تلگرام از سه شنبه شب از حدود ساعت 12 به طور ناگهانی دچار اختلال جدی شد که پس از مدتی رفع شد. این اختلال تا امروز نیز ادامه داشته و شمار زیادی از کاربران در کشور آن را تجربه کرده اند. تلگرام اپلیکیشن پیام‌رسان محبوب ایرانی‌هاست که به نظر می‌رسد در ساعات پایانی 23 آبان و ساعات اولیه 24 آبان 96 دچار اختلال شده و دسترسی به آن در برخی نقاط کشور بدون ابزار تغییر IP غیر ممکن یا بسیار مشکل است.

تاکنون کاربران زیادی اختلال در تلگرام و مشکل دسترسی نداشتن  به آن را گزارش داده‌اند که می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد.
از مهم‌ترین این اختلالات می توان به پاسخ‌گو نبودن تلگرام روی شبکه برخی ISP ها و امکان باز کردن تلگرام  تنها با ابزار تغییری آی‌پی اشاره کرد.
در این زمینه برخی کاربران تلگرام ازسه شنبه بیان می کردند که اختلالات تلگرام نظیر دیر متصل شدن و connecting به دلیل فیلتر شدن آن است و برخی هم دلیل اختلال در تلگرام را  هجوم کاربران ایرانی به این اپلیکیشن پیام‌رسان در این ساعات می دانستند. 
به تازگی صحبت‌هایی در خصوص فیلتر تلگرام در برخی محافل اینترنتی و منابع خبری به گوش رسیده که شاید بی‌ربط به ایجاد اختلال در تلگرام در ساعات گذشته نباشد.در این وضعیت حدس و گمان هاو نگرانی هایی مبنی بر احتمال مسدود کردن تلگرام مطرح و بار دیگر بحث فیلترینگ تلگرام به یک بحث جدید در فضای رسانه‌ای تبدیل شده است و به نظر می رسد تجربه تلخ فیلتر شبکه وایبر که به مهاجرت گسترده کاربران ایرانی به تلگرام منجر شد، در حال تکرار شدن است. 
در آن زمان تلگرام به سرعت توانست جای پای خود را در ایران محکم کند.چرا که وایبر به عنوان محبوب ترین پیام رسان حاضر در ایران به دلایل مختلف کند شده بود و به همین دلیل برخی کاربران ایرانی به تلگرام کوچ کردند و با مشاهده سرعت خوب و خدمات مناسب این پیام رسان، دیگران را نیز به آن دعوت کردند. پس از آن تقریبا همه کسانی که از وایبر استفاده می کردند به سمت تلگرام سرازیر شدند.در حال حاضر6/82  درصدکاربران تلگرام در ایران زندگی می کنند. 
اختلالات ناگهانی تلگرام اعتراض گسترده کاربران را نیز در پی داشت.یکی از کاربران در این باره گفت: «من از گوگل پلی تلگرام را به روز رسانی کردم بازم میگه در حال اتصال ولی آپدیت نمیشه نمی دانم مشکل از سرور تلگرام است یا از قسمت دیگری است؟»کاربر دیگری نوشته است:" ازسه شنبه شب تلگرام من به گونه ای عمل می کند که به روز رسانی نمی شود و فقط می نویسد در حال اتصال ؛ جالب این است که بین این حالت گاهی مواقع پیام دریافت می کنم اما هیچ پیامی از طرف من ارسال نمی شود."کاربر دیگری نیز در این باره گفت:" من با فیلتر شکن وارد شدم. اما در هر حال فکرکنم بهتر است این را هم ببندید تا خیالتان راحت شود".
طی جدیدترین اظهار نظر در باره اختلالات اخیر تلگرام ، وزیر ارتباطات درحاشیه نشست هیئت دولت در پاسخ به سوال خراسان در باره اختلالات ایجاد شده در تلگرام بابیان این که از ساعت 12 سه شنبه شب متوجه این اختلال شدم ، اظهار کرد : البته اشکالات شبکه ای از سمت ما نبود و این که مشکل کجا بوده در حال بررسی هستیم تا دلیل اختلال را مشخص کنند اما شبکه ما نرمال بود و از داخل اختلالی نبوده است و در حال تهیه گزارش درباره علت مشکل هستیم و به زودی اطلاع رسانی خواهیم کرد.
از سوی دیگر در فضای مجازی عکسی منتشر شده که نشان می دهد شبکه جهانی تلگرام به مشکلاتی دچار شده است.نقشه تلگرام نیز نشان می‌دهد قطعی‌های ایجاد شده این نرم افزار در سراسر جهان به دلیل برخی اختلالات درونی تلگرام بوده است. در تصویر ستون بعد بخش‌هایی که نرم‌افزار تلگرام به دلیل اختلالات درونی دچار قطعی شده ،نشان داده شده است. در همین حال تلگرام نسخه جدیدی رانیز ارائه داده است که برخی ویژگی های آن عبارت است از:
امکان ارسال آلبوم ویدئو و عکس در یک پیام:می‌توانید چند عکس و ویدئو را تا سقف ۱۰ عدد، در قالب یک پست ارسال کنید. برای این کار کافی است عکس و ویدئو را انتخاب و ارسال کنید. تلگرام آن را به صورت آلبوم و تنها یک نوتیفیکیشن برای آن ارسال می‌کند.نکته مثبت آلبوم های تلگرام این است که حتی بعد از ارسال می توانید مواردی از آن را حذف کنید.نکته منفی این ویژگی امکان پذیر نبودن نوشتن کپشن و توضیح برای آن است.
امکان پین کردن پیام ها در کانال:از امروز می‌توانید مانند سوپرگروه‌ها، پیام‌های مهم را در کانال نیز پین کنید. با این کار پیام مد نظر به بالای صفحه کانال چسبیده می شود تا همیشه در دید کاربران باشد.بوکمارک وذخیره پیام ها در Save Message:بخش فضای ابری که پیش از این با نام You برای پیام‌های ذخیره شده در نظر گرفته شده بود از امروز به Saved Message تغییر نام داده و در فهرست Share قرار گرفته است. کافی است پیام‌هایی که قصد ذخیره آن‌ها را دارید به این بخش فوروارد کنید. پیام‌های موجود در این بخش گزینه‌ای تحت عنوان GoTo در کنار خود دارند که می‌توانید با لمس آن‌ها، مستقیم به نسخه اصلی پیام در کانال نظر منتقل شوید.
نمایش زیباتر عکس های پروفایل:از این نسخه، زمانی که عکس پروفایل شخصی را باز می‌کنید، اگر بیش از یک عکس در پروفایل وجود داشته باشد پیش نمایش آن‌ها را به صورت بندانگشتی پایین صفحه مشاهده می‌کنید.
امکان تنظیم ترتیب ارسال عکس ها:پیش از این زمانی که چند عکس را برای ارسال انتخاب می‌کردید، ترتیب ارسال آن‌ها تصادفی بود اما از این نسخه، عکس‌ها به همان ترتیبی که آن‌ها را انتخاب می کنید، شماره گذاری و ارسال خواهد شد.