هک بلندگوهای بی سیم برای مردم آزاری شبانه
مهر-محققان شرکت امنیتی «ترندمیکرو» آسیب پذیری خطرناکی را در بلندگوهای بی سیم سونوس شناسایی کرده اند که به هکرها امکان می دهد از این بلندگوها به اشکال مختلف سوءاستفاده کنند.با هک شدن این بلندگوها پخش موسیقی بدون اجازه کاربر از طریق آن ها ممکن می شود و هکرها می توانند به درون شبکه وای فای کاربران نفوذ کنند.
واتس اپ قابلیت تازه اش را لو داد
مهر-طراحان واتس اپ از روی تصادف قابلیتی را که قرار است به این برنامه گپ موبایلی افزوده شود،  لو دادند. قابلیت" پاسخ خصوصی " در به روزرسانی آزمایشی این برنامه برای ویندوز فون در دسترس قرار گرفت که به کاربران حاضر در یک گروه امکان می دهد بدون آن که افراد دیگر عضو متوجه شوند به فردی پیام خصوصی دهند.
آپدیت جدید تلگرام دسکتاپ با پشتیبانی از پست های آلبومی
سرانجام نسخه 1.2.6 تلگرام دسکتاپ (نسخه اصلی) منتشر شد و امکان پست‌های آلبومی به نسخه رایانه ای تلگرام نیز اضافه شد.در تلگرام موبایل 4.5 با این قابلیت کاربردی می توانستید تا سقف ۱۰ عکس یا ویدئو رادر قالب یک پست ارسال کنید تا شخص مقابل با لمس روی آن، تصاویر یا ویدئوهای آن را به صورت آلبوم و به دور از شلوغی تماشا کند.به گزارش زومیت،اکنون با نسخه 1.2.6 تلگرام دسکتاپ ،در صورت ارسال چند عکس یا ویدئو به صورت همزمان، سه حالت "ارسال به شکل آلبوم"، "ارسال به شکل تکی" و "ارسال به صورت فایل" را در اختیار خواهید داشت. همچنین ورژن جدید و نهایی تلگرام با شماره نسخه 4.7 و امکان استفاده همزمان از چند اکانت (اندروید) و امکان انتخاب پوسته (آی‌اواس) منتشر شد.
استفاده همزمان از چند اکانت (اندروید):اگر شما هم از افرادی هستید که بیش از یک اکانت دارید، از حالا می‌توانید بدون نیاز به نصب تلگرام‌های غیررسمی، تا ۳ شماره را در اپلیکیشن رسمی تلگرام وارد و مدیریت کنید. کافی است منوی کناری برنامه را به داخل بکشید و شماره مد نظر را لمس کنید تا به شکل فوق‌العاده سریع و روانی، بین اکانت‌ها جابه جا شوید. امکان تغییر پوسته روز و شب (آی او اس):امکان تغییر پوسته و استفاده از تم روز یا شب از چند نسخه پیش به تلگرام اندروید اضافه شده بود. کاربران iOS نیز از حالا می‌توانند این ویژگی را در اختیار داشته باشند و از تم‌های مختلف برای اکانت خود استفاده کنند.پاسخ سریع با کشیدن پیام به سمت چپ:سومین موردی که به این نسخه تلگرام اضافه شده،امکان پاسخ سریع به پیام‌ها ست. از حالا می‌توانید تنها با کشیدن یک پیام به سمت چپ،پیام را Reply کنید.انتخابی شدن عملیات همگام سازی مخاطبان:وقتی وارد تلگرام می‌شوید این برنامه به صورت خودکار شماره‌های شما را اسکن می‌کند و هر مورد را که در تلگرام عضو باشد به کانتکت‌های شما اضافه می‌کند.
