۲۲ آذر بارش شهاب سنگی به اوج می رسد
مهر-بارش شهاب سنگی«جمینید» در ۲۲ و ۲۳ آذر به اوج خود می رسد به طوری که در هر ساعت ۱۲۰ شهاب سنگ در آسمان می بارد.هلال ماه در این تاریخ ها کم نور است بنابراین می توان بارش شهاب سنگی را به طور کامل مشاهده کرد.
شکایت 5.4 میلیون کاربر آیفون از گوگل
مهر- 5.4  میلیون کاربر آیفون در انگلیس از گوگل شکایت کرده اند. زیرا این شرکت بدون اجازه اطلاعات کاربران را جمع آوری کرده و فروخته است. درهمین راستا کارشناسان تخمین می زنند این شرکت باید حدود 2.7 میلیارد پوند خسارت دهد.
فیس آیدی آیفون ۱۰ با به روزرسانی iOS  از کار می افتد
ایسنا-نسخه جدید به روزرسانی شده سیستم عامل iOS نیز مشکل داشته و باعث شده است؛ فناوری تشخیص چهره هوشمند آیفون ۱۰ از کار بیفتد.این باگ و مشکل موجود در نسخه جدید و به روزرسانی شده سیستم عاملiOS 11/2 تنها برای کاربران گوشی آیفون ۱۰ یا آیفون ایکس رخ داده است و دیگر کاربران با چنین مشکل مشابهی مواجه نشده اند.
موفقیت محققان در مهار 42 درصدی ایدز
خبرگزاری صداوسیما-استفاده از ترکیب دارو‌های جدید، به کاهش ۴۲ درصدی عفونت ناشی از اچ آی وی در برخی مناطق اوگاندا منجر شده است.
احراز هویت تلفن همراه با کف دست
مهر- سامسونگ حق امتیاز اختراعی را ثبت کرده است که طبق آن در آینده از کف دست برای احراز هویت موبایل استفاده خواهد شد. تصویر موجود در مدارک مربوط به حق امتیاز نشان می دهد کاربر مشغول عکاسی از کف دست خود است تا دستگاه نشانه هایی از  کلمه رمز فراموش شده اش را برای او نشان دهد. به جای نشان دادن کلمه رمز روی نمایشگر موبایل، کاراکترها روی الگوی کف دست کاربر ظاهر می شود.
پروژه 93 میلیون دلاری هندی ها برای سفر به ماه
مهر-هندی ها قصد دارند برای اولین بار در سال ۲۰۱۸ یک ماه نورد را بر سطح تنها قمر کره زمین فرود آورند و البته این تنها یکی از طرح های خلاقانه فضایی این کشور محسوب می شود.چین هم سال ۲۰۱۳ یک ماه نورد به نام یوتو را بر سطح ماه فرود آورد و هند اعلام کرده است در ماه مارس سال ۲۰۱۸  ماموریت سفر به ماه را با عنوان ماموریت چاندرایان به اجرا درخواهد آورد.دولت هند بودجه ۹۳ میلیون دلاری را به این طرح کلان اختصاص داده است.
اولین انسانی که هزار سال عمر می کند
مهر-یکی از پژوهشگران برجسته بنیاد تحقیقاتی «اس ای ان اس» معتقد است در جهانی زندگی می کنیم که سن دیگر در آن موضوعی مهم تلقی نمی شود و مشکلات ناشی از کهولت انسان ها تا ۲۰ سال دیگر حل می شود.وی افزود: معتقدم اولین انسانی که قرار است تا هزار سال عمر کند، پیش از این به دنیا آمده است.
تشخیص "آریتمی" قلبی با اپلیکیشن جدید ساعت اپل
ایسنا-اپل و دانشگاه "استنفورد" از اپلیکیشن جدیدی رونمایی کردند که هدف آن تشخیص آریتمی قلبی احتمالی کاربران است.
تصمیم جدید برای حذف برخی برنامه‌ها از پلی‌استور
ایسنا-گوگل اپلیکیشن‌هایی را که روی لاک اسکرین یا صفحه قفل گوشی کاربران به تبلیغات اقدام می‌کنند، از پلی استورحذف خواهد کرد.
پرتاب خودروی الکتریکی به مریخ!
خبرآنلاین-مدیرعامل شرکت فضایی اسپیس‌ایکس اعلام کرد که با نخستین پرتاب راکت جدید این شرکت با نام Falcon Heavy، یک نمونه از ماشین‌های رودستر جدید خود را نیز به مریخ می‌فرستد.اگر رودستر تسلا در مسیر پرتاب منفجر نشود تا میلیاردها سال می تواند در اعماق فضا باقی بماند.
جوهر حاوی باکتری برای درمان سوختگی
مهر-محققان جوهری از هیدروژل و باکتری های مختلف ساخته اند که قابل چاپ است و می توان از آن برای درمان سوختگی و مصارف دیگر استفاده کرد.این جوهر قابلیت های مختلفی دارد و حتی می توان از آن برای درمان سوختگی استفاده کرد.  این جوهر زنده بانام Flink متشکل از هیدروژل،  باکتری و مواد مغذی برای زنده نگه داشتن باکتری است.
فضاپیمای 40 ساله از 22 میلیارد کیلومتری زمین گذشت
ایرنا-ناسا پس از چهار دهه پرواز فضاپیمای وویجر 1 (Voyager1)، موتورهای پیشران این کاوشگر را در فاصله 22 میلیارد کیلومتری زمین روشن کرد.این کاوشگر 40 سال قبل به فضا پرتاب شد و سریع‌ترین و دوربردترین ابزار ساخت دست بشر است که تاکنون از زمین خارج شده است. این کاوشگر با سوخت اتمی کار می‌کند و برای دریافت سیگنال‌های آن توسط یکی از آنتن‌های فضایی ناسا واقع در گلدستون کالیفرنیا، 19 ساعت و 35 دقیقه زمان لازم است. ناسا امیدوار است باتری‌های رادیواکتیو این کاوشگر بتوانند تا سال 2025 به کار خود ادامه دهند.