اپراتورآمریکایی AT&T تمام خدمات ارتباطی به مقصد ایران را رایگان کرد
اپراتور AT&T آمریکا اعلام کرد مشترکان آمریکایی به دلیل وقوع زلزله در ایران و عراق، هزینه‌ای در قبال برقراری تماس یا ارسال پیام کوتاه به این کشور‌ها پرداخت نخواهند کرد.
 به گزارش zoomit ،برقراری تماس‌های رایگان فقط شامل مشترکان سرویس‌های بی‌سیم نیست و مشترکان تلفن ثابت نیز می‌توانند با این امکان با خویشاوندان و دوستان شان در ایران به‌رایگان ارتباط برقرار کنند. 
اپل دوربین لیزری برای آیفون می سازد
مهر-اپل مشغول ساخت دوربین لیزری برای پشت دستگاه آیفون است که کیفیت اپلیکیشن های واقعیت افزوده را بهبود می بخشد.این دوربین سبب می شود خدمات اپلیکیشن های واقعیت افزوده، طبیعی تر به نظر برسند.دوربین جدید با لیزر، امواج نور را روی اشیا می تاباند و فاصله آن ها را تا دوربین می سنجد.آیفون با تحلیل این اندازه گیری هامی تواند تصویری از محیط اطراف خود بسازد.این فناوری احتمالا در آیفون ۲۰۱۹ به کار می رود .
چین نیمی از ۵۰۰ ابر رایانه برتر جهان را در اختیار دارد
آخرین گزارش منتشرشده درباره ۵۰۰ ابررایانه‌ قدرتمند جهان، نشان از آن دارد که چینی‌ها با در اختیار داشتن ۲۰۲ ابررایانه در این فهرست، آمریکا را پشت سر گذاشته‌اند.به گزارش zoomit ،چینی‌ها بیش از ۲۰۲ ابررایانه در فهرست ۵۰۰ ابررایانه جهان دارند؛در حالی که آمریکا با داشتن تنها ۱۴۳ ابررایانه در این فهرست، فاصله‌ زیادی با چینی‌ها دارد. هم اکنون قوی‌ترین ابررایانه‌ جهان با قدرت ۹۳ پتافلاپس( ۱۰ به توان ۱۵ عملیات ممیز شناور درثانیه) در اختیار چینی‌هاست.
به روزرسانی تازه مرورگر فایرفاکس با2برابر افزایش سرعت
فارس- موزیلا با عرضه نسخه تازه‌ای از مرورگر فایرفاکس سرعت آن را دو برابر کرده و امیدوار است با عرضه یک نسخه تازه دیگر در سال ۲۰۱۸ باز هم این سرعت را دو برابر کند.نسخه جدید، کوانتوم نام داردکه نسخه 57 مرورگر فایرفاکس محسوب می شودومرورگری متن باز و سریع است و سرعت آن دو برابر سرعت نسخه 52 مرورگر فایرفاکس 52 است که مارس گذشته عرضه شده بود.
دردسرهای جدید آیفون X
ایتنا- بر اساس گزارش‌های کاربران آیفون X، صفحه‌نمایش این تلفن به‌محض قرارگیری در محیط‌های سرد قادر به تشخیص اثر انگشت افراد نخواهد بودو مشکلی اساسی در عملکرد آن ایجاد می‌شود.مشکل جدید، بسیاری از کاربران به ویژه کسانی را که در کشورهای سردسیر زندگی می‌کنند،نگران کرده است.
موفقیت یک بازی ایرانی در بازارهای بین‌المللی
ایسنا-یک بازی رایانه‌ای با یک گیم‌پلی ساده و در عین حال چالش‌برانگیز، توانسته در جشنواره‌های متعدد داخلی و خارجی برنده عنوان‌های مختلف شود.بازی «انگاره» با بهره‌گیری از هنر و فرهنگ ایرانی اسلامی ساخته و از یکم آبان منتشر شده و شالوده معماهای آن را چالش‌هایی بر اساس هندسه شکل می‌دهد.در این بازی  کاربرد در مراحل انگاره تنها کاری که باید انجام دهد، رسم الگوریتم‌های خواسته‌شده است.