ریپل دومین ارز دیجیتال محبوب دنیا شد
فارس-یکی از ارزهای دیجیتال که با سرعت در حال رشد است ریپل نام دارد که در روزهای آخر سال 2017 از راه رسید و حالا ارزش آن در بازار از 86 میلیارد دلار گذشته است.ریپل که XRP نامیده می شود در روزهای اخیر شاهد رشد ارزش 55.9 درصدی بوده است.
اجبار به واردکردن شماره موبایل هنگام آپدیت جدید ویندوز ۱۰
خبرآنلاین-آپدیت جدید ویندوز 10 بیلد 17063 شما را مجبور می‌کندشماره موبایل خود را وارد کنیدو اگر امتناع کنید، هنگام نصب نهایی با مشکل مواجه می شوید و مایکروسافت اجازه تکمیل آپدیت را به شما نخواهد داد.
چراهارپ نمی‌تواند باعث زلزله و سانحه‌های طبیعی شود؟
خبرآنلاین – سال هاست درباره هارپ افسانه‌های مختلفی گفته می‌شود. از این که عامل زلزله هائیتی بوده یا همین حالا درباره زلزله‌های کرمانشاه و تهران. اما این ماجرا چقدر می‌تواند صحت داشته باشد؟پروژه‌ هارپ برنامه‌ پژوهشی یونوسفر فعال با فرکانس بالاست که شامل رصدخانه و محوطه‌ای به مساحت 3.11 هکتار می‌شود.آنتن‌های هارپ امواج رادیویی را مستقیم به سمت بالا، به سوی یونوسفر ارسال می‌کنند. حرارتی‌که در نتیجه‌ این امواج ایجاد می‌شود در یونوسفر موجب پدید آمدن بی‌نظمی‌هایی در تراکم الکترون‌های این ناحیه می‌شود. در محوطه این پروژه، ۱۸۰ آنتن فرکانس بالا قرار دارند که ارتفاع هرکدام از آن‌ها به ۲۲ متر می‌رسد. هر یک ازآنتن‌ها ۳۶۰۰ کیلووات توان دارند، یعنی حدود ۷۵ برابر یک ایستگاه رادیویی معمولی که البته این مقدار انرژی، کسر بسیار ناچیزی از میزان تشعشعاتی است که هنگام یک توفان خورشیدی معمولی به زمین می‌رسد.اما واقعیت این است که هارپ  قادر به دستکاری آب‌وهوا نیست. امواج رادیویی مخابره‌شده به ‌وسیله‌ هارپ نمی‌تواند توسط تروپوسفر یا استراتوسفر جذب شودوتنها یونوسفر است که این امواج را جذب می‌کند که چندین کیلومتر با بالاترین لایه‌های اتمسفری فاصله دارد.بخش‌های مختلف لایه‌ یونوسفر هر روز با امواج و تشعشعات خورشیدی ساخته و جایگزین می‌شود. در طول روز، امواج خورشیدی آن‌قدر با قدرت یونوسفر را یونیزه می‌کنند که اثرات بسیار ضعیف هارپ نمی‌توانند کوچک‌ترین تأثیری بر این لایه بگذارند. بنابراین به‌محض این‌که آنتن‌های هارپ خاموش شوند، اثرات آن از بین می‌رود.حال این سوال مطرح می شود که چرا هارپ نمی‌تواند باعث زلزله و سانحه‌های طبیعی شود؟   برای این‌که هارپ - یا هر سلاح دیگری- باعث زمین‌لرزه شود، باید روی زمین‌کره - یعنی زیر زمین - تاثیر بگذارد نه روی هوا و اتمسفر.بعد از وقوع زلزله احتمال تغییراتی در جو زمین وجود دارد اما نه قبل از آن. در واقع جو زمین باعث زلزله نیست.انرژی که آنتن‌های هارپ ایجاد می‌کنند، بعد از رسیدن به بخش‌های بالایی جو زمین انرژی بسیار کمی دارد، حتی کمتر از یک اجاق مایکروویو. با این حساب باعث تغییر ملموسی در جو نمی‌شود.