ثبت بیشترین رکورد انتقال اطلاعات با کابل توسط گوگل
ایسنا- گوگل با همکاری فیس‌بوک رکورد بیشترین سرعت و میزان انتقال اطلاعات از طریق کابل دریایی معادل 144 هزار گیگابایت را در یک ثانیه از لس‌آنجلس تا هنگ‌کنگ ثبت کرد.


تمام دستگاه های اپل در معرض خطر هک
مهر- اپل تایید کرده تمام دستگاه های ساخت این شرکت به دلیل استفاده از تراشه های اینتل و بقیه تراشه سازان در معرض خطر هک قرار دارد.


واتس اپ رکورد شکست
دیجیاتو- در ساعات پایانی سال 2017 واتس اپ رکورد جدیدی را برای خود به ثبت رساند. در شب سال نوی میلادی بیش از 75 میلیارد پیام از سوی کاربران این اپلیکیشن ارسال شد که حدود 12 میلیارد بیشتر از رکورد قبلی است؛ در ساعات پایانی 2016 حدود 63 میلیارد پیام در این اپلیکیشن رد و بدل شده بود.


مشکل تراشه های اینتل اطلاعات میلیون ها کاربر را فاش می کند
مهر-محققان گوگل متوجه شده اند مشکلی در تراشه های رایانه ای« اینتل»، «ای ام دی» و «ای آر ام» به هکرها اجازه می دهد به حافظه دستگاه کاربران دسترسی یابند.این مشکل اطلاعات شخصی صدها میلیون نفر را در معرض خطر هک قرار می دهد.


دانلود ۵۰ ترابایت اطلاعات فوق سری آمریکا
خبرگزاری صداوسیما-یکی از پیمانکاران پیشین آژانس امنیت ملی آمریکا به جرم خود مبنی بر استخراج و دانلود میزان قابل توجهی از اسناد و مدارک طبقه بندی شده فوق محرمانه اعتراف کرد. وی طی دو دهه اطلاعات محرمانه ای را که دست کم 50 ترابایت تخمین زده می شود، استخراج و دانلود کرده است.


 واکنش اینستاگرام به برخی هشتگ‌های مربوط به حیوانات
ایتنا – اینستاگرام با هدف مقابله با قاچاق و معاملات غیرقانونی حیوانات و به طور کلی کسانی که از حیوانات سوءاستفاده می‌کنند، به‌روز شده است.با این به‌روز رسانی ، وقتی کاربر، هشتگی مرتبط با خشونت علیه حیوانات را جست‌وجو کند، صفحه‌ای نمایش داده می‌شود که در آن از حقوق حیوانات نوشته شده و رفتارهای غیرقانونی با آن ها و هر گونه اذیت و آزار رساندن به جانوران غیرمجاز دانسته شده است.