رونمایی از قدرتمندترین تبلت دو تکه دنیا

اچ پی با رونمایی از ZBook X۲ مدعی تولید قدرتمندترین تبلت دوتکه دنیا شده که به عنوان نوت بوک هم قابل استفاده است. این تبلت ۱۷۵۰ دلاری آن قدر قدرتمند است که می تواند نرم افزارهای حرفه ای گرافیکی ادوبی مانند فتوشاپ را نیز اجرا کند. به گزارش مهر ،این تبلت دارای نمایشگر ۱۴ اینچی با دقت ۴K است و از وضوح و شفافیت فوق العاده ای برخوردار و دارای قلمی هوشمند، گران قیمت و دقیق است.

 

کنترل فشار خون با نور

محققان دستگاهی ساخته اند که با تابش نور به پوست می تواند فشار خون را کنترل کند.به گزارش ایرنا ، حرکت پرتوهای نور در واکنش به فشار خون در رگ ها تغییر می کند و این دستگاه با تجزیه و تحلیل این تغییرات کوچک فشار خون را محاسبه می کند. TLT Sapphire به اندازه یک ناخن و ضخامت آن به اندازه کارت اعتباری است وبه محض تماس با پوست شروع به سنجش فشار خون می کند و اطلاعات آن بی سیم به موبایل یا رایانه ارسال می شود.

 

معرفی سرفیس بوک 2 با سخت افزار قدرتمند

مایکروسافت نسخه Fall Creators ویندوز 10 را منتشر و چندین هدست واقعیت ترکیبی را نیز معرفی کرد، اما شاهد رونمایی از سرفیس بوک 2 نیزدر دو مدل 13 و 15 اینچی بودیم.مدل 13 اینچی سرفیس بوک 2 به پردازنده نسل هفتمی اینتل Core i5-7300u و هشت گیگابایت حافظه رَم مجهز شده، اما در صورت نیاز می توانید مدلی با پردازنده نسل هشتمی و چهار هسته ای اینتل Core i7-8650u و 16 گیگابایت رَم را سفارش دهید.