تلگرام تان به راحتی رصد می شود!
اسپوتنیک-  پلیس آلمان توانست با کمک نرم افزار به مکاتبات شخصی و فایل های کاربران تلگرام دست یابد.
بدافزاراندرویدی که گوشی را منفجر 
می کند!
مهر-بسیاری از بدافزارهای گوشی های اندرویدی تنها برای سرقت داده ها طراحی می شوند اما فعالیت تخریبی یک بدافزار جدید آن قدر شدید است که باعث آسیب فیزیکی می شود.بدافزار Loapi  تابدان حد فعالیت می کند و باعث اشغال ظرفیت پردازنده و رم گوشی می شود که در نهایت موجب داغ شدن بیش از حد باتری و انفجار آن می شود.برای مقابله با این بدافزار،برنامه‌ها را تنها از فروشگاه‌های رسمی دانلود کنید. نصب برنامه‌ها را به منظور امنیت بیشتر از منابع ناشناخته غیر فعال کنید. برای انجام این کار به تنظیمات امنیت خود بروید و اطمینان حاصل کنید چک باکس Unknown sources تیک نخورده باشد.یک آنتی ویروس قابل اعتماد برای اندروید خود نصب و مرتب دستگاه خود را با آن اسکن کنید.
ژن درمانی نابینایی ارثی
مهر-روش ژن درمانی جدید Luxturna در آمریکا مورد تایید مراجع پزشکی قرار گرفته که با آن می توان موارد نادری از نابینایی ارثی را درمان کرد.در قالب روش جدید یک نسخه سالم از ژن ، ضمیمه یک ویروس بی خطر که از نظر ژنتیکی دستکاری شده، می شود و این مجموعه به درون چشم فرد تزریق می شود.
بدترین رمزهای عبور دنیا معرفی شدند
مهر-بدترین رمزهای عبور ۲۰۱۷ اعلام شدند و همچنان۱۲۳۴۵۶  وpassword عنوان بدترین رمزهای عبور را دارند.برای تهیه این فهرست از اطلاعات پنج میلیون رمز عبوری استفاده شد که سال گذشته فاش شده بود. کلمه رمز qwerty در فهرست بدترین رمزهای عبور، رتبه چهارم را دارد، admin در رتبه یازدهم و login در رتبه چهاردهم است.رتبه شانزدهم این فهرست نام یک فیلم و starwars است. میان بدترین رمزهای عبور نام  چند خودرو مانند فراری و مرسدس و واژه های monkey iloveyou، whatever و freedom نیز دیده می شود.همچنین این تحقیق نشان داد مردان ۲.۸ برابر بیش از زنان از عبارت های ساده به عنوان رمز عبور استفاده می کنند.
زنی که پارکینسون را بو می کند!
ایسنا-یک زن 67 ساله اسکاتلندی که با بو کشیدن، پارکینسون شوهرش را شش سال قبل از شروع نشانه‌های آن تشخیص داده بود، به دانشمندان کمک کرد 10 مولکول مرتبط با این وضعیت را شناسایی کنند که می‌تواند اولین روش تشخیصی برای پارکینسون باشد.وی قادر است با بو کردن نمونه‌ای که از روی پوست برداشته شده، مبتلایان به پارکینسون را از افراد عادی تشخیص دهد.
آیفون‌های قدیمی با به روزرسانی، کند می‌شوند
فارس-کارشناسان هشدار می دهنداگر کاربران مدل های قدیمی تر آیفون، نسخه جدید iOS را روی گوشی شان نصب کنند، شاهد کند شدن تلفن همراه شان خواهند بود.
تمرکز رَنکینگ جدید گوگل بر جست و جو روی نسخه موبایلی ‌سایت‌ها
خبرآنلاین - گوگل استراتژی جدید جست و جوی خود را نه بر اساس مرورگر روی پی سی، بلکه بر اساس جست و جو از طریق نسخه موبایل تعریف کرده و رنک سایت‌ها را بر این اساس چینش خواهد کرد.در استراتژی جدید گوگل، نسخه کاربرپسند موبایلی از یک وب سایت، مبنای رنکینگ/ Ranking جست وجو قرار می‌گیرد و نسخه معمولی وب از دور خارج می‌شود.این تیم به ادمین‌ها توصیه کرده است غنی بودن نسخه موبایل را همپای نسخه دسکتاپ ارتقا دهند و همچنین متادیتای نسخه موبایل را مانند نسخه دسکتاپ تعریف کنند.
گوگل پلی از سال ۲۰۱۹ فقط 
اپلیکیشن های ۶۴ بیتی رامیزبانی می کند
دیجیاتو-سپتامبر امسال اپل پشتیبانی از کلیه اپلیکیشن های 32 بیتی در iOS 11 را متوقف کرد. حالا گوگل هم اعلام کرده برای ارتقای امنیت و اجرای محصولات نرم افزاری در اندروید، همین کار را برای اپلیکیشن های این سیستم عامل انجام می دهد.از اوت 2019، گوگل فقط به اپلیکیشن های 64 بیتی اجازه انتشار در گوگل پلی را خواهد داد.
میانگین قیمت هر آیفون در سال مالی ۲۰۱۸ به ۷۴۰ دلار می رسد
دیجیاتو-تنها چند هفته از عرضه‌ آیفون X نگذشته که صاحبان این کالا 2 درصد از کل جمعیت آیفون‌داران را تشکیل می‌دهند .به گفته تحلیل گران،میانگین قیمت فروش هر آیفون در سه ماه اول سال مالی ۲۰۱۸ به ۷۴۰ دلارمی رسد.هر چقدر طرفداران اپل به آیفون‌های جدیدتر به ویژه آیفون X  علاقه نشان دهند، این عدد (به علت قیمت ۹۹۹ دلاری آیفون‌ X) بالاتر خواهد رفت.
۳۱ میلیارد دلار درآمد اپراتورهای جهان از رومینگ بین‌المللی
ایسنا-انتظار می‌رود درآمد کل اپراتورهای مخابراتی از رومینگ داده همراه در سطح بین‌المللی تا سال ۲۰۲۲ به ۳۱ میلیارد دلار برسد. این رقم در سال ۲۰۱۷ با نرخ رشد مرکب سالانه 8 درصدی به ۲۱ میلیارد دلار رسیده است.