مدیر سابق فیس بوک:از راه اندازی این شبکه احساس گناه دارم
مهر-یکی از مدیران ارشد سابق شبکه اجتماعی فیس بوک درباره خطرات و آسیب های آن برای جوامع مختلف در سراسر جهان اظهار نگرانی کرده است.چامات پالیهاپیتیا که سال ۲۰۰۷ به گروه کوچک موسس فیس بوک پیوست و به سمت معاون اول این شبکه اجتماعی در حوزه رشد تعداد کاربران منصوب شد، تصریح کرده است که به علت کمک به ایجاد و شکل گیری فیس بوک به شدت احساس گناه می کند.وی افزوده است: فکر می کنم ابزاری خلق کرده ایم که باعث از هم گسیختگی تار و پود جامعه و پیوندهای آن شده است.این مدیر ارشد سابق فیس بوک که در دانشگاه استنفورد سخن می گفت، توصیه کرد همه به طور جدی به دنبال کنار گذاشتن استفاده از این شبکه اجتماعی باشند.به گفته وی این شبکه های اجتماعی یک دور باطل کوتاه مدت و مبتنی بر تحریک ترکیب دوپامین در بدن انسان را به وجود می آورند.
جاسوسی 460 مدل لپ تاپ اچ پی  از کاربران
با کشف نوعی برنامه کی لاگر در ۵۰۰ مدل از لپ تاپ های اچ پی، مشخص شده که تقریبا هر مطلب مهم تایپ شده توسط کاربران با استفاده از این لپ تاپ ها بدون اجازه آن ها ثبت و ذخیره شده است.این مشکل امنیتی ناشی از نصب یک نرم افزار به طور پیش فرض در بسیاری از لپ تاپ های اچ پی است که آلوده به برنامه کی لاگر است.از جمله ۴۶۰ مدل لپ تاپ اچ پی که دچار این مشکل هستند می توان به مدل های مختلف Pavilion، EliteBook و  ProBookاشاره کرد.
اپل شازم را تصاحب کرد
اپل  به‌صورت رسمی تأیید کرد که شازم را تصاحب کرده است. اخبار پیشین، پرداخت ۴۰۰ میلیون دلار را برای تصاحب شازم مطرح کرده بودند. شازم بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر دارد.
گوگل ابزاری رایگان برای کمک  به هکرهای آیفون منتشر کرد
پروژه‌ صفر گوگل نام ابزاری است که به کمک هکرهای آیفون برای آشکارسازی سریع‌تر و کارآمدتر باگ‌های سیستم عامل این دستگاه می‌آید.به گزارش زومیت،جای تعجب ندارد که گوگل درصدد عرضه‌ ابزاری برآید تا دستگاه شرکت رقیب خود را از طریق آن هک کند. آیفون جزو سخت‌ترین دستگاه‌ها از نظر هک شدن و داشتن باگ است.
ترامپ: به ماه فضانورد بفرستید
مهر-ترامپ رئیس جمهورآمریکا نخستین دستور سیاست فضایی این کشور را امضا کرد و طبق آن، ناسا باید دوباره به ماه فضانورد بفرستد.براساس سیاست جدید آمریکا این اجازه به ناسا داده می‌شود که فضانوردان آمریکایی را به ماه و حتی مریخ اعزام کند.
قابلیت جدید واتس اپ برای کاهش پیام در گروه های چت
مهر-واتس اپ دو قابلیت جدید عرضه کرده که یکی از آن ها به کاربر اجازه می دهد پاسخ هریک از افراد گروه را خصوصی برای او ارسال کند.قابلیت دوم نیز به کاربر اجازه می دهد ویدئو را در پنجره ای مجزا از چت ارسال و دریافت کند.
۲۱ دانش‌آموز پژوهشگر معرفی شدند
پارسا-در اولین روز هفته پژوهش و فناوری با حضور وزرای علوم و آموزش و پرورش از ۲۱ دانش‌آموز برتر پژوهشگر تقدیر شد.وزیر علوم در این مراسم با بیان این که مقایسه رشد علمی کشور در سال‌های اخیر با 10 سال قبل نشان می‌دهد که کشور با سرعت سرسام‌آوری در تولید علم گام برداشته است گفت : امیدوارم در سال‌های آینده این سرعت با حرکت مضاعفی به پیش برود.وی همچنین از پارک‌های فناوری و دانشگاه‌ها درخواست کرد با همکاری ادارات آموزش و پرورش مناطق، درهای مراکز تحقیقاتی را به روی دانش‌آموزان باز بگذارند.