مدیرعامل سامسونگ استعفا کرد
خبرگزاری رویترز در خبری تعجب‌برانگیز اعلام کرد مدیرعامل سامسونگ الکترونیکس از سمت خود استعفا کرده است. به گزارش zoomit ،به دنبال این اتفاق، این شرکت هم‌اکنون نگرانی بزرگی دارد و آن، نداشتن مدیرعامل است؛ چرا که به تازگی لی جائه یانگ به دلیل پول‌شویی به پنج سال زندان محکوم شده بود.خبر استعفای اوه-هیون به چند دلیل شوک‌آور بود. انتظار می‌رفت پس از محکوم شدن جائه یانگ به پنج سال زندان و همچنین خروج برخی از مدیران رده بالای این شرکت به دنبال رسوایی بزرگ، سمت اوه-هیون درسامسونگ الکترونیکس ارتقا یابد.اوه-هیون ۶۴ ساله در کارنامه‌ کاری‌اش، سابقه‌ حضور در دیگر بخش‌های سامسونگ را نیز دارد. او در سامسونگ الکترونیکس، مدیرعامل بخش اجزای گوشی‌های سامسونگ، مانند چیپست‌ها و نمایشگرها بود. به دنبال اعلام خبر استعفای وی، سهام سامسونگ که ارزشی معادل ۳۵۰ میلیارد دلار دارد، با افت 0.6 درصدی مواجه شد.


هاردهای ۴۰ ترابایتی در راه بازار
خبرآنلاین- شرکت وسترن دیجیتال با فناوری جدید MAMR حافظه‌های 40 ترابایتی از نوع HDD می‌سازد. در قلب فناوری MAMR گشتاور چرخشی وجود دارد که از آن برای تولید میدان امواج مایکروویو استفاده می‌شود و به همین دلیل توانایی ضبط داده امن در تراکم فوق العاده بالا را دارد.


اولین «تاکسی پرنده» در دبی راه‌اندازی شد
 

تسنیم- دبی اولین تاکسی‌پرنده را آزمایش کرد. این تاکسی که ترکیبی از پهپاد و بالگرد است، اولین آزمایش خود را بدون مسافر با موفقیت انجام داد. تاکسی پرنده، سرعتی حدود 100 کیلومتر در ساعت دارد و می‌تواند نیم‌ساعت پرواز کند. دو نفر می‌توانند در کابین آن کنار هم بنشینند. این تاکسی 9 جعبه باتری مستقل دارد. چترنجات نیز در آن تعبیه شده است.


جمع آوری اطلاعات شخصی کاربران از طریق گوشی‌های وان پلاس
فارس-یک مهندس نرم افزار با بررسی عملکرد برخی مدل های گوشی های وان پلاس به این نتیجه رسیده است که گوشی های یادشده اطلاعات شخصی افراد را جمع آوری می کنند.این گوشی های اندرویدی، اطلاعاتی همچون شماره های IMEI، آدرس های MAC، اسامی شبکه های مخابراتی، شماره سریال گوشی، اطلاعات شبکه های وای فای و دیگر داده ها را جمع آوری می کنند و برای شرکت سازنده گوشی های یادشده می فرستند.داده های یادشده به سادگی قابل رمزگشایی هستند.


اپل آیفون منعطف تولید می‌کند
اپل برای توسعه آیفون مجهز به صفحه‌ نمایش منعطف در حال همکاری با ال‌جی دیسپلی است. به گزارش zoomit ،اطلاعات ارائه شده نشان از این دارد که دلیل همکاری اپل با ال‌جی و کنار گذاشتن سامسونگ،ترس از نشت اطلاعات مربوط به تولید آیفون و استفاده از آن در محصولات سامسونگ است.تولید پنل‌های مد نظر از سال ۲۰۲۰ آغاز خواهد شد.