تولد نوزاد از جنین منجمد ۲۵ ساله
جنین منجمدشده انسانی که طولانی ترین دوره انجماد را پشت سر گذاشته است، ماه گذشته به تولد موفقیت آمیز نوزادی سالم به نام"اما"منجر شد.براساس گزارش CNN، این جنین اکتبر 1992 یعنی حدود 25 سال پیش منجمد شد و پس از انتقال به بدن زنی به نام تینا ورن گیبسون، نوزادی سالم در 25 دسامبر 2017 از این جنین متولد شد."اما" نوزادی سالم با وزن 3.04 کیلوگرم و قد 50 سانتی متر است. جنین "اما" که به شیوه IVF ایجاد شده، توسط زوجی ناشناس اهدا شده بود.جنین به صورت منجمد نگهداری شده بود تا پدر و مادری برای او پیدا شود.جنین های اهدا شده درون مخازنی از نیتروژن مایع نگهداری می شوند تا زمانی که خانواده ای برای دریافت آن ها اعلام آمادگی کنند. هزینه این فرایند برای خانواده گیبسون 12 هزار و 500 دلار بوده است. شایان ذکر است تا پیش از این قدیمی ترین جنین منجمدشده 20 ساله بود.
فیس بوک چهره شما را همه جا شناسایی می‌کند
فارس-فیس بوک با گسترش دامنه ارائه خدمات شناسایی چهره کاربران خود، آن ها را حتی در عکس‌هایی که برچسب نخورده‌اند، برچسب می‌زند و تگ می‌کند.سپس کاربر می تواند در صورت تمایل برچسب مربوط به خود را روی عکس یادشده حفظ یا آن را از روی عکس حذف کند. همچنین کاربر می تواند عکس یادشده را در صورت نامناسب تشخیص دادن گزارش دهد و خواستار حذف آن از فیس بوک شود.این قابلیت روی عکس های نمایه یا پروفایل کاربران نیز کار کرده و در دسترس خواهد بود.فیس بوک می گوید هدف از ارائه این خدمات کمک به کاربران برای کنترل بهتر چهره ای است که از آن ها در فضای مجازی ارائه می شود.
اینستاگرام ارسال ویدئوی زنده به طور مستقیم را فعال کرد
مهر- اینستاگرام به کاربران خود اجازه می دهد ویدئوهای زنده را مستقیم برای دوستان خود ارسال کنند. از این پس کاربران می توانند ویدئوی زنده را به طور Direct Message ارسال کنند. بنابراین فرد می تواند ویدئوهای زنده خود را برای تعدادی از دوستان انتخابی بفرستد.
مصرف روزانه سالاد، مغزرا 11 سال جوان
می کند

ایرنا – یک مطالعه نشان می‌دهد مصرف روزانه سالاد، مغز را 11 سال جوان می‌کند.
نقش عربستان در ساخت آیفون ایکس
خبرآنلاین- عربستان با تامین مواد پتروشیمی و فلزی- شیمیایی یکی از تامین‌کنندگان سخت افزاری در ساخت آیفون ایکس/10 است.به گزارش خبرآنلاین، با انتشار فهرست کشورها و شرکت‌های تامین کننده قطعه برای اپل در ساخت آیفون ایکس مشخص شد شرکت‌های تایوانی با تامین تراشه، لنز دوربین، کیس فلزی و ... با 52 کارخانه در صدر فهرست تامین‌کنندگان جای دارند.
آمریکا با 44 کارخانه و تامین مواد مرغوب و طراحی تراشه در رده دوم، ژاپن با 41 کارخانه و تامین پنل های نمایشگر، حسگرهای تصویری، ترکیبات نمایشگر در رده سوم و چین با تامین کابل، اتصالات، ترکیبات صوتی، شیشه، باتری و با 19 کارخانه در رده چهارم تامین کنندگان آیفون ایکس قرار گرفته اند.در مجموع 201 کمپانی به عنوان شرکای تجاری در ساخت آیفون ایکس به اپل کمک کرده‌ اند.