اپلیکیشن جدید اسنودن موبایل را به ابزار امنیتی تبدیل می‌کند
فارس-ادوارد اسنودن با همکاری بنیاد آزادی رسانه ها و پروژه گاردین اپلیکیشن جدیدی منتشر کرده است که می‌تواند گوشی‌های اندرویدی را به یک ابزار امنیتی تبدیل کند.اپلیکیشن Haven از حسگرهای داخلی گوشی هوشمند برای ردیابی تغییرات محیط اطراف آن استفاده می‌کند.
آمازون جای یوتیوب را می‌گیرد؟
خبرآنلاین - آمازون با راه‌اندازی سرویس ویدئویی، رقیبی سرسخت برای یوتیوب می شود. در ثبت اختراع آمازون، از «آمازون تیوب» و «اُپن تیوب» به عنوان سرویس غیرقابل دانلود صوتی و ویژوآل روی شبکه وایرلس محلی نام برده شده است. کاربران تحت دو سرویس مذکور قادر به اشتراک گذاری محتوا از جمله متن، صوت، ویدئو و عکس هستند و می‌توانند محتوای دریافتی را فهرست کنند.
فرانسه:واتس‌اپ ارسال اطلاعات کاربران برای فیس‌بوک را متوقف کند
ایتنا- فرانسه از واتس اپ درخواست کرد ارسال اطلاعات کاربران برای فیس‌بوک را متوقف کند. 
شکایت از اپل بابت کاهش سرعت آیفون های قدیمی
دیجیاتو- اپل به تازگی رسماً اعتراف کردکه  پس از عرضه مدل های جدید به طور عمدی اقدام به کاهش سرعت آیفون های قدیمی کرده،حالا همین مسئله تبدیل به بهانه ای برای شکایت از این شرکت شده است.شکایت مذکور توسط دو کاربر در دادگاه ایالتی کالیفرنیا به ثبت رسیده است.
فیس بوک و کشف روشی موثرتر برای مبارزه با اخبار دروغین
دیجیاتو-فیس بوک اعلام کرد که راهکاری موثرتر برای شناسایی اخبار دروغین یافته  است و دیگر قصد ندارد در این مسیر از «پرچم های مخالفت» (Disputed Flags) استفاده کند.از امروز بزرگ ترین شبکه اجتماعی دنیا برای تشخیص کذب یا کم ارزش بودن یک خبر در فید خبرها (News Feed) از ابزار «مقالات مرتبط» استفاده می کند. بدین صورت مخاطبان می توانند محتواهای بیشتری را در یک موضوع خاص به دست آورندو بر اساس اشتراک گذاری آن ها بهتر در خصوص درست یا غلط بودن ادعاهای مطرح شده قضاوت کنند.