این فیلتر هر نوع آبی را پاک سازی می کند

فیلتری ساخته شده است که قابلیت پاک سازی هر نوع آبی را دارد.به گزارش مهر، شرکت Sawyer Products  فیلتر قابل حمل آب ساخته است که قابلیت پاک سازی هر گونه آبی را دارد. کافی است آن را درون بطری آب قرار داد و کاربر می تواند مستقیم از بطری بنوشد.این فیلتر می تواند 99.9 درصد باکتری و ویروس های آب را پاک کند و وسیله ای ایده آل برای کوهنوردی یا سفر است.
 

هایلایتر هوشمند ساخته شد

هایلایتر هوشمندی ساخته شده است که بخش های هایلایت شده در کتاب را به رایانه کاربر منتقل می کند.به گزارش مهر،  Scanmmarker نسل آتی هایلایتراست که به کاربر خود اجازه می دهد به طور دیجیتال هر کلمه ای را در کتاب هایلایت کند.
 سپس کلمات به طور خودکار به رایانه او منتقل می شوند.  علاوه برآن کاربر می تواند به طور صوتی مواردی را که هایلایت کرده است، گوش کند.
 

بالش هوشمنددمای بدن را درخواب تنظیم می‌کند

محققان با فناوری نانو، بالشی به بازار عرضه کردند که می‌تواند با تنظیم دمای بدن، خواب راحتی را به ارمغان ‌آورد.به گزارش مهر ،این بالش 95 پوندی با نانولوله‌های کربنی و فناوری ویژه ناسا ساخته شده است.با این بالش دمای بدن در طول شب تنظیم و شرایط برای خواب راحت‌تر فراهم می‌شود. سطح این بالش با مواد تغییر فاز دهنده پوشانده شده‌  است‌که می‌تواند مدیریت تغییرات دمای بدن را در طول شب به عهده گیرد.