سایت ها و اکستنشن های بسیاری هستند که می توان به کمک شان تجربه جست وجو با گوگل را ارتقا بخشید. اما از میان تمامی آن ها، پنج مورد وجود دارند که از جذابیت بیشتری برخوردارند.
 Resulter :یک اکستنشن ساده برای گوگل کروم است که سرعت دریافت و نحوه نمایش نتایج را بهبود می بخشد.همچنین منوی پیش نمایش از نتایج جست وجو را در اختیار کاربر قرار می دهد که استفاده از آن، قدرت مقایسه لینک های به نمایش درآمده را فراهم می سازد. می توان با نگه داشتن کلید «Alt» نتایج جست وجو را شماره گذاری کرد.همچنین به کمک میانبرهای «Alt + S» و «Alt + A» امکان ویرایش و باز کردن تمام نتایج مهیا می شود.
 Impersonal.me :چطور می توان از دسترسی گوگل به اطلاعات شخصی جلوگیری کرد؟پاسخ این سوال در وب سایت Impersonal خلاصه می شودکه شباهت بسیاری با موتور جست وجوی گوگل دارد.با این تفاوت که با تمام قوا از حریم شخصی شما محافظت می کند.علاوه بر این امکان انتخاب زبان، منطقه جغرافیایی و دامین را نیز برای کاربر فراهم می کند.
 Ruin My Search History :Ruin My Search History  هم سر به سر گوگل می گذارد و هم به تفسیر اطلاعات دریافتی توسط گوگل می پردازد.کافی است وارد این وب سایت شوید و از طریق حساب کاربری گوگل خود شروع به وبگردی کنید.البته به جای اطلاعات دقیق، Ruin My Search History عمدا داده های اشتباه را در اختیار گوگل قرار می دهد و به کلی در روند فعالیت های آن اختلال ایجاد می کند.
  Result Preview : اکستنشنی برای گوگل کروم است که با نصب آن اطلاعات مختصری از لینک های مختلف مقابل نتایج جست وجو به نمایش در می آید.با Result Preview اطلاعات مختصری از محتوای لینک ها در اختیارمان قرار می گیرد.
  Google Similar Pages :اغلب حین وبگردی های روزانه به صفحات جالبی بر می خوریم و به دنبال لینک های مشابه آن می گردیم.گوگل اکستنشن اختصاصی برای کروم توسعه داده که به کمک آن، امکان پیدا کردن صفحات مشابه فراهم می شود.کافی است اکستنشن Google Similar Pages را نصب کنید.حال با کلیک روی کلید این اکستنشن، لینک های مشابه با موضوع مد نظر در اختیارتان قرار می گیرد.