.سرادقی در حاشیه همایش ملی آشنایی با فضانوردی و اکتشافات فضایی در گفت وگو با خراسان افزود: دانش فضایی، طراحی، ساخت وپرتاب ماهواره از  پیچیدگی و حساسیت بسیار بالایی برخوردار است  به طوری که برای ساخت یک ماهواره تمام رشته های مهندسی درگیر می شوند و در این حوزه باید در لبه فناوری  حرکت کرد .بحث پرتابگرها نیز فناوری دیگری است و به ندرت در دنیا، کشورهایی را می بینیم که بدان دست یافته باشند. براین اساس به جرئت می توانیم ادعا کنیم که جزو 10 کشور فضایی دنیا هستیم.

شبکه‌های وای فای سراسر جهان قابل هک شدند

وزیر ارتباطات:قطع شبکه‌های اجتماعی موقتی است

ثبت اطلاعات مشترکان تلفن ثابت در شبکه احراز هویت آغاز شد

شبکه های عصبی مصنوعی (ANN)

اخبار کوتاه دانش و فنآوری اخبار کوتاه داخلی فناوری اطلاعات اخبار از بین المللی در دنیای ITاخبار کوتاه داخلی

اخبار کوتاه داخلی

اخبار کوتاه داخلی 1396-06-

13 اخبار کوتاه داخلی 

1396/06/15 اخبار کوتاه داخلی 1396-06-

23 اخبار کوتاه داخلی-1396-07-

01 اخبار کوتاه داخلی 1396-07-

04 اخبار کوتاه داخلی 1396-07-12

اخبار کوتاه داخلی 1396-07-

15 اخبار شرکت های دانش بنیان 1397-02-09