ترامپ استفاده از موبایل رادر کاخ سفید ممنوع می‌کند
 فارس-دونالد ترامپ ممکن است کارمندان کاخ سفید را از داشتن موبایل حین وظایف اداری منع کند. منابع متعدد در کاخ سفید تایید کردند رئیس جمهور قصد دارد با این کار جلوی نشت اطلاعات را بگیرد،البته برخی نیز می گویند دلیل اصلی این موضوع حفظ امنیت در کاخ سفید و مقابله با دغدغه های تروریستی است.کاخ سفید قبلا دسترسی به سایت هایی مانند جیمیل و خدمات هنگ اوت گوگل را نیز ناممکن کرده بود و این کار باعث شده کارکنان کاخ سفید نتوانند با دوستان و اعضای خانواده خود هنگام حضور در این محل در تماس باشند.
خدمات جست وجوی آنی عکس، خبر و ویدئو ی گوگل
فارس-گوگل از مدتی قبل دسترسی آنی به جست وجوهای کاربران را از طریق خدمات گوگل ترندز ممکن کرده بود و حالا قصد دارد دامنه این خدمات را به بخش عکس و خبر و ویدئوی خود نیز تسری دهد.به عنوان نمونه از این پس در صورت جست وجوی نام یک بازیگر مشهور، ابتدا مشخصات و شهرت وی در گوگل نمایش داده می شود و تازه ترین اخبار و عکس ها و جست وجوهای یوتیوب مربوط به این فرد نیز در دسترس خواهد بود.همچنین از این طریق می توان پی برد که در مناطق مختلف چه جست وجوهای بصری، خبری و ... بیش از دیگر موارد صورت می گیرد.
ابزار جدید آمازون برای طراحی برنامه‌های واقعیت مجازی
فارس- آمازون از طراحی ابزار تازه‌ای خبر داده است که با مرورگرهای اینترنتی سازگاری دارد وطراحی مدل‌های سه بعدی را برای استفاده در محیط برنامه‌های واقعیت مجازی ممکن می کند. این ابزار سازگار با مرورگرهای اینترنتی Sumerian نام دارد که برای طراحی برنامه های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده قابل استفاده است.
عذرخواهی یوتیوب به دلیل پیشنهادهای زننده قابلیت تکمیل خودکار
فارس-سایت اشتراک گذاری ویدئوی یوتیوب به دلیل ارائه پیشنهادهای زننده در بخش قابلیت تکمیل خودکار خود که به سلامت روان کودکان آسیب رسانده، مجبور به عذرخواهی از آنان شده است.
روسیه فضانورداماراتی را به فضا می فرستد
ایرنا - روسیه و امارات برای آموزش و اعزام یک فضانورد این کشور به فضا به توافق رسیدند.
12میلیون رایانه در کنترل ایمیل‌ اسپم
مهر-بزرگ ترین باتنت ارسال ایمیل های اسپم در جهان با ارسال ایمیلی آلوده به رایانه های بیش از 12.5 میلیون کاربر در آمریکا، آلمان، انگلیس، فرانسه و استرالیا حمله کرده است. با انتشار بدافزار Scarab ، میلیون ها رایانه به آن آلوده شدند و برای اجتناب از حذف فایل ها و اطلاعات خود مجبورند مبلغی پول الکترونیکی باج بدهند.
فروش ۳۰۰ میلیون گیم پوکمون‌گو و رقابت تنگاتنگ با سوپرماریو
خبرآنلاین -  25 نوامبر تعداد گیم‌های فروخته شده پوکمون گو از مرز 300 میلیون گذشت.این رقم شامل تمام گیم‌های زیرمجموعه پوکمون‌گو می‌شود و حالا این گیم از نظر تعداد بعد از سوپرماریو در رده دوم جهانی ایستاده است.سوپرماریو تا کنون 311 میلیون فروخته است.به گفته کارشناسان، در دنیای گیم فعلا رقابت میان پوکمون‌گو (متعلق به نیانتیک) و سوپرماریو (متعلق به نینتندو) به طور عجیبی ادامه دارد.
کابین هواپیما با قابلیت شارژ بی سیم موبایل طراحی شد
مهر-یک شرکت هواپیمایی ازطرح جدید کابین هواپیماهای خود رونمایی کرده است که درون آن هامسافران می توانند موبایل خود را بی سیم شارژ کنند.این کابین ها طراحی جالبی دارند به طوری که صندلی در مرکز آن قرار گرفته است وارتفاع تختخواب آن به ۲۲۰ سانتی متر می رسد. این صندلی ها با هدف  ارتقای کیفیت خواب و راحتی مسافران طراحی شده اند. همچنین برای مسافران ژاکت های خواب طراحی شده است.این صندلی ها ازسال ۲۰۲۰ در تمام هواپیماهای مسیرهای لوفتهانزا به کار گرفته می شوند.
امکان دسترسی به مخزن تصاویر شهروندان استرالیایی برای شرکت های مخابراتی
مهر-دولت استرالیا اجازه دسترسی به مخزن تصاویر گواهی نامه و فرم های شناسایی شهروندان رادر ازای دریافت مبلغی، برای شرکت های مخابراتی فراهم می کند.از آن جا که ممکن است این شرکت ها تصاویر مشتریان را در مخزن اطلاعاتی خود ذخیره کنند، این اقدام به اعتراض کارشناسان امنیت فناوری منجر شده است.
بازی پوکمون گوعامل 100هزار تصادف رانندگی در آمریکا
مهر-نتایج یک بررسی در دانشگاه پردوی آمریکا نشان می دهد، بازی پوکمون گو عامل وقوع بیش از 100 هزار تصادف رانندگی در ایالات متحده بوده است.استفاده از گوشی همراه حین رانندگی عامل اصلی تصادفات تشخیص داده شده است. در 148 روز اول عرضه بازی واقعیت مجازی پوکمون گو بین دو تا 7.3 میلیارد دلار خسارت احتمالی ناشی از حوادث رانندگی در آمریکا به بار آمده است.