حذف اطلاعات شخصی در گوشی‌ همراه کار چندان دشواری نیست اما انجام آن هنگامی که قصد تعویض گوشی خود را دارید، به شدت مهم است.به گزارش zoomit ،چطور می‌توان گوشی قدیمی که احتمالا حاوی اطلاعات شخصی و محرمانه، سلفی‌هایی که دوست ندارید هیچ‌گاه دیده شوند و... است را به یک غریبه فروخت؟ با چند راه بسیار ساده می‌توانید گوشی خود را پاک سازی کنید.
آیفون:دارندگان گوشی‌های آیفون برای حذف تمام اطلاعات خود کارچندانی پیش‌رو ندارند. ابتدا باید اتصال گوشی خود را با ساعت اپل قطع کنید تا هنگام اتصال گوشی جدید دچار مشکل نشوید. سپس باید اقدام به تهیه‌ پشتیبان از تمام اطلاعات خود کنید. مرحله‌ بعد، خارج شدن از آی‌کلود است.برای این کار کافی است در بخش تنظیمات گوشی روی آی‌کلود تپ کنید، صفحه را پایین بکشید و روی (Sign Out) کلیک کنید. بعد از وارد کردن اپل آیدی خود و گذرواژه، گزینه‌ Turn Off را انتخاب کنید. برای پاک کردن تمام داده‌های ذخیره شده در گوشی به صفحه اول تنظیمات بازگردید، با وارد شدن به بخش General، انتخاب Reset و سپس Erase All Content and Setting همه داده‌ها را پاک کنید.نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر قصد مهاجرت به اندروید را دارید ،باید iMessage خود را فعال کنید تا هیچ پیامی را در گوشی جدید از دست ندهید.
گوشی اندرویدی:انجام کار در گوشی‌های اندرویدی، تاحدودی متفاوت است. اگر گوشی جدید شما نیز دارای اندروید است، ابتدا باید برای همگام‌سازی حساب کاربری خود و برنامه‌های گوشی اقدام کنید. بدین منظور به قسمت تنظیمات بروید، در قسمت Users and Accounts روی گزینه‌ Sync کلیک کنید. سپس از تمامی اطلاعات پشتیبان بگیرید. برای این کار دوباره به تنظیمات بروید، بعد از فشردن System و Back Up گزینه Back Up to Google Drive را فعال کنید. این گونه مطمئن خواهید بود که همه‌ اطلاعات تا انتقال به گوشی جدید، حفاظت شده و ایمن خواهند بود.اکنون که همه‌ اطلاعات را ایمن کردیم، زمان پاک کردن داده‌های ذخیره شده روی حافظه‌ گوشی است. به تنظیمات بروید و از بخش تنظیمات سیستم، گزینه Reset را انتخاب کنید. (ممکن است سیستم شما امکان ریست و بکاپ همزمان را داشته باشد، در این صورت آن گزینه را انتخاب کنید.) آخرین کار باقی‌مانده برای خلاص شدن از همه‌ اطلاعات کلیک روی Factory Data Reset خواهد بود.اکنون همه‌ کارها انجام شده و گوشی شما برای پیدا کردن یک صاحب جدید آماده است.