قابلیت جدید اینستاگرام؛ لایو دونفره بگیرید
اینستاگرام سال گذشته قابلیت جدیدی تحت عنوان «Live» یا استریم ویدئوهای زنده را به بخش استوری اضافه کرد که با استقبال بسیار خوبی از سوی کاربران مواجه شده است.به گزارش دیجیاتو،حالا قابلیت دیگری به بخش لایو اضافه شده که به کاربران اجازه می دهد هنگام استریم زنده ویدئو، یکی از بینندگان را انتخاب کنند و لایو استوری را مشترک با دوست مد نظر خود ادامه دهند.
برای این کار کافی است هنگام استریم ویدئوی زنده، در سمت راست و پایین صفحه آیکنی که دو صورت را در کنار هم نشان می دهد لمس و ازفهرست بینندگان، یک نفر را برای لایو مشترک انتخاب کنید. البته مخاطب نیز باید دعوت شما را بپذیرد که در این صورت، استوری لایو برای دیگر بینندگان به صورت «اسپلیت اسکرین» نمایش داده می شود.
کاربر می تواند در هر لحظه مخاطب ویدئوی مشترک را تغییر دهد و فرد دعوت شده نیز هرگاه بخواهد امکان خروج از لایو استوری را خواهد داشت.


یک باج افزار رایانه های روسیه و اروپا را قفل کرد
مهر-ویروس «بد رابیت» رایانه های قاره اروپا و به ویژه روسیه را آلوده کرده است. این باج افزار رایانه های کاربران را قفل و از آن ها درخواست ۲۱۰ پوند می کند. طبق گزارش کسپراسکای، به نظر می رسد روسیه هدف این بدافزار بوده ، اما رایانه هایی در اوکراین، بلغارستان،ترکیه و آلمان نیز دچار آن شده اند.دولت آمریکا با صدور بیانیه‌ای درباره حملات یک باج افزار تازه به کاربران در روسیه و اوکراین هشدار داده است.این باج افزار در قالب یک بسته به روزرسان برای نرم افزار ادوبی عرضه شده و تلاش می کند کاربران را فریب دهد و وادار به نصب خود کند.


تلاش وزارت دادگستری آمریکا برای دسترسی به اطلاعات کاربران توئیتر
فارس-وزارت دادگستری آمریکا با ارسال دادخواستی برای توئیتر خواستار دریافت اطلاعات کامل در مورد چند حساب کاربری در این شبکه اجتماعی شده است.


آغاز پشتیبانی از افزونه‌های ثالث در جیمیل
فارس-جیمیل نصب افزونه های تولیدی شرکت های دیگر را در محیط این برنامه پست الکترونیک ممکن کرده است.با اعمال این تغییرات مهم کاربران می توانند افزونه های خدمات و برنامه ها را به محیط جیمیل بیفزایند و از امکانات آن ها در آن استفاده کنند.


عربستان  با بودجه 500 میلیارد دلاری شهر فناورانه می سازد
مهر-عربستان با بودجه ای ۵۰۰ میلیارد دلاری شهری با توجه به فناوری های نو می سازد که کامل از انرژی های تجدید پذیر استفاده می کند.پروژه ساخت شهر که Neom نام گرفته، در زمینی دست نخورده در ساحل دریای سرخ، نزدیک مصر و اردن اجرامی شود. این شهر میان هر سه کشور مشترک است.زمین مد نظر برای ساخت شهر ۲۶۵۰۰ کیلومتر مربع است و در آن به صنایعی مانند انرژی و آب، فناوری زیستی، مواد غذایی، تولیدات کارخانه ای پیشرفته و سرگرمی توجه خواهد شد.


اپل و سامسونگ بار دیگر در راه دادگاه
فارس-اپل و سامسونگ که سال هاست به جرم نقض حقوق مالکیت معنوی و استفاده بدون مجوز از حق اختراع های ثبت شده، یکدیگر را به دادگاه می‌کشانند باز هم وارد درگیری قضایی با هم شده اند.این بار نیز اپل علیه سامسونگ شکایاتی را با موضوع نقض حقوق مالکیت معنوی تنظیم کرده است.


گوگل درگیر مشکل خرابی نمایشگر پیکسل ۲
فارس-با شکایت بسیاری از کاربران گوشی پیکسل ۲ ایکس ال از خرابی و سوختن ناگهانی بخشی از نمایشگر این گوشی، گوگل بررسی جدی موضوع را در دستور کار خود قرار داده است.سوختن بخشی از نمایشگرهای OLED یا همه آن و نمایش خطوط رنگی بزرگ که قسمت زیادی از صفحه نمایشگر را می پوشاند،ازمشکلاتی است که در باره این گوشی توسط کاربران گزارش شده است.


پیش بینی بیماری قلبی از روی مچ پا !
مهر-با استفاده از پردازنده های ای آر ام و رایانه های جیبی، فناوری جدیدی به منظور پیش بینی احتمال ابتلای افراد به بیماری های خطرناک قلبی ابداع شده است.این وسیله مجهز به اسکنر هوشمند ودوربین است وبا بررسی اندام تحتانی بیمار و مچ پای او در زمان راه رفتن می تواند پیش بینی کند که فردچه زمانی ممکن است به یک بیماری قلبی خطرناک مانند گرفتگی رگ ها و سکته قلبی دچار شود.


فاکسکان پاییز30 میلیون آیفون X راهی بازار می‌کند
مؤسسه‌ KGI اعلام کرده که فاکسکان قادر است ۲۵ تا ۳۰ میلیون دستگاه آیفون ۱۰ را طی سه‌ماهه‌ چهارم سال جاری میلادی راهی بازار کند.به گزارش zoomit،فاکسکان قادر است پس از آن که دو تا سه میلیون آیفون برای عرضه‌ اولیه به دست اپل برساند، تا پایان سال جاری میلادی ۲۵ تا ۳۰ میلیون آیفون دیگر راهی بازار کند که از این‌ رو می‌توان امیدوار بود اپل به تقاضای بازار برای خرید آیفون X پاسخ خواهد داد.