هیولای برقی که درختان را در چند دقیقه هرس می کند
درختانی که شاخ و برگ های زیادی دارند، ممکن است پس از قطع شدن و هنگام افتادن، به درختان دیگر برخورد کنند و به دلیل در هم رفتن شاخه ها، به آن ها آسیب برسانند.
به گزارش دیجیاتو،اره زنجیردار مخصوصی ساخته شده که با حرکت عمودی روی تنه درخت، کلیه شاخه های ریز و درشت آن را قطع می کند. در نتیجه پاک سازی درخت از شاخه ها، پس از سقوط، قطعه قطعه کردن آن روی زمین نیز ساده تر می شود.
 

کامیونی که برق و آب تولید می کند
 

جنرال موتورز، بستری برای ساخت کامیون ها طراحی کرده است که با سلول سوختی هیدروژن کار می کند و توان فراهم کردن برق و آب در مواقع اضطراری را دارد.به گزارش مهر ، GM SURUS پلتفورمی با چهار چرخ است که می تواند ماموریت های مختلفی انجام دهد و حتی خودران عمل کند.کامیونی که روی این پلتفورم قرار گیرد، علاوه بر کاربردهای نظامی، می تواند پشتیبانی اضطراری هم فراهم کند. موتورهای الکتریکی و مخزن های ذخیره هیدروژن و باتری ها، زیرپلتفورم قرار می گیرد.
 

«بلک بری» موبایل با باتری یک روزه می سازد
 

موبایلی با باتری چهار هزار آمپری ساخته شده است که می توان یک روز کامل بدون نیاز به شارژ از آن استفاده کرد.به گزارش مهر، بلک بری موبایلMotion را به قیمت 460 دلاررونمایی کرده که صفحه کلید فیزیکی نداردو مجهز به تراشه اسنپ دراگون ۶۲۵، ۴ گیگابایت RAM، ۳۲ گیگابایت حافظه داخلی، دوربین پشتی ۱۲ مگاپیکسل و نمایشگر 5.5 اینچی با وضوح ۱۰۸۰ پیکسلی است. یکی از جالب ترین ویژگی های آن قابلیت ضد آب بودن و باتری ۴ هزارآمپری است.