ویروس رایانه ای یک نیروگاه را در خاورمیانه از کار انداخت
دیجیاتو-متخصصان موسسه امنیت سایبری «FireEye» ویروسی را شناسایی کرده اند که احتمالا عامل اختلال در تاسیسات زیربنایی حیاتی یک نیروگاه بوده است.ویروس پیشرفته «Triton» برای حملات بزرگ تر طراحی شده و متخصصان تاکید کرده اند که احتمالا عاملان آن از پشتیبانی دولتی برخوردار بوده اند.نام نیروگاهی که مورد حمله قرار گرفته مشخص نشده اما رویترز  محل آن را خاورمیانه گزارش کرده و شرکت امنیتی «CyberX» نیز از احتمال قرار داشتن این نیروگاه در عربستان خبر داده است. Triton سومین برنامه مخربی است که توانایی ایجاد اختلال در ابزارهای صنعتی را دارد.
گوگل و آمازون ؛ دو رقیب جدی بانک ها در سال ۲۰۱۸
مهر-مدیر عامل اسبربانک روسیه گفت: ورود نامحسوس دو غول فناوری جهان، گوگل و آمازون به عرصه خدمات مالی، به زودی آن ها را به رقیب جدی بانک ها تبدیل خواهد کرد.
شباهت ظاهری چینی‌‌ها، آیفون 10 را به اشتباه انداخت
زومیت-یک زن چینی به دلیل نقص در سیستم تشخیص چهره iPhone X، برای دومین بار درخواست بازپرداخت از اپل کرده است. یان در شکایت خود گفته همکار او توانسته است به‌راحتی قفل گوشی‌ها را باز کند.
در کروم ویدئوهای پخش خودکار را بی صدا کنید
دیجیاتو-سرانجام گوگل نسخه بتای آپدیت جدید کروم را منتشر کرد که مهم ترین تغییرش به تبلیغات آزار دهنده وب سایت ها مربوط می شود. حالا به راحتی می توانید صدای ویدئوهایی را که به صورت خودکار پخش می شوند با چند کلیک ساده قطع کنید.برای فعال سازی ، بعد از دانلود نسخه بتا به صفحه ای که ویدئوهای پخش خودکار دارد بروید. اکنون روی بخش کناری نشانی اینترنتی صفحه کلیک کنید و صدا را روی always block on this site بگذارید. همچنین در این نسخه، کروم به یک مسدودکننده پاپ آپ قوی تر مجهزشده است.
ذخیره‌سازی خودکار به PhotoScan گوگل اضافه شد
باشگاه خبرنگاران-گوگل در آپدیت جدید PhotoScan، قابلیت ذخیره سازی خودکار را به این برنامه افزود.
اوبر رقیب آمبولانس های آمریکا شد
مهر-شرکت اوبر به کاهش هفت درصدی سرانه استفاده از آمبولانس در شهرهای مختلف آمریکا منجر شده است. در آمریکا بدون بیمه استفاده از آمبولانس بسیار گران است. در همین زمینه افراد برای اجتناب از این هزینه ها سعی می کنند در مواقع غیر اضطراری به جای آمبولانس از اوبر استفاده کنند.
موبایل را در جیب نگذارید
ایسنا-محققان کالیفرنیا متذکر شدند که نه تنها باید موبایل را از خود دور کنید، بلکه حتی نباید آن را در جیب خود قرار دهید.
با گوگل، آسان‌تر و ارزان‌تر سفر کنید
ایسنا-موتور جست‌وجوی گوگل از این پس با افزودن قابلیت‌های مربوط به سفرهای هوایی، به کاربران اجازه می دهدبا اطلاع یافتن از قیمت و ویژگی‌های سفر و هتل خود،راحت‌تر و ارزان‌تر سفر کنند.گوگل در کنار هر نتیجه جست‌وجویی به شما پیشنهادهایی هم می دهد تا بتوانید پول کمتری در سفر مد نظر خود خرج کنید.