قیمت 8 هزاردلاری آیفون 10 در وب سایت ها
جمعه گذشته بالاخره امکان پیش سفارش آیفون 10 برای علاقه مندان فراهم شد وآن طورکه خود اپل گزارش داد ظرف تنها چند ساعت ازآغاز دریافت سفارش ها،موجودی این شرکت به انتها رسید.به گزارش دیجیاتو،دراین میان آن ها که خوش شانس تر بودند، توانستند سفارش خود را در ساعات اولیه ثبت کنند و موبایلی را که هنوز به دست شان نرسیده بود ،در وب سایت هایی نظیر eBay به فروش بگذارند .هم اکنون ۲۰۰ دستگاه آیفون 10 در این وب سایت به فروش گذاشته شده است که از قیمت پایه پیشنهادی اپل شروع می شود تا رقم های بزرگ تر نظیر ۸۴۰۰ دلار!شایان ذکر است نسخه ۶۴ گیگابایتی این موبایل از سوی اپل ۹۹۹ دلار قیمت گذاری شده است.


چطور دسترسی دستگاه‌ها به تلگرام را ببندیم؟
ایسنا-اگر حساب تلگرام شما در دستگاه‌هایی غیر از آن هایی که در اختیار خودتان است، باز شده، برای جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی زودتر برای بستن و لغو دسترسی آن ها اقدام کنید.برای بستن این حساب‌ها لازم است از تنظیمات این پیام‌رسان استفاده کنید.برای این کار باید ابتدا وارد منوی تلگرام شوید وگزینه setting را انتخاب کنید. در مرحله بعدی نیز گزینهPrivacy and Security را انتخاب کنید.سپس در قسمت بعدی به بخش Security بروید و گزینه Active Sessions را انتخاب کنید. اکنون در قسمتActive Sessions می‌توانید تمامی اطلاعات دستگاه‌هایی را که به حساب تلگرام شما متصل هستند مشاهده کنید.برای خارج کردن دستگاه‌های دیگر کافی است گزینه Terminate All Other Sessions را انتخاب و در نهایت در پنجره بازشده روی OK کلیک کنید.البته اگر دستگاه‌هایی وجود دارند که از باز شدن آن ها اطلاع دارید،کافی است به تاریخ و محلی که از آن وارد تلگرام  شده‌اید دقت کنید تا حساب‌های دیگری راکه دیگر از آن ها استفاده نمی‌کنید اما همچنان در صفحه تلگرام باز هستند، ببندید.


ابزار جدید فیس‌بوک برای مدیریت گروه‌ها
ایتنا - فیس‌بوک خدمات جدیدی درزمینه مدیریت گروه‌های خود ارائه کرده است.بر این اساس ، کسب‌‌وکارها، هنرمندان و برندهای بزرگ می توانند بر اساس صفحات خود، گروه‌هایی ویژه تشکیل دهند.
با ورود اعضا، پست‌های تبریک عضویت برای آن ها ارسال و هر گروه نیز نشان‌واره خاصی را به کاربران خود ارائه خواهد کرد. همچنین بر اساس تنظیمات عمومی هر گروه نیز می‌توان فعالیت‌های کاربران در گروه را در این پروفایل اختصاصی مشاهده کرد.قابلیت‌های یاد شده هم‌اکنون قابل‌ دسترسی هستند.


حقایقی جالب درباره اینترنت
خبرآنلاین - 29 اکتبر روز جهانی اینترنت نام گذاری شده است. 29 اکتبر 1969 اولین انتقال اینترنتی صورت گرفت و اولین ایمیل ارسال شد؛ آن هم نصفه نیمه، چرا که دو حرف Lo از Login ارسال شدو کامپیوتر کِرَش کرد.دانستن برخی حقایق درباره اینترنت در روز جهانی اینترنت خالی از لطف نیست، به یک درخواست ساده از گوگل توسط 1000 رایانه در 0.2 ثانیه پاسخ داده می‌شود.بین 16 تا 20 درصد جست وجوها در طول روز درخواستی جدید محسوب می‌شوند که تاکنون پرسیده نشده بودند.روزانه 294 میلیارد ایمیل ارسال می‌شود که90 درصد اسپم هستند.در جهان بیش از 3.6 میلیارد اکانت ایمیل وجود دارد.هر روز 30 هزار وب سایت هک می‌شود.بخش عمده ترافیک اینترنت توسط روبات هایی مانند گوگل یا بدافزارها تولید می‌شود.روزانه 100 هزار دومین اینترنتی ثبت می‌شود.اینترنت برای زنده ماندن نیاز به انرژی معادل 50 میلیون اسب بخار الکتریسیته دارد.دو میلیارد الکترون برای تولید یک ایمیل خرج می‌شود.وزن حرکتی الکترون‌ها در اینترنت 50 گرم است!


اندرویدی‌ها رکورد شکستند
ایسنا-کاربران اندرویدی تابستان امسال رکورد شکستند.شرکت تحلیل کارکرد اپلیکیشن موسوم به App Annie اعلام کرده در سه ماهه سوم ۲۰۱۷ ، کاربران ۳۲۵ میلیارد ساعت، صرف دانلود و کار با اپلیکیشن‌های اندرویدی کرده‌اند.این شرکت همچنین برآورد می‌کند فروشگاه‌های اینترنتی پلی استور گوگل و اپ استور اپل تا سال ۲۰۲۱ به مرز ۲۴۰ میلیارد دانلود نزدیک خواهند شد. تحلیلگران انتظار دارند کاربران ظرف چهار سال آینده ۱۰۰ میلیارد دلارصرف دانلود و نصب برنامه‌ها و اپلیکیشن های موبایلی کنند.


دردسر جدید گوگل به خاطر یک ایموجی
ایسنا-مدیرعامل گوگل در واکنش به ایراد برخی کاربران از شکل یکی از ایموجی‌های این شرکت در توئیتی به کنایه اعلام کرد گوگل همه کارهایش را برای اصلاح این ایموجی بر زمین خواهد گذاشت!روز شنبه یکی از کاربران یک اسکرین‌شات از هر دو ایموجی چیزبرگر در گوگل و اپل توئیت کرد و قرارگیری متفاوت پنیر را در این دو ایموجی نشان دادکه پنیر در ایموجی گوگل زیر برگر ودر ایموجی اپل روی برگر قرار دارد.


توسعه دیپلماسی علمی از اولویت های مهم وزارت علوم
حاجیان -وزیر علوم، توسعه دیپلماسی علمی را از اولویت های مهم بیان کرد وگفت: دیپلماسی علمی یکی از تأکیدات مقام معظم رهبری است،براین اساس این موضوع را در اولویت کاری خود قرار داده ام وبرنامه های  متعددی هم برای این منظور پیش بینی شده است .دکتر غلامی در اولین روز کاری خود در وزارت علوم در جمع خبرنگاران افزود : افزایش جمعیت دانشجویی خارج از کشور، همکاری علمی مشترک بین دانشگاه‌های داخل و خارج، اجرای پروژه‌های تحقیقاتی مشترک و مبادله استاد و دانشجو  از مواردی است که با هدف توسعه دیپلماسی علمی دنبال خواهم  کرد. همچنین از نظرات رؤسای دانشگاه‌هاومراکز علمی و فناوری در عرصه آموزش عالی استفاده خواهم کرد.