توئیتر با توئیت 35 هزار کاراکتری هک شد
فارس-سه روز پیش یک کاربر توئیتر با شناسه کاربری Timrasett توئیتی را در این شبکه اجتماعی با 35 هزار کاراکتر ارسال و محدودیت 280 کاراکتری آن را نقض کرد.
در شرایطی که تمامی کاربران با چنین محدودیتی دست و پنجه نرم می کنند، این اقدام باعث حیرت دیگر کاربران توئیتر شد.سرانجام مشخص شد وجود آسیب پذیری امنیتی در توئیتر به این کاربرآلمانی اجازه می دهد با همکاری کاربر دیگری محدودیت توئیتر را نقض ویک پیام طولانی والبته بی معنی را ازطریق شبکه اجتماعی یادشده ارسال کند.
افغانستان از فیلتر تلگرام و واتس اپ منصرف شد
مهر-هفته گذشته خبرهایی درباره احتمال فیلترشدن واتس اپ و تلگرام در افغانستان به دلایل امنیتی منتشر که با اعتراض کاربران، دولت این کشور از این تصمیم منصرف شد.
هزینه ساخت آیفون ایکس تنها ۳۵۷ دلار است!
مهر-تحلیل قطعات داخلی آیفون ایکس نشان می دهد هزینه ساخت هر دستگاه 357.50 دلار است و سود خالص تولید کننده از فروش هر موبایل ۹۹۹ دلاری، ۶۴ درصد قیمت آن به حساب می آید.این یافته ها کارشناسان را حیرت زده کرد.
آیفون X با امتیاز 101 بهترین دوربین موبایل برای عکاسی شناخته شد
پرچم‌دار ۲۰۱۷ اپل موفق به کسب امتیاز ۱۰۱ در زمینه‌ عکاسی در تست‌های وب‌سایت DxOMark شده و توانسته است ازدو گوشی هواوی میت ۱۰ و گلکسی نوت ۸ (که امتیاز ۱۰۰ را کسب کرده بودند) پیشی بگیرد و هم اکنون بهترین دوربین موبایل برای عکاسی محسوب می شود. به گزارش zoomit ،البته گوشی پیکسل 2 با کسب امتیاز ۹۶ در زمینه‌ ضبط ویدئو، همچنان در صدر است.
باگ جدیدی در iOS مانع تایپ حرف «i» می‌شود
باگ جدیدی در iOS 11/1 مانع تایپ حرف «i» می‌شود.به گزارش zoomit ،کاربران می‌توانند به بخش تنظیمات بروند و از قسمت «General»، گزینه‌ کیبورد سپس «Text Replacement» را انتخاب و با لمس علامت «+»، حرف «I» را تایپ و پس از آن حرف کوچک «i» را به‌عنوان حرف جایگزین تایپ کنند.
روبات‌ها جایگزین بنّاها می‌شوند
ایسنا-روبات ها تا سال 2040 جای بیش از نیم میلیون نفر از عوامل سازنده ساختمان را خواهند گرفت.روبات SAM می تواند روزانه 3000 آجر را روی هم قرار دهد،درحالی که کارگران انسانی توانایی چیدن تنها 500 آجر را دارند.