شناسایی خودکار نقاط ضعف حساب های کاربری توسط گوگل
مهر-گوگل در راستای ارتقای امنیت حساب های کاربری خدمات مختلف خود، از نسخه جدیدی از قابلیت های سرویس Security Checkup رونمایی کرده است.علاقه مندان به استفاده از این خدمات باید به آدرس
 g.co/securitycheckup مراجعه و نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد کنند. پس از این کار مشکلات و آسیب پذیری های احتمالی در قالب فهرستی به نمایش درمی آید.


برنامه موبایلی هوشمند عکس های نامناسب شما راقفل می کند
مهر-برنامه خاصی موسوم به «نوود» برای آیفون و آی پد طراحی شده است که با بررسی تمام عکس های موجود در حافظه گوشی و با هوش مصنوعی بالای خود می تواند عکس های نامناسب را تشخیص دهدو آن ها را به یک بخش خصوصی منتقل کند.همچنین این عکس ها از مجموعه عکس های قابل مشاهده در بخش گالری و حافظه دوربین و از سرویس های کلود مانند آی کلود اپل هم حذف می شود.


نبرد روبات‌های غول‌پیکر ژاپن و آمریکا
خبرآنلاین - غول های آهنین ژاپن و آمریکا که به نوعی ترنسفورمر واقعی هستند ، در مسابقاتی تحت عنوان «Megabots Giant Robot Dual league» با یکدیگر مبارزه می کنند.این مبارزه بین روبات آمریکایی «Eagle Prime» با پنج متر ارتفاع، 12 تن وزن و 430 اسب بخار قدرت و روبات ژاپنی «Kuratas» با چهار متر ارتفاع و چهار تن وزن برگزار می شود.


 واتس اپ اشتراک گذاری زنده موقعیت را ممکن کرد
واتس اَپ قابلیت اشتراک گذاری زنده موقعیت را معرفی کرده است که از طریق آن می توان موقعیت مکانی فعلی خود را به صورت زنده برای مدت زمان مشخص با افرادی ازفهرست مخاطبان به اشتراک گذاشت.به گزارش دیجیاتو، به این منظورابتدا به صفحه چت با یکی از مخاطبان خود بروید.گزینه مربوط به ضمیمه کردن (علامت گیره کاغذ پایین سمت راست صفحه) را انتخاب کنید. «Share Live Location» را انتخاب و سپس زمان مورد نظر برای اشتراک گذاری موقعیت خود را مشخص کنید.


آیفون ایکس با تاخیر به دست خریداران می‌رسد
فارس-شرکت فاکس کان دور اول عرضه این گوشی به کشورهای مختلف را آغاز کرده و در اولین مرحله تنها قرار است 46 هزار و 500 واحد از این گوشی روانه بازارهای جهانی شود که رقمی بسیار محدود محسوب می شود. دلیل این مسئله دشواری های مربوط به طراحی حسگر دوربین، قابلیت فیس آی دی و... است.


بازی فیس بوکی نوجوانان را به فرار از منزل تشویق می کند
فارس-بازی جنجالی و نامناسبی از طریق فیس بوک منتشر شده است که نوجوانان را به فرار از منزل و دو روز گم شدن تشویق می کند.بازی یاد شده در بسیاری از کشورها از جمله انگلیس جنجال به راه انداخته و موجب تنش در خانواده ها شده است.در جریان این بازی بچه ها دو روز خود را از چشم والدین مخفی و همه راه های تماس با خود را قطع می کنند و ناگهان دوباره خود را به والدین نشان می دهند. افرادی که بتوانند این بازی را برای موارد بیشتری اجرا کنند، امتیاز بیشتری دریافت می کنند.


مدیران شرکت های فناوری درصدر فهرست میلیاردرهای جهان
مهر-امروزه تردیدی وجود ندارد که بهترین راه برای تبدیل شدن به یکی از پولدارترین افراد ساکن در آمریکا، تاسیس یک شرکت فناوری موفق است.بیل گیتس موسس مایکروسافت همچنان ثروتمندترین میلیاردر ساکن آمریکاست. وی امسال با ثروت ۸۹ میلیارد دلاری خود برای بیست و چهارمین سال پیاپی در صدر فهرست ۴۰۰ میلیاردر برتر آمریکا قرار گرفته است.رتبه دوم در این فهرست متعلق به جف بزوس بنیان گذار آمازون با ۸1.5 میلیارد دلار ثروت است.مارک زاکربرگ در رتبه چهارم با ۷۱ میلیارد دلار ثروت قرار دارد و رتبه پنجم فهرست به لری الیسون مدیر عامل اوراکل رسیده است که ۵۹ میلیارد دلار ثروت شخصی در اختیار دارد.دو موسس گوگل نیز با ۴4.6 و ۴3.4 میلیارد دلار ثروت رتبه های ۹ و ۱۰ این فهرست را از آن خود کرده اند.


پنهان‌کاری مایکروسافت درباره هک گسترده در سال ۲۰۱۳
فارس-بعد از گذشت چهارسال مشخص شده است که مایکروسافت با پنهان کاری جلوی افشای خبر حمله گسترده هکری به خود در سال ۲۰۱۳ را گرفته بود.


پوست اندازی کامل تقویم گوگل
فارس-بعد از چند سال تغییر نکردن طراحی تقویم گوگل، این شرکت تحولاتی اساسی در نسخه تحت وب خدمات تقویم خود ایجاد واز آن رونمایی کرده است.


دانشمندان چینی برنج ۲ متری پرورش دادند
دانشمندان چینی با مهندسی ژنتیک برنج های غول آسایی پرورش داده اند که طول آن به 2.2 متر می رسد.به گزارش مهر ، این گیاه برنج غول پیکر قابلیت تولید دانه های بیشتری دارد زیرا ارتفاع آن ۵۰ درصد بیش از گیاه معمولی است.از یک گیاه برنج غول آسا بیش از ۵۰۰ دانه برنج برداشت می شود ومحصول این برنج در هر هکتار بیش  از ۱۱.۵ تن خواهد بود. هر هکتار زمین برنج برای ۲۷ نفر غذا تامین می کند اما با کشت برنج های جدید یک هکتار برای ۴۳ نفر غذا تامین می کند.