کلوب دات کام پس از 12 سال فعالیت تعطیل می‌شود.بنیان‌گذار کلوب دات کام که سرویس‌های محبوب آپارات، فیلیمو و مهین بلاگ را نیز تأسیس کرده حالا از تعطیلی کلوب دات کام خبر داده است.
 این وب سایت 12 سال پیش با الگوبرداری از شبکه اجتماعی اورکات آغاز به‌کار کرد و در اوج فعالیت و محبوبیت خود به رتبه سوم پربازدیدترین سایت‌های ایرانی نیز رسیده بود. این وب‌سایت به دلیل شرایط فعلی، محدودیت‌ها و تمایل نداشتن به توسعه آن تعطیل خواهد شد. کلوب دات کام در زمان فعالیت خود همچنین سه بار فیلتر شد که آخرین رفع فیلتر این سایت 28 روز طول کشید.به گزارش دیجیاتو،شکوری مقدم، از موسسان اصلی شبکه اجتماعی کلوب، در وبلاگ شخصی خود نوشته است:کلوب دات کام جزو سه سرویس پر ترافیک ایران بود، درخت پر شاخه و برگ کلوب را، پس از فیلترهای مکرر هر روز بی رونق تر کردند. نگهداری سایت کلوب دات کام با شرایط فعلی، محدودیت ها و عدم تمایل به توسعه آن بیش از این صلاح نیست و تصمیم به خاموشی این سرویس در انتهای پاییز گرفته شده است.
از کاربران این سرویس تقاضا داریم در این یکی دوماهه اگر محتوای خاصی برای کپی برداری یا ذخیره نسخه پشتیبان در نظر دارند، از فرصت استفاده کنند.کلوب طبق آخرین آمارها،بیشتر از سه میلیون کاربر داشت. همچنین در هفته حدود ۱۳۰ هزار ورود مستقل به وب‌گاه و در ماه حدود ۷۰۰ هزار ساعت گردش داخلی در وب‌گاه انجام می‌شد. این وب سایت توانسته بود رقبای ایرانی همچون «هم‌میهن» و «فیس‌نما» را شکست دهد و با وجود گسترش استفاده از شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان خارجی همچنان به فعالیت خود ادامه دهد.بسیاری از رجل سیاسی مشهور و شرکت‌های برتر در کلوب صفحه رسمی داشتند و کمپین‌های تبلیغاتی در آن بنا می‌کردند.
 براساس آخرین آمار الکسا کلوب رتبه صدو بیست و یکمین سایت برتر ایران را داشت. همان‌طور که از یادداشت شکوری مقدم برمی‌آید، گلایه‌های اصلی وی ازمسئولان صداوسیما و دولتمردانی است که دایم بر سر راه پیشرفت و توسعه آن ها سنگ‌اندازی کرده‌اند. بر اساس یادداشت شخصی وی، سایت کلوب سه بار دچار فیلترینگ شده، او در بخش دیگری از یادداشت خود می‌نویسد: «اگر وب مستر یا کشاورز باشید شاید کمی ملتفت شوید که چگونه بعد از 28 روز زمینی خشکیده و بی رونق را دوباره باید گرم فعالیت و حضور مردم کرد.»بسته شدن کلوب زنگ خطری برای دیگر استارتاپ‌ها و فعالان این حوزه به شمار می‌رود. این که کلوب به خاطر مانع‌تراشی‌های یک سری افراد و البته در کنار حضور قدرتمند نمونه‌های خارجی مانند تلگرام بسته شده، حکایت از نبود حمایت کافی و مناسب از سوی دولت دارد.نبود تعامل سازنده استارتاپ‌ها و دولتی‌ها عواقبی مانند بسته شدن کلوب و در آینده نه چندان دور، تعطیلی بسیاری از این شرکت‌ها را در پی خواهد داشت.