نسخه 1.2 تلگرام دسکتاپ با قابلیت‌های جدید منتشر شد

نگارش جدید 1.2 از نسخه ویندوز (دسکتاپ) تلگرام منتشر شد.اولین تغییر اضافه شدن یک پنل در سمت راست پنجره است که از طریق نمایش اطلاعات به بهبود پیمایش (گشت و گذار) کمک می‌کند. این پنل اطلاعات گروه یا کانال را به همراه فهرست فایل‌های به اشتراک گذاشته شده نمایش می‌دهد و دسترسی به آن ها را تسهیل می‌بخشد.دومین تغییراضافه شدن امکان ذخیره پیغام‌ها از طریق فوروارد کردن آن ها به "Saved Messages" است که درصدرفهرست فوروارد نمایش داده می شود.کافی است پست مد نظر را فوروارد کنید تا بوکمارک شود.اگرمدیر یک کانال هستید، اکنون می‌توانید از طریق نسخه دسکتاپ نیز پست‌ها را پین کنید. پیشتر این قابلیت تنها در نسخه موبایل وجود داشت.حالا در سمت دیگر نام کاربری ادمین های گروه، عنوان admin نمایش داده می‌شود که به آسانی می‌توان به پست مدیرهای گروه پی برد.آخرین تغییراضافه شدن قابلیت پاک کردن تاریخچه برای سوپرگروه ها ست. به کمک این قابلیت می‌توان تاریخچه سوپر گروه‌ها راازاعضای جدید پنهان کرد.
نقص فنی، دلیل مسدود شدن برخی حساب های کاربری توئیتر
مهر-توئیتر ده ها حساب کاربری را مسدود کرد و با این کار موجب اعتراض گسترده کاربران شد. اما اکنون نقص فنی را عامل وقوع این مشکل اعلام کرده است.
هوش مصنوعی گوگل چهار ساعته شطرنج باز حرفه ای می شود
مهر-برنامه هوش مصنوعی گوگل موسوم به آلفا زیرو، توانایی یادگیری شطرنج در سطح حرفه ای را پیدا کرده و تنها به چهار ساعت زمان برای این کار نیاز دارد.در بازی شطرنج در مجموع ۳۰۰ میلیارد نوع چینش مهره قابل تصور است.
شبیه‌سازی صدای دایناسورها پ
س از 60 میلیون سال
ایسنا-محققان صدای سلطان دایناسورها را با نرم‌افزار شبیه‌سازی کردند ومتوجه شدند صدای T-Rex به درندگان امروزی شباهتی نداشته وبیشتر شبیه صدای خزندگان بزرگ امروزی مثل کروکودیل‌ها بوده است.
اندروید جدید سرعت وای فای را برای کاربر مشخص می کند
مهر-گوگل در نسخه اندروید Oreo 8.1 برچسب های سرعت برای شبکه های وای فای طراحی کرده است وبه کاربران اجازه می دهد خود تصمیم بگیرند به کدام شبکه وای فای متصل شوند.برچسب های سرعت در این نسخه از اندروید به این ترتیب دسته بندی شده اند:Slow(کند) : صفر تا یک مگابیت برثانیه،OK(مقبول) : یک تا پنج مگابیت برثانیه،Fast(سریع) :پنج تا ۲۰ مگابیت برثانیه وVery Fast(خیلی سریع) : بیش از ۲۰ مگابیت برثانیه.
افزایش 6 درصدی بودجه پژوهشی وزارت بهداشت در سال 97
پارسا - معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با بیان این که بودجه مراکز تحقیقاتی و پژوهشی در کشور بسیار کم است، اظهار کرد: بودجه پژوهشی وزارت بهداشت در سال 97 نسبت به سال 96 حدود  پنج تا شش درصد افزایش داشته است. دکتر ملک‌زاده در نشستی خبری  با اشاره به این که در سال 96 تخصیص بودجه برای تحقیقات در وزارت بهداشت 75 درصد بوده است،گفت: برای سال 97 امیدواریم مجلس اعتبارات را افزایش  دهد . وی با بیان این که بودجه مراکز تحقیقاتی و پژوهشی در کشور بسیار کم است،خاطر نشان کرد: دانشگاه‌ها وقتی با مشکل مواجه می‌شوند، از بودجه‌های پژوهشی و تحقیقاتی کم می‌کنند.وی ازتولید 100 قلم داروی مورد نیاز کشور خبر داد و گفت : یکی از این داروها برای درمان هپاتیت C  است.همچنین داروی "هیومرا" که در زمینه بیماری‌های روماتیسمی و روده‌ای کاربرد دارد و جزو داروهای پرفروش دنیاست، توسط یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان کشور تولید شده است که هر نسخه از نمونه وارداتی این دارو  20 میلیون تومان بود ولی اکنون  با 100 هزار تومان  در اختیار بیماران قرار می گیرد .