نرم‌افزار تخصصی گوگل برای کنترل مصرف دیتا در اندروید
ایتنا –گوگل نرم‌افزار تخصصی Datally را عرضه کرده است که می‌تواند مصرف دیتا توسط المان‌های مختلف اندروید را تحلیل و میزان اینترنت همراه مصرفی کاربران را کنترل کند.این نرم‌افزار با تحلیل نرم‌افزارهای در حال اجرا ،برنامه‌های پرمصرف را شناسایی می کند. از دیگر قابلیت‌های آن می‌توان به امکان مدیریت مصرف اینترنت در زمان وصل بودن به وای‌فای اشاره کرد.می‌توان آن را رایگان از پلی‌استور دانلود کرد.
کارت گرافیکی که رایانه شخصی را به ابررایانه تبدیل می‌کند!
ان ویدیا کارت گرافیک قدرتمند تایتان وی را عرضه کرده که با استفاده از این پردازنده 2999 دلاری می توان بسیاری از قابلیت های پیشرفته هوش مصنوعی را در رایانه های شخصی اجرا و این رایانه ها را به ابررایانه مبدل کرد.ان ویدیا پیشرفته ترین پردازنده گرافیکی دنیا لقب گرفته و در تولید آن از 21.1 میلیارد ترانزیستور استفاده شده که از پردازش اطلاعات با سرعت 110 ترافلاپ پشتیبانی می کند.
آیفون پراستفاده‌ترین دوربین در فلیکر
بر اساس جدیدترین آمار وب‌سایت اشتراک‌گذاری عکس فلیکر، آیفون بار دیگر به‌عنوان پراستفاده‌ترین دوربین بین کاربران این سرویس اعلام شد. به گزارش zoomit ،آیفون‌های اپل در مجموع با سهم ۵۴ درصدی در بالاترین جایگاه فهرست ۱۰۰ دوربین پراستفاده‌ این سرویس قرار گرفته است. پس از آن، کانن با سهم ۲۳ درصدی جایگاه دوم ونیکون با سهم ۱۸ درصدی جایگاه سوم را به‌ دست آورده است.
محبوب ترین برنامه های اپل اعلام شد
مهر-اپل برترین برنامه ۲۰۱۷ برای آیفون را Calm اعلام کرده که برنامه ای برای ارتقای سلامت و برنامه ریزی تمرینات ورزشی است.این شرکت برترین بازی آیفون را هم Splitter Critters اعلام کرده که یک بازی فکری ساده و جذاب است. بهترین برنامه آی پد در سال ۲۰۱۷ هم Affinity Photo برای ویرایش عکس ها و ویدئوها بوده است.اپل برترین بازی آی پد در سال ۲۰۱۷ را The Witness اعلام کرده است.
نسخه ۶۳ مرورگر کروم با ثبات و امنیت استثنایی
مهر-گوگل با عرضه نسخه ۶۳ کروم به کاربران وعده داده که ثبات، امنیت و کارایی فوق العاده ای را برای آنان به ارمغان آورد.یکی از قابلیت های تازه کروم Site Isolation نام دارد که باعث می شود رسیدگی به هر سایت باز شده از طریق زبانه ها اختصاصی و در فرایندی جداگانه انجام شود.
کاربران گوشی‌ هوشمند سال آینده ۱۱۰ میلیارد دلار در اپ‌استورها هزینه می‌کنند
گزارش جدید App Annie‌ نشان از این دارد که کاربران در سال ۲۰۱۸ بیش از ۱۱۰ میلیارد دلار درفروشگاه‌های اپلیکیشن هزینه خواهند کردکه نشان‌دهنده‌ افزایش ۳۰ درصدی نسبت به سال قبل است وبیشترین هزینه‌ها همچون گذشته در حوزه‌ بازی‌ خواهد بود.
ایران میزبان 15 کشور درکنگره جهانی فناوری های هوشمند 2018 
پارسا - کنگره جهانی فناوری های هوشمند 2018 بهمن سال 96 با حضور متخصصانی از 15 کشور نظیر آلمان، ایتالیا، اسپانیا، سوئد، ایرلند، ترکیه، آرژانتین، پرتغال، اوکراین و ... برای ارائه مدل ها و نمونه هایی از دولت الکترونیک و ارائه مدل هایی از شهر هوشمند در برج میلاد تهران برگزارمی شود .معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی سازمان برنامه و بودجه در گفت و گو با خراسان گفت :این کنگره پیرو سیاست های کلی نظام اداری ابلاغی مقام معظم رهبری و مصوبه شورای عالی اداری ابلاغی رئیس جمهور با رویکرد هوشمندسازی و تحول نظام اداری برگزار می شود.