سریع‌ترین مرورگرموبایل کدام است؟
خبرآنلاین-مرورگر سامسونگ در اغلب شاخص‌ها بالا ست اما برخی فناوری‌های جدید را پاسخ گو نیست. مایکروسافت اج نیز سرعت قابل قبولی دارد که البته تازه راهی بازار شده است و قطعا بهتر هم خواهد شد.در مجموع در شاخص اسپیدومتر مرورگر مایکروسافت برتر شناخته شد.در شاخص جت استریم سامسونگ رتبه اول را کسب کرد.در موشن مارک مایکروسافت اج بهتر از همه بود. در بیس مارک نیز مایکروسافت شماره یک شد.در مجموع مرورگر مایکروسافت اج در اغلب آزمون‌ها بهتر از بقیه شناخته شد بنابراین می‌توان به عنوان سریع‌ترین مرورگر حال حاضر از آن یاد کرد.
خبرنگاران هدف هکرهای روس قرار گرفتند
مهر-یک گروه از هکرهای روسی به نام  Fancy Bear  خبرنگاران را هدف گرفته و از سال ۲۰۱۴ اطلاعات بیش از ۲۰۰ خبرنگار را فاش کرده است.این هکرها که گفته می شود با سرویس اطلاعات روسیه در ارتباط اند، متهم به خراب کاری های متعددی مانند دخالت در جریان انتخابات آمریکا و انتشار ایمیل نمایندگان دموکرات و انتشار بدافزار در تسلیحات اوکراین هستند.این گروه مدت هاست خبرنگاران را هدف گرفته اند.طبق گزارش آسوشیتدپرس از سال ۲۰۱۴ ، Fancy Bear خبرنگاران کشورهای حوزه بالکان، روسیه  ، اوکراین و آمریکا را هدف گرفته و تا امروز اطلاعات حداقل ۲۰۰ خبرنگار را  هک کرده است.
حفاظت از  عکس‌ها با واترمارک نامرئی 
زومیت-وب‌سایت Imatag با اعمال واترمارک نامرئی روی عکس‌ها، اثبات حق مالکیت عکس‌های گرفته‌شده توسط عکاسان و سازمان‌ها را آسان می‌کند.در وب‌سایت Imatag، یک دموی آنلاین وجود دارد که می‌توانید عکس خود را آن‌جا آپلود وکیفیت بصری عکس واترمارک‌شده را بررسی و توانایی واترمارک را ارزیابی کنید.
سیارک خطرناک مشکوک در مسیر زمین
مهر-دومین تلسکوپ رادیویی بزرگ دنیا توانسته است تصاویری را از سیارک «فائنتون ۳۲۰۰» ثبت کند که نشان می دهد نزدیک شدن این سیارک به زمین خطرناک است. این سیارک بخشی از  بارش شهابی Geminid بود که میانه دسامبر به زمین نزدیک شد.این سیارک شکلی کروی و چند ویژگی تیره رنگ مشکوک در نزدیکی قطب هایش دارد.از آن جا که قطر این سیارک 3.6 مایل است، می توان آن را شیئی خطرناک دانست.
انتخاب عکس‌ها را به عهده گوگل بگذارید!
مهر-گوگل با یک اپلیکیشن زیباترین عکس ثبت شده با موبایل را انتخاب می کند. این سیستم ارزیابی تصاویر با هوش مصنوعی کیفیت تمام تصاویری را بررسی می کند که کاربر با موبایل خود گرفته است سپس به او کمک می کند، جذاب ترین عکس را انتخاب کند.