پایان پشتیبانی انویدیا از سیستم عامل های ۳۲ بیتی
مهر-شمارش معکوس برای بازنشسته کردن سیستم عامل های ۳۲ بیتی آغاز شده و مشهورترین سازنده کارت های گرافیک در جهان هم تولید محصول برای این سیستم عامل ها را متوقف می کند.انویدیا رسما اعلام کرده که نسخه ۳۹۰ درایور کارت گرافیک این شرکت آخرین درایوری خواهد بود که از نسخه های ۳۲ بیتی ویندوز، لینوکس و فری بی اس دی پشتیبانی می کند.یکی از علل این تحول ایمنی کمتر سیستم عامل های ۳۲ بیتی است.
دولت چین۱۳ هزار وب سایت را مسدودکرد
ایسنا-رسانه‌های ملی چین اعلام کردند که دولت چین از آغاز سال ۲۰۱۵ ، حدود ۱۳ هزار وب سایت را تحت تاثیر نقض قوانین چین برای امنیت سایبری مسدود کرده است.علاوه بر این ، ۱۰ میلیون حساب کاربری نیز در شبکه‌های اجتماعی توسط دولت این کشور متوقف و مسدود اعلام شده اند.
برنامه گوگل برای ورود به بازار حمل و نقل شهری مسافر
ایرنا – گوگل با استفاده از تصاویر و اطلاعات دقیقی که در طول این سال‌ها گردآوری کرده و از طریق پردازش این اطلاعات، قادر است شکل سه‌بعدی ساختمان‌ها را شبیه‌سازی کندو علاوه بر نمای بالای شهرها و مناطق مسکونی، یک نمای سه‌بعدی منطبق با واقعیت از این مناطق ارائه کند.با رویکرد فعلی گوگل انتظار می‌رود به زودی تمام ساختمان‌های موجود در زمین توسط این شرکت به صورت سه‌بعدی شبیه‌سازی شوند.
دوروف:شایعات درباره پروژه‌های تلگرام را گوش نکنید!
ایسنا-پاول دوروف در باره اخبار ایجاد ارز رمزنگاری شده توسط تلگرام پاسخ داد.بنیان گذار تلگرام تاکید کرده است که همه اخبار واقعی درمورد تلگرام و پروژه های مربوط به آن را فقط در سایت رسمی ما دنبال کنید.وی در عین حال اطلاعات درباره ایجاد پول الکترونیکی را رد یا تایید نکرد اما تصریح کرد که هم اکنون وب سایت‌های جعلی با نام تلگرام در اینترنت وجود دارند که اخبار دروغ منتشر می‌کنند.پیشتر اخباری درباره ورود تلگرام به بازار ارزهای رمزنگاری شده منتشر شده بود که قرار است مانند بیت کوین مبادلات امن را در اختیار کاربران قرار دهد.
کروم از 15 فوریه مسدودسازی تبلیغات مزاحم را آغاز می‌کند
ایتنا- گوگل کروم قصد دارد از 15 فوریه برای پاک‌سازی تبلیغات پاپ‌آپ، متحرک وتبلیغات ویدئویی با پخش خودکار همراه با صدا اقدام کند.تصمیم کروم این است که تبلیغات مزاحم موجود در وب‌سایت‌های موبایل و دسکتاپ را -که مطابق با استانداردهای تبلیغات بهتر نباشد- از 15 فوریه 2018 مسدود کند. این مسدودکننده حتی تبلیغات خود گوگل را نیز در نسخه جدید کروم مسدود خواهد کرد.
ادغام برنامه‌های iOS و macOS در سال ۲۰۱۸
ایتنا- اپل سال 2018، اپلیکیشن‌های آی.اُ.اس و مک اُ.اس را ادغام خواهد کرد. نسخه بعدی Mac OS که انتظار می‌رود با شماره 10.14 معرفی شود، قابلیت اجرای برنامه‌هایی را که در اصل برای دستگاه‌های iOS توسعه یافته بودند ، خواهد داشت.