مایکروسافت ویندوز 7 را قابل هک ساخته است!
ایتنا – بررسی‌های متخصصان امنیتی نشان از آن دارد که مایکروسافت به عمد شرایط هک شدن ویندوز 7 را فراهم ساخته است تا بتواند آمار مهاجرت به ویندوز 10 را افزایش دهد. مایکروسافت معتقد است برای بهره‌مند شدن از امنیت کامل، کاربران باید از مرورگر وب اج و  ویندوز 10 استفاده کنند.هرچند وقت ، به‌روزرسانی‌هایی برای ویندوز 10 عرضه می‌شود و مراکز امنیتی با بررسی کدهای آن و مقایسه این آسیب‌پذیری‌ها با ویندوز 7 دریافته‌اند که تمامی آن ها روی ویندوز 7 نیز قابل دست یابی است و هکرهامی‌توانند با بررسی کدهای به‌روزرسانی ویندوز 10 به هک کاربران ویندوز 7 بپردازند.


ناسا DNA مسافران مریخ را تغییر می دهد!
ایسنا- ناسا برای ماموریت‌های انسانی به مریخ در سال 2030 از تغییر DNA فضانوردان برای محافظت از آن ها استفاده می کند.تشعشعات فضایی مریخ طی سه دقیقه انسان را به سرطان خون مهلک دچار می‌کنند، به همین دلیل ناسا همواره به دنبال یافتن راه‌های مختلف برای مقابله با این مشکل بوده است.در جدیدترین راهبرد ناسا، قرار است از داروهای تغییر دی.ان.ای برای مقابله با تشعشعات خطرناک مریخ استفاده شود.این داروها قادرند آسیب های شدیدی را که به خاطر تشعشعات خورشیدی به بدن مریخ‌نوردان می‌رسد، درمان کنند.


با گوشی‌های سامسونگ به رایانه‌های شخصی متصل شوید
ایسنا-سامسونگ با همکاری  آمازون و اینگرام مایکرو قصد دارد با قابلیتی جدید به کاربران اجازه دهد از طریق گوشی‌های هوشمند جدید خود (سری گلکسی) بتوانند از رایانه های شخصی‌شان نیز استفاده کنند.کاربران با این قابلیت جدید، قادر خواهند بود با نصب خودکار WorkSpace که متعلق به آمازون و دسکتاپ ویندوز است،دسکتاپ مجازی روی گوشی‌های گلکسی نوت ۸، گلکسی اس ۸ و ۸ پلاس خود اجرا و از برنامه‌های ویندوز استفاده کنندوبا چند مرحله ساده، فضای رایانه خود را روی گوشی‌های هوشمند شان مشاهده کنند و آن را تحت کنترل بگیرند.


10ماهواره‌ ایریدیوم به فضا پرتاب شد
ایسنا-شرکت "اسپیس‌ایکس" موفق شد 10 ماهواره متعلق به شرکت ایریدیوم را با موفقیت به فضا پرتاب کند.این ماهواره‌ها با استفاده از موشک قابل بازیابی "فالکون 9"به فضا پرتاب شدند و بخش پیشران این موشک موسوم به First Stage با موفقیت روی زمین فرود آمد و از آن در ماموریت‌های بعدی استفاده خواهد شد.ایریدیوم شرکت ارتباطات ماهواره‌ای آمریکایی است که در زمینه ارائه خدمات صدا و تصویر ماهواره‌ای و ساخت تجهیزات مخابراتی ماهواره‌ای فعالیت می‌کند.


کشف ماده ای که کهکشان ها را به هم متصل می کند
 

مهر-محققان در انگلیس و فرانسه به طور جداگانه، ماده گمشده ای را کشف کرده اند که کهکشان ها را به هم متصل می کند.شبیه ساز های رایانه ای پیش بینی کرده اند تمام کهکشان های جهان باید به رشته های بلندی از بریون متصل باشند. بریون یک ماده «ساب اتومیک» ترکیبی است که از سه کوارک ساخته شده است.

 


مولکولی که سلول های سرطانی را واداربه خودکشی می کند
ایرنا- محققان موفق به ساخت مولکول کوچکی شده اند که بدون آسیب رساندن به سلول های سالم، به طور مستقیم باعث بروز خودکشی در سلول های سرطانی می شود.


تأیید مرگ رسمی ویندوز فون
خبرآنلاین- بارها خبر مرگ ویندوز فون در اینترنت منتشر شده اما مایکروسافت تاکنون رسما آن را تایید نکرده بود. در همین حال، خبر در دست گرفتن گوشی اندرویدی توسط بیل گیتس و مدیر نرم افزار مایکروسافت حقیقت دارد.قائم مقام مایکروسافت و مدیر بخش نرم افزار، سرانجام تایید کرد که گروهش به سوی آپدیت ویندوز فون نخواهد رفت و دیگر شاهد قابلیت های جدید روی ویندوز 10 موبایل نخواهیم بود.وی همچنین اعتراف کرد مانند بیل گیتس گوشی اندرویدی خریده است و از آن استفاده می کند.