راز به وجود آمدن طلا کشف شد
مهر-دانشمندان با ردیابی پنجمین موج گرانشی در جهان، منشأ عنصر طلا را در زمین کشف کردند.دانشمندان معتقدند عناصر سنگینی مانند طلا و اورانیوم از برخورد دو ستاره عظیم نوترونی به وجود آمده اندودر همین باره خبر از کشف مقادیر کلانی طلا در فضا داده اند.این طلا پس از برخورد دو ستاره عظیم در فاصله ١٣٠ میلیون سال نوری از زمین در فضا منتشر شده است.

پلیس انگلیس با بازی های رایانه ای آموزش می بیند

مهر-افسران پلیس در انگلیس با بازی های رایانه ای، دنبال کردن خودروهای مجرمان در سرعت بالا را آموزش می بینند.این پروژه با هدف ارتقای مهارت و امنیت فعالیت های پلیس انجام می شود.


جلوگیری از تشکیل جای زخم با فناوری نانو
ایسنا-محققان با فناوری نانو، جای زخم ها واسکارها را برای همیشه از بین می برند.نانوداربست‌های ابداعی که ساختارهایی100 برابر کوچک‌تر از موی انسان است، به ما اجازه می‌دهد بهتر بتوانیم رشد سلول را در مرحله اول بهبود زخم کنترل کنیم.در این روش با استفاده از نانوذرات به عنوان عوامل تحریک کننده، بافت اسکار به بافت سالم‌تری تبدیل می شود.
قابلیت جدید واتس اپ برای اندرویدی‌ها
ایسنا- به جدیدترین نسخه اندرویدی واتس اپ قابلیتی افزوده می شود که درصورت تغییر شماره تلفن همراه کاربر، این اپلیکیشن به طور خودکار دوستان وی را از این تغییر آگاه می‌کند.این قابلیت جدید برای کاربرانی که در مدت  زمان کوتاهی سیم کارت و شماره تماس خود را تعویض می‌کنند، بسیار مفید است.
لوزالمعده مصنوعی برای دیابتی ها
خبرگزاری صدا و سیما-محققان موفق به ساخت لوزالمعده مصنوعی شده اند که به کمک یک اپ ویژه در تلفن هوشمند کاربر، می تواند مقدار مشخصی انسولین را به بدن بیمار تزریق کند.اپ مذکور بر اساس فعالیت های شخص، وعده های غذایی صرف شده و الگوی خواب کاربر به پانکراس مصنوعی دستور می دهد مقدار مشخصی گلوکز را آزاد کند. این اپ همچنین به مرور نحوه کنترل انسولین مورد نیاز کاربر را یاد می گیرد و موجب می شود پانکراس مصنوعی، شبیه این عضو در بدن یک فرد بدون دیابت عمل کند.

شبیه‌سازی جالب ناسا از برخورد 2 ستاره نوترونی

ایسنا-ناسا یک پویانمایی از شبیه‌سازی برخورد دو ستاره نوترونی را در فاصله 130 میلیون سال نوری از زمین منتشر کرد.ستاره‌های نوترونی، هسته‌های بسیار متراکم ستاره‌های بزرگی هستند که منفجر شده‌اند.با برخورد این ستاره‌ها طول موج‌های مختلفی از امواج در محیط منتشر می‌شود که با رنگ‌های مختلف در این شبیه‌سازی نشان داده شده‌اند.
سوءاستفاده از نرم افزار فلش برای جاسوسی در خاورمیانه
مهر-تازه ترین حفره امنیتی شناسایی شده در برنامه چندرسانه ای فلش به هکرها امکان می دهد بدافزارهای خود را در رایانه کاربران نصب کنند.بررسی های کاسپراسکای نشان می دهد آسیب پذیری مذکور توسط گروهی به نامBlackOasis برای کاشت بدافزار در رایانه ها در ده ها کشوربه کار گرفته شده است.این هکرها از این طریق تا به حال در کشورهایی همچون روسیه، عراق، افغانستان، نیجریه، لیبی، اردن، تونس، عربستان ، هلند، بحرین، انگلستان و آنگولا قربانی گرفته اند.شرکت ادوبی نسخه ای به روزشده از برنامه فلش را برای ویندوز، مکینتاش، لینوکس و کروم عرضه کرده است.
اطلاعات 3700 جایگاه سوخت به دیتاسنترهای داخلی منتقل می شود
پارسا - با امضای تفاهم نامه همکاری بین مخابرات و شرکت پخش فراورده های نفتی به منظورارتقای فناوری های ارتباطی مبتنی برفیبر نوری در جایگاه های سوخت کشور ؛ اطلاعات سه هزار و ۷۰۰ مرکز سوخت به دیتاسنتر های داخلی منتقل می شود .سرائیان در مراسم امضای تفاهم نامه، در حاشیه نمایشگاه تلکام ٢٠١٧ خاطرنشان کرد :فناوری فعلی، دیگر پاسخ گوی نیاز جایگاه های سوخت نیست و از این رو نیاز به ارتقای فناوری ضروری است.با ارتقای فناوری موجود درجایگاه های سوخت کشور، بستری پایدار و امن برای انتقال اطلاعات سه هزار و ۷۰۰ مرکز سوخت به دیتاسنتر مخابرات فراهم می شود که بسته به موقعیت مکانی، این ارتقای فناوری مبتنی بر فیبر نوری یا بستر مسی توسعه یافته خواهد بود.