واتس اپ بعد از مدتی اختلال به حالت عادی بازگشت
فارس- واتس اپ که تحت مالکیت فیس بوک است، بعد از مدتی اختلال در نقاط مختلف جهان که حدود یک ساعت طول کشید به حالت عادی بازگشت. سخنگوی واتس اپ با تایید این اختلال گفته است که کاربران این برنامه گپ موبایلی در تمامی نقاط جهان اختلالی تقریبا یک ساعته را پشت سر گذاشته اند.
 
نیان گذار آمازون با ثروت ۹۹ میلیارد دلاری، سال ۲۰۱۷ را به پایان رساند
 
زومیت-جف بزوس، بنیان‌گذار آمازون، سال ۲۰۱۷ را با ثروتی ۹۹ میلیارد دلاری به پایان برد که از این‌رو لقب ثروتمندترین انسان روی کره زمین را یدک می‌کشد.وی چند هفته پیش  در جریان جمعه‌ سیاه موفق شد به رکورد ثروت ۱۰۰ میلیارد دلاری برسد.
 
مک‌آفی هک شدن حساب توئیترش را تأیید کرد
زومیت-هک شدن حساب توئیتر مدیر یکی از موفق‌ترین نرم‌افزارهای امنیتی دنیا این روزها سوژه‌ رسانه‌ها شده است.جان مک‌آفی می‌گوید تبلیغی که در خصوص یک نوع ارز دیجیتال نه چندان شناخته‌شده در توئیتر وی منتشر شده، متعلق به او نبوده و حساب کاربری او هک شده است.وی که مدیر و موسس شرکت پیشگام عرصه‌ امنیت سایبری یعنی مک‌آفی است در پاسخ به این سؤال که چطور ممکن است وی با این میزان تجربه هک شود، گفته است:من کنترلی روی امنیت توئیتر ندارم.
 
خودران شدن خودروها تنها با یک نرم افزار
مهر-یک هکر مشغول ساخت نرم افزار رایگانی برای خودران شدن خودروها ست.او برای تولید چنین نرم افزاری یک کیت برنامه نویسی دوربین داشبورد عرضه کرد که اطلاعات حسگرهای خودرو را تحلیل و با اطلاعات موبایل کاربر ترکیب می کند. هدف از این کار تولید الگوریتم هوش مصنوعی است که بتواند خودرو را براند.
 
 ۹۹ درصد کارمندان برای سازمان خود خطر سایبری ایجاد کرده‌اند
ایتنا - کارشناسان می‌گویند 96 درصد کارمندان خطاکار شناسه کاربری و رمز عبور خود را روی حافظه رایانه مربوط در سازمان ذخیره کرده‌اند. این افراد، شناسه کاربری و رمز عبور خود را روی حافظه رایانه سازمان ذخیره کرده اند و بخشی دیگر، در فضای سازمانی از دستگاه الکترونیکی شخصی استفاده می‌کنند.همچنین در زمینه ذخیره‌سازی و اشتراک‌گذاری اطلاعات مبتنی بر حساب کاربری سازمانی، کارمندان اهداف شخصی خود را به امنیت سازمانی ترجیح می‌دهند و نگران مشکلات احتمالی برای فضای کاری خود نیستند.
 
مقابله با آلزایمر با داروی دیابت
مهر-دارویی که برای مقابله با دیابت نوع دوم به کار گرفته شده است، قابلیت شگفت انگیز دیگری هم دارد و می توان از آن برای مقابله با کاهش حافظه و بهبود وضعیت مبتلایان به آلزایمر استفاده کرد.سه دارویی که به این منظور ترکیب شده اند GLP، GIP  و  glucagonنام دارند وبا موفقیت روی موش ها آزمایش شده اند.
 
معرفی برگزیدگان المپیاد تکنسین‌های ایران

پارسا - سومین دوره‌ المپیاد تکنسین‌های ایران با معرفی برگزیدگان این رقابت ها در چهار گرایش موبایل و تبلت، لوازم خانگی، دستگاه‌‌های تهویه مطبوع و لوازم صوتی تصویری سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای  به کار خود پایان داد.این دوره‌ از ۲۴ آذر با حضور بیش از ۱۴۳۵ نفر برگزار شد.ثابت‌نژاد، معاون پژوهش، سنجش و ارزیابی سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای در مراسم تقدیر از برگزیدگان این المپیادگفت:این المپیاد با هدف شناسایی نخبگان فنی در چهار گرایش موبایل و تبلت، لوازم خانگی، دستگاه‌‌های تهویه مطبوع و لوازم صوتی تصویری و معرفی آن ها به شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی و صنعتی برگزار می شود تا از این طریق